Ηλεία Πολιτισμός

Εντυπωσίασαν οι μαθητές – μαθήτριες των σχολών χορού της Δήμητρας Μπέρτσου στο 2nd «KALAMATA DANCE CUP»

Σάρωσαν τα βραβεία σε όλες τα χορευτικές κατηγορίες

Οι μαθητές και οι μαθήτριες των σχολών χορού της Δήμητρας Μπέρτσου (σε Πύργο και Κρέστενα) εντυπωσίασαν με τις επιδόσεις τους στο 2nd «KALAMATA DANCE CUP» που διεξήχθη στις 30 Νοεμβρίου στην Καλαμάτα όπου και κατέκτησαν πολλές διακρίσεις.

Το «Kalamata dance cup» είναι ένας αγώνας χορού πανευρωπαϊκού χαρακτήρα με αθλητές και καταξιωμένους κριτές απ όλη την Ευρώπη, ανάμεσα στους οποίους ήταν και η προπονήτρια της σχολής Δήμητρα Μπέρτσου.

Όπως δήλωσε η κα. Μπέρτσου, «σκοπός μας είναι οι αθλητές της σχολής μας να παίρνουν εμπειρίες και διακρίσεις από τόσο μεγάλους και αναγνωρισμένους αγώνες χορού, μιας και ο πήχης αυτών των αγώνων είναι πολύ ψηλά και ο ανταγωνισμός πολύ μεγάλος».
Αξίζει να σημειώσουμε ότι αποκλειστικά στις Σχολές χορού shall we dance διδάσκετε το Ανώτερο Σύστημα αθλητικού χορού Latin χορών το «INTERNATIONAL STYLE».

Η κα. Δήμητρα Μπέρτσου θέλησε δε να ευχαριστήσει θερμά την κα.Nina Drakou για την υπέροχη φιλοξενία της και τον κ. Zhivo Yankov για την άψογη διοργάνωση του αγώνα και φυσικά όλους τους γονείς που στήριξαν αυτή την προσπάθεια των μαθητών της σχολής!
Αναλυτικά τα αποτελέσματα των παιδιών της σχολής χορού της κας Μπέρτσου στον αγώνα της Καλαμάτας.

•solo One dance Rumba Juveniles
1η Θέση ΑΜΠΑΤΖΗ ΣΙΜΕΛΑ
2η Θέση ΧΑΡΙΤΟΥ ΚΟΡΙΝΑ
3η Θέση ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΛΙΑ

•solo One dance cha cha cha Juveniles
1η Θέση ΑΜΠΑΤΖΗ ΣΙΜΕΛΑ
2η Θέση ΧΑΡΙΤΟΥ ΚΟΡΙΝΑ
3η Θέση ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΛΙΑ

•solo one dance Rumba Juniors
1η Θέση ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΗ ΘΕΩΝΗ

•solo One dance Cha cha cha
1η θέση ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΗ ΘΕΩΝΗ

•solo One dance Rumba youth
1η θέση ΧΑΤΖΗΔΑΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

•solo one dance cha cha cha Youth
1η θέση ΧΑΤΖΗΔΑΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

•am/am one dance Rumba Juveniles
1η θέση ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΘΟΔΩΡΗΣ-ΒΛΑΣΣΟΠΟΥΛΟΥ ΦΙΛΑΝΘΗ

•am/am one dance cha cha cha Juveniles
1η θέση ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΘΟΔΩΡΗΣ-ΒΛΑΣΣΟΠΟΥΛΟΥ ΦΙΛΑΝΘΗ

•Bachata Adult
1η θέση ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΗΣ-ΔΙΟΝΥΣΙΑ ΜΠΙΝΙΩΡΗ

•SOLO ORIENTAL YOUTH
2η θέση ΙΒΑΝΟΒΑ ΘΕΟΔΩΡΑ

•SOLO TRIBAL YOUTH
1η θέση ΙΒΑΝΟΒΑ ΘΕΟΔΩΡΑ

•Duo Χασάπικο juveniles
1η θέση ΑΜΠΑΤΖΗ ΣΙΜΕΛΑ -ΒΛΑΣΣΟΠΟΥΛΟΥ ΦΙΛΑΝΘΗ

•Solo Ζεϊμπέκικο juveniles
1η θέση ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΘΟΔΩΡΗΣ
2η θέση ΒΛΑΣΣΟΠΟΥΛΟY ΦΙΛΑΝΘΗ

• Solo Ζεϊμπέκικο Juniors
1η θέση ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ

• Solo breakdance Juveniles
2η θέση ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΘΟΔΩΡΗΣ

•Solo breakdance juniors
4η θέση ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ

• Duo contemporary juveniles
4η Θέση ΒΛΑΣΣΟΠΟΥΛΟΥ ΦΙΛΑΝΘΗ -ΑΜΠΑΤΖΗ ΣΙΜΕΛΑ

•Duo contemporary youth
4η θέση ΦΙΝΤΡΙΛΗ ΝΑΣΙΑ-ΦΙΝΤΡΙΛΗ ΔΙΟΝΥΣΙΑ
3η θέση ΜΠΕΛΛΟΥ ΜΑΡΙΝΙΚΗ-ΤΖΕΜΟΥ ΜΑΡΙΑ

•Duo contemporary Adults
1η θέση ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΗΣ-ΜΠΙΝΙΩΡΗ ΔΙΟΝΥΣΙΑ
2η θέση ΣΠΗΛΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ-ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΝΑΤΑΣΑ

•solo jazz funk adults
1η θέση ΣΠΗΛΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

•Solo contemporary adults
2η θέση ΣΠΗΛΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

•Solo reggaeton Adults
1η θέση ΣΠΗΛΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

•Solo dancehall adults
2η θέση ΣΠΗΛΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

•solo Reggaeton youth
1η θέση ΤΖΕΜΟΥ ΜΑΡΙΑ

•solo Dancehall Youth
2η θέση ΤΖΕΜΟΥ ΜΑΡΙΑ
3η θέση ΧΑΣΜΑΔΗ ΕΛΣΑ

•Duo Hip Hop Adults
3η θέση ΣΠΗΛΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ – ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΝΑΤΑΣΑ

•Solo Hip Hop adults
2η θέση ΣΠΗΛΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

•AM/AM One dance close Rumba international style
2η θέση ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΘΟΔΩΡΗΣ-ΒΛΑΣΣΟΠΟΥΛΟΥ ΦΙΛΑΝΘΗ

•Am/Am one dance close cha cha cha International style
1η θέση ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΘΟΔΩΡΗΣ-ΒΛΑΣΣΟΠΟΥΛΟΥ ΦΙΛΑΝΘΗ

Η κα. Δήμητρα Μπέρτσου μετά τους αγώνες τόνισε για τις επιτυχίες των μαθητών της.
«Συγχαρητήρια σε όλους σας. Συνεχίστε να μας κάνετε υπερήφανους».

Όλη η επικαιρότητα