Δόξα Ν. Μανωλάδας – ΑΕ Πηνείας 8-0: Ήταν παράσταση για ένα ρόλο …

Το σκορ της αγωνιστικής πέτυχε η Δόξα που συνέτριψε με 8-0 την ουραγό ΑΕ Πηνείας χθες στη Ν. Μανωλάδα.

Με αυτή τη νίκη οι «μαυραετοί» παρέμειναν στην πρώτη τετράδα και ελπίζουν για κάτι ακόμη καλύτερο.

Ο αγώνας της Ν. Μανωλάδας δεν χωρά ιδιαίτερης κριτικής, αφού στο ημίχρονο το σκορ ήταν ήδη 5-0.

Το σκορ άνοιξε στο 6’ ο Μπουρλάκης, ενώ ο Λιούρης τρία λεπτά αργότερα έκανε το 2-0.

Από κει και πέρα ήρθαν άλλα τρία γκολ για τους γηπεδούχους, με τον Μπουρλάκη στο 10’ να γράφει το 3-0, τον Λιούρη στο 24’ να κάνει το 4-0 και τον Πυρρή στο 32’ να κάνει το 5-0.

Στο δεύτερο μέρος οι «μαυραετοί» … πάτησαν φρένο, αλλά παρόλα αυτά πέτυχαν ακόμα τρία γκολ, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη τους.

Στο 54’ ο Γεωργόπουλος έκανε το  6-0, στο 60’ ο Μπουρλάκης με το τρίτο του προσωπικό του τέρμα έκανε το  7-0, ενώ το τελικό 8-0 διαμόρφωσε ο Σδρόλιας στο 80’.

Δόξα Ν.Μ.: Ντάρλας, Παντελής(22’ Αθανασόπουλος), Χρυσανθόπουλος, Κολτσίδας, Λιούρης(65’ Αργυρόπουλος), Σιούλας, Πυρρής(46’ Βορίλας), Κριμπάς, Γεωργόπουλος, Μπουρλάκης, Σδρόλιας

Πηνεία: Πολυζωγόπουλος, Αργυρόπουλος, Κ. Λιακόπουλος, Βλασσόπουλος, Κανδυλιώτης, Ι. Παρασκευόπουλος, Κουτσόπουλος, Μπλούφας, Χριστακόπουλος, Ρούγκο, Χριστόπουλος