ΔΟΞΑ Ν. ΜΑΝΟΛΑΔΑΣ – ΧΑΒΑΡΙ 3-1: Σταθερά σε τροχιά πλέι – οφ!

Εντός τετράδας  – και μάλιστα στην τρίτη θέση έστω και με ένα ματς περισσότερο από τον Ολυμπιακό Σαβαλίων – παρέμεινε η Δόξα Ν. Μανολάδας που το Σάββατο το απόγευμα επικράτησε με σκορ 3-1 επί του Χαβαρίου. Το σκορ για τους «Μαυραέτους» άνοιξε στο 5’ ο Λιούρης με ατομική προσπάθεια και σουτ ενώ στο 14’ ο Παπαδάτος παίρνοντας την επαναφορά από την κεφαλιά του Γούρμου που κατέληξε στο δοκάρι έγραψε το 2-0. Στο 44’ ο Γούρμος κέρδισε πέναλτι, το οποίο αξιοποίησε ο ίδιος, για το 3-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη, το μόνο που κατάφερε το Χάβαρι ήταν να μειώσει με τον Σταυρούλια σε 3-1 στο 63’ που ήταν και το τελικό σκορ αφού στο 85’ ο Νεκίτι σημάδεψε το δοκάρι του Κουτσαβίτη ενώ δοκάρια είχε και ο ΑΟΧ σε προσπάθειες των Μπατζακόπουλου και Μαργαρώνη.

Οι συνθέσεις

ΔΟΞΑ: Κανελλόπουλος, Παντελής (59’ Χοτζάι), Μαργαρώνης (72’ Μπάμιατζης), Κολτσίδας, Λιούρης, Πυρρής, Δημητρόπουλος, Μηλαδόπουλος (83’ Νεκίτι), Ασημακόπουλος, Παπαδάτος (46’ λ.τρ. Σιούλας), Γούρμος

ΧΑΒΑΡΙ: Κουτσαβίτης, Μπουντουβής, Κοκκώνης(60’ Σαφαρής), Μαργαρώνης(75’ Γιαννόπουλος), Καμαρινός, Μπουρούκης, Μπατζακόπουλος, Κυριαζής(25’ Σταυρούλιας), Χριστόπουλος, Μπελεκούκιας, Ρούνης