ENIΠΕΑΣ ΛΑΝΤΖΟΙΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΠΥΡΓΟΥ 5-1: Στη 2η θέση με πεντάρα και σόου Τσαντίλη!

Στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας ισοβαθμώντας με τα Σαβάλια πέρασε ο Ενιπέας, ο οποίος χθες στην έδρα του επικράτησε εύκολα με 5-1 επί της Θύελλας έχοντας πρωταγωνιστή τον Τσαντίλη που σημείωσε χατ – τρικ. Μόλις στο 10’ λεπτό ο αρχηγός του Λαντζοΐου μετέτρεψε σε γκολ το πέναλτι που κέρδισε από αντίπαλο αμυντικό ο Γκρίλλας και στο 39’ ο Παπαγεωργίου με σουτ μέσα από την περιοχή έγραψε το 2-0. Η Θύελλα μείωσε με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κουβελιώτη στο 42’ μετά από χέρι του Βαγγόπουλου, με το 2-1 να είναι σκορ ημιχρόνου. Στο 47’ ο Τσαντίλης με απευθείας φάουλ από πλάγια έγραψε το 3-1 και στο 63’ ο ίδιος παίκτης μέσα από την περιοχή ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-1. Το τελικό 5-1 σημείωσε με σουτ έξω από την περιοχή ο Καραχάλιος στο 84’.

Οι συνθέσεις

ENIΠΕΑΣ: Μικελόπουλος, Βαγγόπουλος, Δαλαβούρας, Τσαντίλης (68’Καραχάλιος), Κωτσάκης, Τσίγκρηλας Δ., Γκρίλλας, Καλαντζής, Τσίγκρηλας Π. (62’ Ραυτόπουλος), Παπαγεωργίου (64’ Φερεκίδης), Μάζης (75’ Κότσιφας)

ΘΥΕΛΛΑ: Σακελλαρίου, Νεοφώτιστος, Καρακίτσος (27’ Γρηγορόπουλος – 63’ Μπλάθρας), Μπίρμπας, Κοζοκάρου, Τζουβάνης, Νικολόπουλος (68’ Σούφης), Καράμπελας, Διαμαντάκος, Κουβελιώτης, Γιούρτας