ΧΑΒΑΡΙ – ΑΕ ΠΗΝΕΙΑΣ 4-1: Το… χαβά του ο Μπατζακόπουλος!

Mε τον Ηλία Μπατζακόπουλο για ένα ακόμα παιχνίδι σε ρόλο πρωταγωνιστή, το Χάβαρι πήρε άνετη νίκη με σκορ 4-1 επί της ΑΕ Πηνείας και σημείωσε την δεύτερη συνεχόμενη νίκη του. Στα καθαρά αγωνιστικά, ο φορμαρισμένος – τον τελευταίο καιρό – εξτρέμ των γηπεδούχων έβαλε μπροστά την ομάδα του στο 5’ για το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και στο 15’ έφτασαν στο 1-1 με τον Γαλάνη. Πέντε λεπτά αργότερα  όμως, ο Μπατζακόπουλος κέρδισε πέναλτι, το οποίο αξιοποίησε ο Μπελεκούκιας, σημειώνοντας το 2-1. Το 3-1 το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου διαμόρφωσε λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου μέρους και πάλι ο Μπατζακόπουλος. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 50’, ο Μπουρούκης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-1 που ήταν και το τελικό καθώς στη συνέχεια ο αγώνας απέκτησε καθαρά διαδικαστικό χαρακτήρα.

Οι συνθέσεις

ΧΑΒΑΡΙ: Κουτσαβίτης, Μαργαρώνης, Κοκκώνης, Μπελεκούκιας, Μπουντουβής, Καμαρινός, Χριστόπουλος (60’ Σπυρόπουλος), Μπουρούκης (70’ Πυλαρινός), Γ. Μπερούκας (46’ Σταυρούλιας), Γιαννόπουλος (46’ Καραπάνος), Μπατζακόπουλος

ΑΕ ΠΗΝΕΙΑΣ: Πολυζωγόπουλος, Δ. Λιακόπουλος, Αργυρόπουλος, Κανδυλιώτης, Βλασσόπουλος, Β. Παρασκευόπουλος, Μπλούφας, Κουτσόπουλος (75’ Ρούγκο), Χριστόπουλος, Ντ. Λιακόπουλος (70’ Μίχα), Γαλάνης