Προγνωστικά

Διατηρεί το αήττητο η Βάσκο Ντα Γκάμα

Κάτι που αναμένουμε να δούμε στην αναμέτρηση με την Νοβοριζοντίνο σε αγορές μέσα από την ιστοσελίδα της στοιχημαν.

Η Βάσκο Ντα Γκάμα πριν καν ξεκινήσει το πρωτάθλημα είχε θεωρηθεί ως ένα από τα πλέον ακλόνητα φαβορί για άνοδο. Και έχει φροντίσει να το αποδείξει, ούσα αήττητη και με την καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος. Για να μπορέσει να πάρει τελικά την άνοδο θα πρέπει να συνεχίσει στο ίδιο μοτίβο.

ΓΚΡΕΜΙΟ ΝΟΒΟΡΙΖΟΝΤΙΝΟ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη με 0-1 επί της Μπαϊα. Στο πρώτο ημίχρονο μπόρεσε και απέφυγε να δεχτεί γκολ, καθώς αντιμετώπισε με επιτυχία την σαρωτική υπεροχή της γηπεδούχου και τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησε. Σε μια από τις ελάχιστες φορές που βγήκε στην επίθεση στο πρώτο ημίχρονο κατάφερε και πέτυχε ένα γκολ, το οποίο όμως σωστά ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Στο δεύτερο το ματς ήταν σαφώς πιο ισορροπημένο και αυτή τη φορά το γκολ που πέτυχε η Νοβοριζοντίνο στο 89΄μέτρησε και της έδωσε τη νίκη.

Μια νίκη που διέκοψε ένα ιδιαίτερα κακό σερί. Η Νοβοριζοντίνο δεν είχε νίκη για έξι αγώνες στη σειρά, γνωρίζοντας τέσσερις ήττες στο διάστημα αυτό. Η επίδοση αυτή είχε ως αποτέλεσμα να πέσει στην βαθμολογία και πλέον να βρίσκεται μόλις τρεις βαθμούς από την ζώνη του υποβιβασμού. Ιδιαίτερες φιλοδοξίες δεν έχει, αλλά επιθυμεί να τελειώσει την υπόθεση παραμονή όσο πιο σύντομα γίνεται. Δεν αντιμετωπίζει προβλήματα απουσιών.

Στατιστικά Στοιχήματος: Τρία N/G στις τελευταίες πέντε αναμετρήσεις της.

ΒΑΣΚΟ ΝΤΑ ΓΚΑΜΑ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
Υποδέχτηκε την Οπεράριο και κέρδισε με 3-0. Όχι όμως τόσο άνετα όσο το τελικό σκορ δείχνει. Μπορεί η Βάσκο να ήταν η ομάδα που κυριάρχησε απόλυτα στον αγωνιστικό χώρο, αλλά γκολ δεν είχε καταφέρει να πετύχει. Και μάλιστα αρκετές ήταν οι φορές που κινδύνεψε να δεχτεί από τις αρκετές αντεπιθέσεις που δέχτηκε. Μάλιστα σε μια από αυτές η Οπεράριο είχε και δοκάρι.

Τελικά η ανωτερότητά της φάνηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο. Από το 79ο λεπτό έως το τελευταίο σφύριγμα μπόρεσε και πέτυχε τα τρία γκολ που την οδήγησαν στην νίκη. Η οποία την διατήρησε στην δεύτερη θέση, τέσσερις βαθμούς κάτω από την Κρουζέιρο. Και επίσης παρέμεινε η μοναδική αήττητη ομάδα της κατηγορίας. Ο αμυντικός Ουλίσες και ο μέσος Σαραφιόρε είναι τραυματίες και δεν αναμένεται να ενισχύσουν την ομάδα τους ούτε σήμερα, ενώ μάλλον θα απουσιάσει και ο μέσος Ζουνίνιο.

Στατιστικά Στοιχήματος: Τέσσερα Ν/G στις τελευταίες πέντε αναμετρήσεις της.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Η ποιοτική διαφορά μεταξύ των ομάδων είναι τεράστια. Η Βάσκο Ντα Γκάμα είναι ένα από τα μεγάλα φαβορί για επιστροφή στην μεγάλη κατηγορία, ενώ η Νοβοριζοντίνο θέλει απλώς να εξασφαλίσει την παραμονή της. Η αήττητη Βάσκο θα βασιστεί στην άμυνά της για να μπορέσει να πάρει ακόμη τρεις βαθμούς που θα την οδηγήσουν πιο κοντά στον στόχο της. Πιστεύουμε ότι θα τα καταφέρει.