ΧΑΒΑΡΙ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ 3-1: Επιτέλους νίκη!

Τη χαρά της νίκης γεύτηκε μετά από τέσσερις σερί ήττες το Χάβαρι που κέρδισε χθες με 3-1 τον Ατρόμητο Καβασίλων ο οποίος με τη σειρά του δε λέει να σηκώσει κεφάλι. Στα καθαρά αγωνιστικά, ότι δεν κατάφερε ο Μπατζακόπουλος σε δυο περιπτώσεις, το κατάφερε με σουτ ο Κυριαζής στο 40’ κάνοντας το 1-0 που ήταν σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 55’ οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γκίνη. Οι γηπεδούχοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα με τον Χριστόπουλο στο 65’ και κλείδωσαν το τρίποντο με τον Μπατζακόπουλο στο 85’. Ενδιάμεσα, τα Καβάσιλα έφτασαν κοντά σε νέα ισοφάριση  όμως οι αμυνόμενοι του ΑΟΧ απομάκρυναν προ της γραμμής το σουτ του Γεωργόπουλου.

Οι συνθέσεις ΧΑΒΑΡΙ: Κουτσαβίτης, Μπουντουβής, Κοκκώνης, Ρούνης, Μπελεκούκιας, Καμαρινός, Χριστόπουλος, Μπουρούκης (70΄ Σταθόπουλος), Γ. Μπερούκας (65΄ Μαργαρώνης), Μπατζακόπουλος (85΄ Σπυρόπουλος), Γιαννόπουλος (20΄ λ.τρ. Κυριαζής).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Καρασούλας, Κορκός (65΄ Γερασιμόπουλος), Χατζηγιάννης, Δημητρίου (46΄ Παπαδημητρόπουλος), Καλουτάς, Μουσερής, Γεωργόπουλος, Γκίνης, Ντούγκας (75΄ Κορισιάνος), Ραυτόπουλος, Μπάχα.