Ποδόσφαιρο

Δικηγόροι Ηλείας – Σόλωνας Αθηνών: 1 – 2

Η ομάδα της Ηλείας υπήρξε ανταγωνιστική για 80’, πλην του πρώτου δεκαλέπτου, στο οποίο η ομάδα του Σόλωνα μπήκε με καταιγιστικό ρυθμό.

Οι Δικηγόροι Ηλείας μετά την επική πρόκριση επί της ομάδας του Βόλου δεν τα κατάφεραν το πρωί του περασμένου Σαββάτου στο γήπεδο του Καρδαμά, κόντρα στον πολυνίκη του θεσμού Σόλωνα Αθηνών, χάνοντας με σκορ 2 – 1, και πλέον η πρόκρισή τους στην τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Δικηγορικών Συλλόγων, που θα διεξαχθεί το πρώτο δεκαήμερο του Ιουλίου στη Λάρισα, δυσκόλεψε πάρα πολύ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ με 0-1 Στεφανόπουλος, και ισοφάρισε σε 1-1 ο Πικέας, που ήταν και σκορ α’ ημιχρόνου! Όμως στην επανάληψη για την ομάδα του Σόλωνα σκόραρε ο Τάλιος, χαρίζοντας την νίκη – πρόκριση στους Αθηναίους Δικηγόρους.

Με τη ρεβάνς να διεξάγεται το Σάββατο, 5/6 στην Αθήνα.

Πάντως ανεξαρτήτου αποτελέσματος, στον Καρδαμά έγινε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι, με την Ηλειακή ομάδα να αγωνίζεται απέναντι σε μια εξαιρετική ομάδα με πολύ μικρό μέσο όρο ηλικίας και πολύ καλούς παίκτες.