Αθλητισμός

ΕΠΣ Ηλείας: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες – Σκόρερ

15181_ph1.jpg

Δ΄Εθνική Τελικά αποτελέσματα

ΠΦΟ Πανόπουλου-Εθνικός Σαγεΐκων 1-0

Αχαϊκή-Πάμισος 1-0

Εράνη Φιλιατρών-Ατρόμητος Λάππα 2-3

Παναρκαδικός-Εθνικός Μελιγαλά 3-0

Δόξα Ν.Μανολάδας-Διαγόρας Βραχνεΐκων 2-2

Α1 Κατηγορία Βέρροιος

Τα αποτελέσματα-13η αγωνιστική

Χάβαρι-Δάφνη Ανδραβίδας 4-2

Ολυμπιακός Λαμπ.-Λευκός Αστέρας Σκ. 0-3 ά.α.

Αίας Γαστούνης-ΠΑΟ Βάρδας 2-3

Ολυμπιακός Σαβ.-Ηλειακός Λεχαινών 2-1

Κένταυρος Μαγούλας-Αστέρας Αμαλιάδας 1-1

Προοδευτική-Κεραυνός Χειμαδιού 1-2

Ξενοφών-Αναγέννηση Παλ. 3-1

Νίκη Τραγανού-Αργοναύτης 3-1


Η Βαθμολογία (σε 13 αγώνες)

1. Αστέρας Αμαλιάδας 36-12 35

—————————————————————

2. ΠΑΟ Βάρδας 26-8 30

3. Ξενοφών Κρεστένων 26-12 28

4. Νίκη Τραγανού 20-17 20

5. Λευκός Αστέρας 16-15 20

6. Κένταυρος Μαγούλας 17-14 18

7. Κεραυνός Χειμαδιού 11-17 18

8. Δάφνη Ανδραβίδας 22-22 17

9. Ηλειακός Λεχαινών 22-22 16

10. Ολυμπιακός Σαβαλίων 10-13 15

11. Αργοναύτης Κατακόλου 15-21 14

12. Χάβαρι 12-20 12

————————————————————

13. Προοδευτική Μανολάδας 14-20 11

14. Αναγέννηση Παλαιοχωρίου 15-26 10

———————————————————-

15. Αίας Γαστούνης 14-21 9

16. Ολυμπιακός Λαμπετίου 14-22 4

Ο Ολυμπιακός Λαμπετίου έχει ξεκινήσει με -5 βαθμούς τη φετινή αγωνιστική περίοδο και έχει έναν μηδενισμό

Από ένα ματς λιγότερο έχουν Λευκός Αστέρας, Χάβαρι, Ολυμπιακός Σαβαλίων και Αργοναύτης Κατακόλου.

Η επόμενη αγωνιστική (14η)

Ολυμπιακός Π.-Χάβαρι

Δάφνη Ανδρ.-Αίας Γαστούνης

Λευκός Αστέρας Σκουρ.-Ολυμπιακός Σαβαλίων

ΠΑΟ Βάρδας-Κένταυρος Μαγούλας

Ηλειακός Λεχαινών-Προοδευτική

Αστέρας Αμαλιάδας-Ξενοφών

Κεραυνος Χειμαδιού-Νίκη Τραγανού

Αναγέννηση Παλαιοχ.-Αργοναύτης

Οι σκόρερ

17 γκολ: Σ. Αντωνόπουλος (Αστέρας)

11 γκολ: Καπατσούλιας (ΠΑΟ Βάρδας)

9 γκολ: Νικολετάκης (ΠΑΟ Βάρδας), Τσαγκάρης, Παναγιωτακόπουλος (Ξενοφών)

7 γκολ: Δ.Κολοτούρος (Νίκη Τρ.) Γιαννόπουλος (Παλαιοχώρι),

Λούρμπας (Αίας)

6 γκολ: Γαβριλόπουλος (Αστέρας), Γεωργιόπουλος (Δάφνη),

5 γκολ: Θεοδωρακόπουλος (Κένταυρος Μ.)

4 γκολ: Χοντζάι, (Ολυμπιακός Σαβαλίων), Ζαφειράκης (Κεραυνός), Μπακίου(Νίκη Τρ.), Πετρόπουλος, Καλύβας(Λαμπέτι), Νάτσης, Τσιάτο(Προοδευτική), Α.Αντωνόπουλος (Δάφνη) Κράγκαρης, Τσιχλιάς (Ηλειακός Λεχ.), Λεωνιδόπουλος, Αλιμπέου (Αργοναύτης), Δόσης(Χάβαρι)

3 γκολ: Λυμπέρης (Αστέρας Αμ.), Ν. Κολοτούρος (Νίκη Τραγανού) Μπηλιώνης, (Αργοναύτης) Σκοζάι(Ολυμπιακός Σαβ.),
Μιλοσέσκι(Κένταυρος Μαγ.) Βατσής, Μουσερής(Ηλειακός)

2 γκολ: Αγριδιώτης, Ζαφείρης, Θ. Χριστόπουλος (Κένταυρος Μ.), Προκόπης, Τσάμπρας, (Αργοναύτης), Σωτηρόπουλος, Στρίγγας (Δάφνη), Παπαθεοδώρου, Π.Τσουκαλάς, Παρασκευόπουλος, Θ. Αντωνόπουλος, (Αστέρας), Κασκούτης (Λαμπέτι) Διαμαντόπουλος, Γεωργίου (Χάβαρι), Βασιλακόπουλος, Ζ.Παναγιωτόπουλος, Ν.Σταματελάτος, Σπηλιωτόπουλος, Μπούτσκα (Λευκός Αστέρας) Λώλης, Κουτσογιαννάκης (Ξενοφών), Κράγκαρης, Τσαντίλης (Ηλειακός) Βουρτσάνης (Νίκη Τρ.), Γαλανόπουλος ,Π.Κωνσταντόπουλος (Κεραυνός) Τσάμης(Παλαιοχώρι), Παρδάκης(Λαμπέτι)

1 γκολ: Ν.Χριστόπουλος, Κωνσταντόπουλος, Κλάδης (Κένταυρος Μ.), Κλαμπάνος, Ζώντος, Άντερσον, Χρ.Αντωνόπουλος, Τσάμης, Καλομοίρης (Δάφνη), Γκρίλας, Ψυγογιός, Μαρκόπουλος (Νίκη Τραγανού), Γαλανόπουλος, Ζέρβας, Ντάβαρης, Γιαννόπουλος, (Λαμπέτι), Τσίγκανος, Ν.Παλούκος, Κατσιμοτσίρης, Π.Σάμαρης, Ορλόφ, (Προοδευτική), Σάκκος, Παναγιωτάρας (Αστέρας), Εντρίτ, Δ.Παναγόπουλος, Κουρλός, (Ηλειακός Λεχ.), Κωστόπουλος, Γιακουμέλος, Γαβριλόπουλος, Κωνσταντακόπουλος, Μαργαρίτης, Καλλιανιώτης (Παλαιοχώρι),Κωλλέτης, Δημάκης, Τσιλιβήτας, Χρονόπουλος (Ξενοφών), Μπαλάσκας, Αργυρόπουλος, (Χάβαρι), Παπουτσής, Ρούνης, Σιγούρος, (Ολυμπιακός Σαβαλίων), Δ.Σταματελάτος, Α.Παναγιωτόπουλος, Βαγγόπουλος, (Λευκός Αστέρας), Βαρβαρέσος, Γούρμος, Δ. Τσουκαλάς, Μπισμπάρδης, Καραχάλιος (ΠΑΟ Βάρδας), Βλασσόπουλος, Λογώνης, Χριστοφοράτος, Γαλιατσάτος, Μαλισώβας(Αίας), Αβραμόπουλος, (Αργοναύτης), Χαραλαμπόπουλος, Αγριδιώτης, Δημητρόπουλος, (Κεραυνός).

Αυτογκόλ: Καβαθάς-Αργοναύτης, Μανοδήμος-Λαμπέτι (2), Κοκκώνης-Χάβαρι

Α2 ACS

Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής

Αχιλλέας Νεοχωρίου-Πέλοπας Πύργου 2-4

Άρης Στρεφίου-ΠΑΟ Κακοβάτου 2-0

Ν. Απόλλων Δουνεΐκων-Μυρσιναϊκός 2-1

Πανωλενιακός-Αλφειός Επιταλίου 0-4

Ολυμπιάδα Γουμέρου-Α.Ε. Κανουλίων 0-0

Ατρόμητος Βαρβάσαινας-Ηφαιστος Βουνάργου 1-0

Αλφειονίδα Αλφειούσας-Ηλειακός Βαρθολομιού 0-2

Ενιπέας Λατζοΐου-ΑΠΟ Κουρτεσίου 0-2

Η βαθμολογία(Σε 11 αγωνιστικές)

Άρης Στρεφίου 33-8 28

———————————————————-

ΑΠΟ Κουρτεσίου 25-8 23

Ενιπέας Λατζοΐου 26-17 22

Ολυμπιάδα Γουμέρου 19-9 21

Πέλοπας Πύργου 24-11 20

———————————————————

ΠΑΟ Κακοβάτου 25-14 19

Ν.Απόλλων Δουνεΐκων 21-25 17

Ηλειακός Βαρθολομιού 17-20 16

Ατρόμητος Βαρβάσαινας 17-21 14

Αλφειός Επιταλίου 23-14 13

—————————————————-

Μυρσιναϊκός 17-23 12

Πανωλενιακός 16-23 12

Αλφειονίδα Αλφειούσας 14-23 10

Α.Ε. Κανουλίων 13-22 9

————————————

Ηφαιστος Βουνάργου 4-26 5

Αχιλλέας Νεοχωρίου 4-35 1

Η επόμενη αγωνιστική(13η)


Άρης Στρεφίου-Αχιλλέας Νεοχωρίου

Πέλοπας Πύργου-Ν. Απόλλων Δουνεΐκων

ΠΑΟΚ-Πανωλενιακός

Μυρσιναϊκός-Ολυμπιάδα Γουμέρου

Αλφειός Επιταλίου-Ατρόμητος Βαρβάσαινας

Α.Ε. Κανουλίων-Αλφειονίδα Αλφειούσας

Ηφαιστος Βουνάργου-Ενιπέας Λατζοΐου

Ηλειακός Βαρθολομιού-ΑΠΟ Κουρτεσίου

Οι σκόρερ

13 γκολ: Ν. Μπουντόπουλος (Ενιπέας)

12 γκολ: Χρ. Παπαγεωργίου (Άρης Στρεφίου), Σ. Αχαμνός (Δουνέικα)

11 γκολ:Σ. Στροφύλλας(Πανωλεναικός),

9 γκολ: Οκόρο (Αλφειός Επιταλίου)

8 γκολ: Α. Στρέπι(Βαρβάσαινα), Μπάχα(Ηλειακός Βαρθολομιού)

7γκολ: Γ.Νεοφώτιστος(Πέλοπας Π.). Θ. Μάζης (Πέλοπας)

6 γκολ: Γ.Τσίγκρηλας(Ενιπέας) Τ. Τζούβαλης, Χρ.Αγγελόπουλος(Ολυμπιάδα Γ.),Β.Διονυσόπουλος(ΠΑΟΚ), Ι.Σπηλιόπουλος(Αλφειονίδα), Θ. Κράγκαρης(Μυρσιναικός)

5 γκολ: Αν. Κωστόπουλος(ΑΠΟΚ)

4 γκολ: Δ. Μπάρκας(ΠΑΟΚ), Χρ. Μπουλαλάς (Αλφειονίδα),Ζωγόπουλος(Άρης Στρεφίου), Λ. Διονυσόπουλος(Ολυμπιάδα Γ.), Αλ. Καπώνης ,Κ. Καπώνης και Γράψας (ΑΠΟΚ).Μαντάς(Α.Ε.Κανουλίων), Αργυρίου(Ατρόμητος Βαρβάσαινας)

3 γκολ: Νικολόπουλος(Αλφειός), Δ. Παρράς(Δουνέικα), Γ. Κουρούβανης(ΠΑΟΚ), Οικονομίδης(Στρέφι)


2 γκολ: Μπίρμπας Δ.και Δημητρουλόπουλος (Ολυμπιάδα), Β. Χριστοδουλόπουλος και Δημητρακόπουλος (Ηλειακός Β.), Θ. Παναγόπουλος(Πανωλενιακός), Νικολακόπουλος ,Π. Κανέλλος και Λαμπρόπουλος (ΠΑΟΚ) , Γεωργίου (Αλφειονίδα), Β. Καζαμίας , Ράις (Α.Ε.Κ.), Στ. Νάστος ,Κ. Παλαιολόγος και Μάρκου (Μυρσιναϊκός), Τσιβγινίδης και Σταθόπουλος (ΑΠΟΚ), Καλαντζής , Μπουρνέλης (Βαρβάσαινα), Αντ.Μουζής και Κατσώλης (Αρης Στρεφίου), Κ.Σεμπέκος ,Β. Μερτζάνης , Θεοδωρακόπουλος, Καρανυώνης και Βαρβούνης (Αλφειός), Ντ.Δημητρόπουλος και Νικολόπουλος (Πέλοπας Π.).


1 γκολ: Βασιλόπουλος ,Λιακόπουλος, Μοίρας Κωτσάκης , Χριστακόπουλος , Σπερδούλης Πέλοπας Π.), Σπ. Κουρούβανης ,Αν. Κουρούβανης, Σταυρόπουλος, Αλλα Κλόντιαν, Πρίνος, Γκούσκος (ΠΑΟΚ), Δουβαράς , Κανελλόπουλος, Παπαδόπουλος, Μπουλούκος (Α.Ε. Κανουλίων), Μπουλντανιόζος , Μπέλης, Αντ.Παλαιολόγος, Μητρόπουλος, Γουρδούπης και Χριστόπουλος Δ. (Μυρσιναϊκός), ,Κουβελιώτης , Κολόκας ,Δάνισκας και Καρατουλιώτης (Αρης Στρεφίου), Γέμος ,Τσαγρής, Ράλλης και Αντωνόπουλος (Ηλειακός Β.), Καλαντζής, Μπίρμπας Γ. , Κακαλής Θ., Οικονομίδης και Τριανταφύλλης (Ολυμπιάδα), Μιχαλόπουλος, Καραγιάννης, Πανταζής Δ, Λαγογιάννης,Αλεξόπουλος (Αχιλλέας Ν.), Μακρής ,Π. Καρατουλιώτης Καραλής , Φωτακόπουλος, Ι, Σπηλιωτόπουλος, Δρακόπουλος, Τεκερλέκης Ιγν. (Ενιπέας), Παπαδόπουλος ,Δ. Παναγόπουλος και Καλαμαράς (Πανωλενιακός), Γκούσκος, Ελληνας , Κατηφόρης ΚΑΙ Φιλιππακόπουλος (ΑΠΟΚ), Παπακωστόπουλος και Κουρής (Αλφειονίδα)Δ. Θεοδωρόπουλος, Τόλιας, Τσόκος (Ηφαιστος), Ξενόφος , Χριστόπουλος , Δημητρόπουλος και Καραπάνος και Ντέμος (Δουνέικα), Ν. Μερτζάνης(Αλφειός), Μπαρλέτης(Ατρόμητος).

Β SM ΤΕΡΖΗΣ

1ος όμιλος


Αποτελέσματα (
11η Αγωνιστική)

Α.Ο. Μακρίσια – Ερμής Πλατάνου 4-2

Νέδας Γιαννιτσοχωρίου-Α.Ο. Αμπελώνας 3-0

Θρίαμβος Πύργου-Ηρακλής Π/Β 1-3

Ηρακλής Πύργου-Ωλενιακός Ωλενας 7-2

Ν. Ατρόμητος Λαστεΐκων-Κεραυνός Καλλικώμου 0-1

Απόλλων Ν. Φιγαλεία-Α.Ο. Χελιδόνια 1-3

Δόξα Ελαιώνα-Α.Ο. Αγ. Γεωργίου 1-3

Θύελλα Πύργου-Α.Ο. Νεοχωρίου 3-1

Η βαθμολογία (σε 11 αγωνιστικές)

Κεραυνός Καλλικώμου 27-11 28

———————————————————-

Α.Ο. Αγ. Γεωργίου 31-13 27

Ηρακλής Π/Β 36-7 24

Ηρακλής Πύργου 32-18 23

A.O. Xελιδόνια 25-12 20

Ν.Ατρόμητος Λαστεΐκων 26-18 18

———————————————————

Νέδας Γιαννιτσοχωρίου 21-25 15

Α.Ο. Νεοχωρίου 15-22 13

Α.Ο. Μακρίσια 23-32 13

Θύελλα Πύργου 22-24 13

Απόλλων Ν. Φιγαλείας 15-24 10

Θρίαμβος Πύργου 20-29 10

Δόξα Ελαιώνα 12-19 9

Ωλενιακός Ωλενας 21-38 7

———————————————————–

Ερμης Πλατάνου 12-43 6

Α.Ο. Αμπελώνας 16-22 4

*Η Δόξα Ελαιώνα ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς, ενώ ο Α.Ο. Αμπελώνας με -5 από την περσινή περίοδο!

Η επόμενη αγωνιστική (12η)

Νέδας-Α.Ο. Μακρίσια

Ερμής Πλατάνου-Θρίαμβος Πύργου

Α.Ο. Αμπελώνας-Ηρακλής Πύργου

Ηρακλής Π/Β-Ν. Ατρόμητος Λαστεΐκων

Ωλενιακός Ωλενας-Απόλλων Ν. Φιγαλείας

Κεραυνός Καλλικώμου-Δόξα Ελαιώνα

Α.Ο. Χελιδόνια-Θύελλα Πύργου

Α.Ο. Αγ, Γεωργίου-Α.Ο. Νεοχωρίου

2ος όμιλος


Αποτελέσματα (11η αγωνιστική)

Ολυμπιακός Μυρτιάς-Ελπίδα Βαρθολομιού 5-3

Ατρόμητος Καβασίλων-Ηρακλής Ρουπακίου 3-0 ά.α.

Θύελλα Καρδαμά-Εθνικός Αμαλιάδας 2-1

Εθνικός Γερακίου-Λέοντες Αμαλιάδας 2-1

Κένταυρος Σωστίου-Ν.Κόροιβος Κατσαρού 2-2

Πάνθηρες Αμαλιάδας-Αετός Κέντρου 1-1

Εθνικός Αμπελοκάμπου-Άρης Ξυλοκέρας 4-2

Άρης Δήμητρας-Αετός Αλποχωρίου 0-2

Η βαθμολογία (σε 11 αγωνιστικές)

Ολυμπιακός Μυρτιάς 39-11 33

—————————————————–

Ατρόμητος Καβασίλων 24-9 24

Αετός Αλποχωρίου 24-10 22

Ν. Κόροιβος Κατσαρού 17-9 19

Θύελλα Καρδαμά 19-14 19

——————————————————-

Λέοντες Αμαλιάδας 15-15 16

Άρης Δήμητρας 10-12 15

Εθνικός Αμπελοκάμπου 16-16 15

Εθνικός Γερακίου 10-16 13

Άρης Ξυλοκέρας 16-24 11

Αετός Κέντρου 24-18 11

Πάνθηρες Αμαλιάδας 17-16 11

Κένταυρος Σωστίου 17-21 10

Εθνικός Αμαλιάδας 13-20 9

—————————————————-

Ελπίδα Βαρθολομιού 9-33 5

Ηρακλής Ρουπακίου 0-27 -6

  • Ο Αετός Κέντρου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με ? 6 βαθμούς, ενώ οι Πάνθηρες Αμαλιάδας και ο Κένταυρος Σωστίου με ? 2 βαθμούς
  • Ν. Κόροιβος, Θύελλα Καρδαμά, Άρης Δήμητρας και Εθνικός Αμπελοκάμπου έχουν από ένα ματς λιγότερο!


Η επόμενη αγωνιστική(12η)

Ατρόμητος Καβασίλων-Ολυμπιακός Μυρτιάς

Ελπίδα Βαρθολομιού-Θύελλα Καρδαμά

Ηρακλής Ρουπακίου-Εθνικός Γερακίου

Εθνικός Αμαλιάδας-Κένταυρος Σωστίου

Λέοντες Αμαλιάδας-Πάνθηρες Αμαλιάδας

Ν.Κόροιβος Κατσαρού-Εθνικός Αμπελοκάμπου

Αετός Κέντρου-Άρης Δήμητρας

Άρης Ξυλοκέρας-Αετός Αλποχωρίου

Γ LEGEA


1ος όμιλος


Τα αποτελέσματα(
8η αγωνιστική)

Κόκκινη Θύελλα-Πρόοδος Σαλμώνης 4-1

Κεραυνός Βρίνας-Α.Ο. Μαγούλας 2-3

Α.Ο. Ανδρίτσαινας-Α.Ε. Πηνείας 2-3

Αίολος Πύργου-ΑΟ Κουτσοχέρας 1-0

Αγ. Δημ. Πουρναρίου-Άρης Λανθίου 0-2

Ρεπό: Άφοβος Βροχίτσας

Η βαθμολογία


(σε 8 αγώνες )

Κόκκινη Θύελλα Ζαχάρως 19-2 21

——————————————-

Α.Ο. Ναγούλας 12-11 16

Πρόοδος Σαλμώνης 15-12 15

Άρης Λανθίου 12-3 15

——————————————-

Α.Ε. Πηνείας 15-11 13

Άφοβος Βροχίτσας 8-10 10

Α.Ο. Κουτσοχέρας 8-4 9

Κεραυνός Βρίνας 10 -19 6

Α.Ο. Ανδρίτσαινας 12-19 6

Αίολος Πύργου 5-17 4

Αγ.Δημ.Πουρναρίου 6-16 1

*Ρεπό έχουν κάνει ο Άρης Λανθίου, ο Αίολος Πύργου ο Α.Ο. Ανδρίτσαινας η Κόκκινη Θύελλα Ζαχάρως, η Α.Ε. Πηνείας ο Α.Ο. Κουτσοχέρας, ο Αγ. Δημ. Πουρναρίου και ο Αφοβος Βροχίτσας

*Από ένα ματς λιγότερο έχουν Α.Ο. Κουτσοχέρας και Άρης Λανθίου.

Η επόμενη αγωνιστική(9η)

Πρόοδος Σαλμώνης-.Ο. Ναγούλας

Α.Ε. Πηνείας-Κόκκινη Θύελλα

Α.Ο. Κουτσοχέρας-Α.Ο. Ανδρίτσαινας

Άρης Λανθίου- Αφοβος Βροχίτσας

Αγ. Δημήτριος – Αίολος Πύργου

Ρεπό: Κεραυνός Βρίνας

2ος όμιλος

Τα αποτελέσματα(8η αγωνιστική)

Κένταυρος Καπελέτου – Πηνειακός 0 – 1

Απόλλων Γαστούνης – Α.Ο. Περιστερίου 3 – 0

Φίλιππος Ανδραβίδας – Δόξα Αγ. Μαύρας5 – 1

Αναγέννηση Αμαλιάδας – Πρίγκιπες Λεχαινών2 – 1

Πήγασος Πρασίνου – Α.Ο. Αρετής 0 – 0

Ρεπό: Αναγέννηση Κορυφής

Η βαθμολογία

(σε 7 αγώνες )

Κένταυρος Καπελέτου 13 -6 16

——————————————-

Φίλιππος Ανδραβίδας 15 -6 16

Πηνειακός 10-12 15

Απόλλων Γαστούνης 17-7 12

——————————————-

Α.Ο. Αρετής 13-7 10

Πήγασος Πρασίνου 6-9 10

Αναγέννηση Αμαλιάδας 14 – 18 7

Δόξα Αγ. Μαύρας 17-19 6

Α.Ο. Περιστερίου 11-20 5

Πρίγκιπες Λεχαινών 7-18 4

Αναγέννηση Κορυφής 6-19 2

*Ρεπό έχουν κάνει ο Α.Ο. Αρετής, Αναγέννηση Αμαλιάδας ,Φίλιππος Ανδραβίδας , Κένταυρος Καπελέτου, Δόξα Αγ. Μαύρας ,Πρίγκιπες Λεχαινών,Πήγασος Πρασίνου και Κορυφή.

*ο Πήγασος Πρασίνου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς!

*Οι Πρίγκιπες Λεχαινών έχουν έναν μηδενισμό

*Από ένα ματς λιγότερο έχουν: Πρίγκιπες, Α.Ο. Αρετής, Πηνειακός, Απόλλων Γαστούνης,

Η επόμενη αγωνιστική(9η)

Πηνειακός-Α.Ο. Περιστερίου

Δόξα Αγ. Μαύρας-Κένταυρος Καπελέτου

Πρίγκιπες Λεχαινών-Φίλιππος Λεχαινών

Α.Ο. Αρετής-Αναγέννηση Κορυφής

Πήγασος-Αναγέννηση Κορυφής

Ρεπό: Απόλλων Γαστούνης

Αθλητισμός

ΕΠΣ Ηλείας: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες – Σκόρερ

14515_ph1.jpg

Δ\’ Εθνική – 6ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής

ΠΦΟ Πανόπουλου-Εράνη Φιλιατρών 3-0
Εθνικός Μελιγαλά-Δόξα Νέας Μανολάδας 2-1
Παναρκαδικός-Αχαϊκή 1-1
Διαγόρας Βραχνεΐκων-Πάμισος 3-0
Εθνικός Σαγεΐκων-Ατρόμητος Λάππα 1-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 5 αγώνες, ΓΚΟΛ – Βαθμοί)

Πανόπουλο 9-0 13

Ατρόμητος Λ. 6-3 9

Παναρκαδικός 6-4 9

Εθνικός Μελ. 7-6 8

Εθνικός Σαγ. 5-4 8

Διαγόρας 5-2 7

Πάμισος 3-8 6

Δόξα Ν. Μαν. 7-9 3

Αχαϊκή 1-6 2

Εράνη 5 1-8 1

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (6η αγωνιστική)

Ατρόμητος Λάππα-Εθνικός Μελιγαλά

Πάμισος-Δόξα Νέας Μανολάδας

Αχαϊκή-Εθνικός Σαγέικων

Εράνη Φιλιατρών-Διαγόρας Βραχνέικων

Παναρκαδικός-ΠΦΟ Πανόπουλου


Οι σκόρερ

3 Μπρης Πανόπουλο

3 Γκέρτσος Πανόπουλο

3 Νάτσης Διαγόρας

3 Μπούρδος Εθνικός Σαγ.

3 Κουλόπουλος Εθνικός Μελ.

2 Ν. Γραμματικόπουλος Ατρόμητος Λ.

2 Δημητρακόπουλος Δόξα Ν.Μ.

2 Τζιανής Παναρκαδικός

2 Λαγός Παναρκαδικός

2 Σχοινάς Διαγόρας

2 Μουρούσιας Εθνικός Μελ.

2 Κάνιστρας Εθνικός Μελ.

* Ακολουθούν 21 ποδοσφαιριστές που έχουν πετύχει από ένα γκολ

Α1 ΒΕΡΡΟΙΟΣ

Ηλειακός Λεχ.- Χάβαρι 1-2

Αστέρας Αμαλ.- ΠΑΟ Βάρδας 2-0

Κεραυνός Χειμ- Λευκός Αστέρας 1-0

Αναγέννηση Παλ.- Δάφνη Ανδρ. 0-3

Αργοναύτης- Ολυμπιακός Λαμπ. 1-0

Νίκη Τραγανού- Αίας Γαστούνης 1-0

Ξενοφών- Ολυμπιακός Σαβ. 1-0

Προοδευτική- Κένταυρος Μαγ. 1-0

Η Βαθμολογία( σε 10 αγώνες)

1. Αστέρας Αμαλιάδας 27-7 28

—————————————————————

2. ΠΑΟ Βάρδας 17-6 21

3. Ξενοφών Κρεστένων 17-7 21

4. Δάφνη Ανδραβίδας 18-13 17

5. Λευκός Αστέρας 13-13 17

6. Κένταυρος Μαγούλας 12-9 14

7. Νίκη Τραγανού 15-13 14

8. Ολυμπιακός Σαβαλίων 8-12 11

11. Αργοναύτης Κατακόλου 13-18 11

12. Κεραυνός Χειμαδιού 7-15 11

11. Προοδευτική Μανολάδας 9-12 10

12. Ηλειακός Λεχαινών 14-19 10

13. Αίας Γαστούνης 10-13 9

———————————————————-

14. Χάβαρι 8-14 9

—————————————————————

15. Αναγέννηση Παλαιοχωρίου 10-19 7

16. Ολυμπιακός Λαμπετίου 11-13 4

* Ο Ολυμπιακός Λαμπετίου έχει ξεκινήσει με -5 βαθμούς τη φετινή αγωνιστική περίοδο

Η επόμενη αγωνιστική (11η)

Χάβαρι- ΠΑΟ Βάρδας

Λευκός Αστέρας – Ηλειακός Λεχ

Δάφνη Ανδρ.- Αστέρας Αμαλιάδας

Ολυμπιακός Λαμπ.- Κεραυνός Χειμ.

Αίας Γαστ.- Αναγέννηση Παλ.

Ολυμπιακός Σαβ.- Αργοναύτης

Κένταυρος Μαγ.- Νίκη Τραγανού

Προοδευτική- Ξενοφών

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής

Αλφειός Επιταλίου-Αχιλλέας Νεοχωρίου 6-0

Α. Ε. Κανουλίων-Μυρσιναϊκός 2-5

Ήφαιστος ΒουνάργουΠΑΟ Κακοβάτου 0 – 3

Ηλειακός Βαρθολομιού-Πέλοπας Πύργου 1-1

ΑΠΟ Κουρτεσίου-Άρης Στρεφίου 1-0

Ενιπέας Λατζοΐου-Ν. Απόλλων Δουνεΐκων 3-1

Αλφειονίδα Αλφειούσας-Πανωλενιακός 1-2

Ατρόμητος Βαρβάσαινας-Ολυμπιάδα Γουμέρου 0-4

Η βαθμολογία (Σε 8 αγωνιστικές)

Άρης Στρεφίου 25-7 19

———————————————————-

Ενιπέας Λατζοΐου 22-9 19

Πέλοπας Πύργου 17-9 14

ΑΠΟ Κουρτεσίου 14-5 14

Ολυμπιάδα Γουμέρου 13-7 14

ΠΑΟ Κακοβάτου 14-15 13

———————————————————

Ν.Απόλλων Δουνεΐκων 15-20 12

Ηλειακός Βαρθολομιού 12-16 12

Ατρόμητος Βαρβάσαινας 14-16 11

Πανωλενιακός 14-14 11

—————————————————-

Αλφειός Επιταλίου 17-10 10

Αλφειονίδα Αλφειούσας 12-18 10

Μυρσιναϊκός 13-15 9

Α.Ε. Κανουλίων 11-17 7

————————————

Ηφαιστος Βουνάργου 3-20 4

Αχιλλέας Νεοχωρίου 2-21 1

Η επόμενη αγωνιστική(9η)

Αχιλλέας Νεοχωρίου-Μυρσιναϊκός

ΠΑΟ Κακοβάτου -Αλφειός Επιταλίου

Πέλοπας Πύργου-Α.Ε. Κανουλίων

Άρης Στρεφίου-Ήφαιστος Βουνάργου

Ν. Απόλλων Δουνεΐκων-Ηλειακός Βαρθολομιού

Πανωλενιακός-ΑΠΟ Κουρτεσίου

Ολυμπιάδα Γουμέρου-Ενιππέας Λατζοΐου

Ατρόμητος Βαρβάσαινας-Αλφειονίδα

Οι σκόρερ

12 γκολ: Ν. Μπουντόπουλος (Ενιππέας)

9 γκολ: Σ. Στροφύλλας (Πανωλενιακός)

Σ. Αχαμνός(Ν. Απόλλων Δουνεΐκων)

8 γκολ: Χρ. Παπαγεωργίου (Αρης Στρεφίου)

7 γκολ: Α.Στρέπι (Ατρόμητος Βαρβάσαινας), Οκόρο (Αλφειός Επιταλίου)

6 γκολ: Γ. Νεοφώτιστος και Θ. Μάζης (Πέλοπας Π.), Γ.Τσίγκρηλας (Ενιπέας) Τ. Τζούβαλης

4 γκολ: Χρ. Αγγελόπουλος (Ολυμπιάδα), Δ. Μπάρκας (ΠΑΟΚ),Ι. Σπηλιόπουλος και Χρ. Μπουλαλάς (Αλφειονίδα), Μπάχα (Ηλειακός Β.)

3 γκολ: Ζωγόπουλος (Αρης Στρεφίου), Αλ. Καπώνης και Γράψας (ΑΠΟΚ), Νικολόπουλος (Αλφειός), Β.Διονυσόπουλος (ΠΑΟΚ), Θ.Κράγκαρης (Μυρσιναϊκός)

2 γκολ: Λ. Διονυσόπουλος(Ολυμπιάδα), Β. Χριστοδουλόπουλος (Ηλειακός Β.), Θ. Παναγόπουλος(Πανωλενιακός), Νικολακόπουλος ,Π. Κανέλλος και Γ. Κουρούβανης (ΠΑΟΚ) , Γεωργίου (Αλφειονίδα), Β. Καζαμίας , Μαντάς και Ράις (Α.Ε.Κ.), Στ. Νάστος και Κ. Παλαιολόγος (Μυρσιναικός), Τσιβγινίδης, Αν. Κωστόπουλος (ΑΠΟΚ), Καλαντζής , Μπουρνέλης και Αργυρίου (Βαρβάσαινα), Δ. Παρράς(Δουνέικα), Οικονομίδης και Αντ.Μουζής(Αρης Στρεφίου), Κ.Σεμπέκος(Αλφειός)

1 γκολ: Βασιλόπουλος, Λιακόπουλος, Μοίρας Δημητρόπουλος και Κωτσάκης Πέλοπας Π.), Λαμπρόπουλος, Σπ. Κουρούβανης ,Αν. Κουρούβανης, Σταυρόπουλος (ΠΑΟΚ), Δουβαράς , Κανελλόπουλος, Παπαδόπουλος, Μπουλούκος (Α.Ε. Κανουλίων), Μπουλντανιόζος , Μπέλης, Αντ.Παλαιολόγος, Μητρόπουλος, Μάρκου και Γουρδούπης (Μυρσιναϊκός), Κουβελιώτης ,Κατσώλης , Κολόκας και Δάνισκας (Αρης Στρεφίου), Γέμος, Τσαγρής, Δημητρακόπουλος Ράλλης και Αντωνόπουλος (Ηλειακός Β.), Καλαντζής, Μπίρμπας Γ.και Μπίρμπας Δ, (Ολυμπιάδα), Μιχαλόπουλος, Καραγιάννης, Πανταζής Δ, (Αχιλλέας Ν.), Μακρής ,Π. Καρατουλιώτης Καραλής και Φωτακόπουλος (Ενιπέας), Παπαδόπουλος ,Δ. Παναγόπουλος και Καλαμαράς (Πανωλενιακός), Σταθόπουλος, Γκούσκος, Ελληνας και Κ. Καπώνης (ΑΠΟΚ), Παπακωστόπουλος και Κουρής (Αλφειονίδα) Δ. Θεοδωρόπουλος, Τόλιας, Τσόκος (Ηφαιστος), Ξενόφος , Χριστόπουλος , Δημητρόπουλος και Καραπάνος (Δουνέικα), Καραντώνης, Ν. Θεοδωρακόπουλος, Β. Μερτζάνης, Ν. Μερτζάνης, και Βαρβούνης (Αλφειός), Μπαρλέτης (Ατρόμητος).


Β? ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
SM ΤΕΡΖΗΣ


1ος όμιλος


Αποτελέσματα (
8 η Αγωνιστική)

Ωλενιακός Ωλενας-ΑΟ Μακρίσια 4-5

Κεραυνός Καλλικώμου-Ηρακλής Π/Β 1-0

Α.Ο. Χελιδόνια-ΑΟ Αμπελώνας 1-1

Αγ. Γεώργιος-Ερμής Πλατάνου 5-1

Α.Ο. Νεοχωρίου-Νέδας Γιαννιτσοχωρίου 1-1

Θύελλα Πύργου-Θρίαμβος Πύργου 4-2

Δόξα Ελαιώνα-Ηρακλής Πύργου 0-2

Απόλλων Ν. Φιγαλείας-Ν. Ατρόμητος Λαστεΐκων 3-3

Η βαθμολογία (σε 8 αγωνιστικές)

Κεραυνός Καλλικώμου 17-8 21

———————————————————-

ΑΟ Αγ. Γεωργίου 24-7 21

Ηρακλής Πύργου 21-10 17

Ηρακλής Π/Β 21-4 15

Α.Ο. Χελιδόνια 15-8 14

———————————————————

Ν. Ατρόμητος Λαστείκων 18-13 12

Α.Ο. Νεοχωρίου 12-15 10

Α.Ο. Μακρίσια 17-22 10

Δόξα Ελαιώνα 11-11 9

Θρίαμβος Πύργου 18-21 9

Νέδας Γιαννιτσοχωρίου 11-19 8

Απόλλων Ν. Φιγαλείας 12-20 7

Θύελλα Πύργου 14-19 7

Ερμής Πλατάνου 9-27 6

———————————————————–

Ωλενιακός Ωλενας 14 -26 5

Α.Ο. Αμπελώνας 13-17 0

*Η Δόξα Ελαιώνα ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς, ενώ ο Α.Ο. Αμπελώνας με ? 5 από την περσινή περίοδο!

Η επόμενη αγωνιστική(9η)

ΑΟ Μακρίσια-Ηρακλής Π/Β

ΑΟ Αμπελώνας-Ωλενιακός Ωλενας

Ερμής Πλατάνου-Κεραυνός Καλλικώμου

Νέδας Γιαννιτσοχωρίου-ΑΟ Χελιδόνια

Θρίαμβος Πύργου-Αγ. Γεώργιος

Ηρακλής Πύργου-ΑΟ Νεοχωρίου

Ν. Ατρόμητος Λαστείκων-Θύελλα Πύργου

Απόλλων Ν. Φιγαλείας-Δόξα Ελαιώνα

2ος όμιλος


Αποτελέσματα (8η αγωνιστική)

Λέοντες Αμαλιάδας-Ολυμπιακός Μυρτιάς 0-2

Ν. Κόροιβος Κατσαρού-Εθνικός Αμαλιάδας 4-0

Αετός Κέντρου-Ηρακλής Ρουπακίου 3-0 ά.α.

Άρης Ξυλοκέρας-Ελπίδα Βαρθολομιού 4-0

Αετός Αλποχωρίου-Ατρόμητος Καβασίλων 1-2

Άρης Δήμητρας-Θύελλα Καρδαμά 1-0

Εθνικός Αμπελοκάμπου-Εθνικός Γερακίου 2-1

Πάνθηρες Αμαλιάδας-Κένταυρος Σωστίου 2-4

Η βαθμολογία (σε 8 αγωνιστικές)

Ολυμπιακός Μυρτιάς 29-8 24

—————————————————–

Ν. Κόροιβος Κατσαρού 15-7 17

Ατρόμητος Καβασίλων 15-8 15

Αετός Αλποχωρίου 18-8 15

Θύελλα Καρδαμά 16-12 15

——————————————————-

Λέοντες Αμαλιάδας 11-11 13

Άρης Δήμητρας 8-9 12

Εθνικός Αμπελοκάμπου 11-13 11

Εθνικός Γερακίου 14-11 10

Κένταυρος Σωστίου 13-15 9

Πάνθηρες Αμαλιάδας 14-13 8

Εθνικός Αμαλιάδας 11-15 8

Αετός Κέντρου 18-10 7

Άρης Ξυλοκέρας 11-18 7

—————————————————-

Ελπίδα Βαρθολομιού 5-27 3

Ηρακλής Ρουπακίου 0 ?24 -6

Ο Αετός Κέντρου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς, ενώ οι Πάνθηρες Αμαλιάδας και ο Κένταυρος Σωστίου με -2 βαθμούς


Η επόμενη αγωνιστική(9η)

Ολυμπιακός Μυρτιάς-Εθνικός Αμαλιάδας

Ηρακλής Ρουπακίου-Λέοντες Αμαλιάδας

Ελπίδα Βαρθολομιού-Ν. Κόροιβος Κατσαρού

Ατρόμητος Καβασίλων-Αετός Κέντρου

Θύελλα Καρδαμά-Άρης Ξυλοκέρας

Εθνικός Γερακίου-Αετός Αλποχωρίου

Κένταυρος Σωστίου-Άρης Δήμητρας

Πάνθηρες Αμαλιάδας-Εθνικός Αμπελοκάμπου

Γ\’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – LEGEA

1ος όμιλος


Τα αποτελέσματα (
5η αγωνιστική)

Πρόοδος Σαλμώνης-Άφοβος Βροχίτσας 2-0

ΑΟ Ανδρίτσαινα-Αίολος Πύργου 3-1

Κεραυνός Βρίνας-Αγ. Δημ. Πουρναρίου 3-2

Κόκκινη Θύελλα Ζαχάρως-Άρης Λανθίου 1-0

ΑΟ Μαγούλας-ΑΟ Κουτσοχέρας 2-1

Ρεπό: Α.Ε. Πηνείας

Η βαθμολογία


(σε 5 αγώνες)

Κόκκινη Θύελλα Ζαχάρως 8-1 12

——————————————-

Πρόοδος Σαλμώνης 8-3 12

Αρης Λανθίου 6-3 9

Α.Ο. Μαγούλας 6-7 9

——————————————-

Α.Ο. Κουτσοχέρας 8-3 9

Α.Ε. Πηνείας 8-4 7

Κεραυνός Βρίνας 7-10 6

Άφοβος Βροχίτσας 5-9 6

Α.Ο. Ανδρίτσαινας 5-9 3

Αγ.Δημ.Πουρναρίου 4-11 1

Αίολος Πύργου 3-8 0

*Ρεπό έχουν κάνει ο Άρης Λανθίου ο Αίολος Πύργου ο Α.Ο. Ανδρίτσαινας η Κόκκινη Θύελλα Ζαχάρως και η Α.Ε. Πηνείας .

Η επόμενη αγωνιστική(6η)

ΑΟ Ανδρίτσαινας-Πρόοδος Σαλμώνης

Άφοβος Βροχίτσας-Κεραυνός Βρίνας

Αίολος Πύργου -Κόκκινη Θύελλα Ζαχάρως

Αγ. Δημ. Πουρναρίου-ΑΟ Μαγούλας

Άρης Λανθίου-ΑΕ Πηνείας

Ρεπό: ΑΟ Κουτσοχέρας

2ος όμιλος

Τα αποτελέσματα (5η αγωνιστική)

Πηνειακός-Αναγέννηση Κορυφής 2-1

Φίλιππος Ανδραβίδας-Αναγέννηση Αμαλιάδας 3-2

Απόλλων Γαστούνης-Πήγασος Πρασίνου 1-1

Κένταυρος Καπελέτου-ΑΟ Αρετής 2-0

Α.Ο. Περιστερίου-Πρίγκιπες Λεχαινών 3-4

Ρεπό: Δόξα Αγ. Μαύρας

Η βαθμολογία

(σε 5 αγώνες )

Πηνειακός 9 – 8 12

——————————————-

Φίλιππος Ανδραβίδας 8-3 10

Κένταυρος Καπελέτου 8-3 10

Α.Ο. Αρετής 10 -5 6

——————————————-

Δόξα Αγ. Μαύρας 9 – 5 6

Πήγασος Πρασίνου 11-8 6

Απόλλων Γαστούνης 9 – 5 6

Πρίγκιπες Λεχαινών 6-16 4

Α.Ο. Περιστερίου 8-12 2

Αναγέννηση Κορυφής 4 -12 2

Αναγέννηση Αμαλιάδας 4 – 9 1

*Ρεπό έχουν κάνει ο Α.Ο. Αρετής, Αναγέννηση Αμαλιάδας ,Φίλιππος Ανδραβίδας , Κένταυρος Καπελέτου και Δόξα Αγ. Μαύρας

*ο Πήγασος Πρασίνου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς!

*Οι Πρίγκιπες Λεχαινών έχουν έναν μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική (6η)

Φίλιππος Ανδραβίδας -Πηνειακός

Αναγέννηση Κορυφής-Απόλλων Γαστούνης

Αναγέννηση Αμαλιάδας- Κένταυρος Καπελέτου

Πήγασος Πρασίνου-Α.Ο. Περιστερίου

Α.Ο. Αρετής-Δόξα Αγ. Μαύρας

Ρεπό: Πρίγκιπες Λεχαινών

Αθλητισμός

ΕΠΣ Ηλείας: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες – Σκόρερ

14249_ph1.jpg

FOOTBALL LEAGUE 2

Αστέρας Μαγούλας-Αχαρναϊκός 2-1

(57΄ Χρυσάφης, 73΄ Μπιμπίρης-65΄Βεστάκης)

Καλαμάτα-Κόρινθος 0-0

Παναιγιάλειος-Φωστήρας 1-0

(81΄ Λαζανάς)

Πανηλειακός-Κεραυνός Γλυφάδας 4-1

(25΄, 55΄, 66΄ Νομικός, 82΄Βλαχόπουλος-7΄ Κολοτούρος)

Ρούβας-Προοδευτική 0-4

(1΄ Μπελέρης, 50΄ Αργυρίου, 53΄, 64΄ Λέκκας)


Ρεπό: Χανιά


1. Παναιγιάλειος 12

2. Προοδευτική 6

3. Αχαρναϊκός 6

4. Αστέρας Μαγούλας 6

5. Καλαμάτα 6

6. Κεραυνός Γλυφάδας 5

7. Φωστήρας 5

8. Πανηλειακός 4

9. Κόρινθος 4

10. Χανιά 3

11. Επισκοπή 3

12. Ρούβας 3

13. Εθνικός Αστέρας 0

Επόμενη Αγωνιστική

Αχαρναϊκός-Κεραυνός Γλυφάδας

Κόρινθος-Ρούβας

Παναιγιάλειος-Καλαμάτα

Προοδευτική-Πανηλειακός

Χανιά-Επισκοπή

Ρεπό: Φωστήρας


Δ΄ΕΘΝΙΚΗ

Αχαϊκή-ΠΦΟ Πανόπουλου 0-1

Ατρόμητος Λάππα-Παναρκαδικός 1-1


Δόξα Νέας Μανωλάδας-Εθνικός Σαγεΐκων 1-2

Πάμισος Μεσσήνης-Εράνη Φιλιατρών 2-0

Εθνικός Μελιγαλά-Διαγόρας Βραχνεΐκων 2-2

ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΓΚΟΛ
1 ΠΦΟ Πανόπουλου 10 4 7-0
2 Ατρόμητος Λάππα 8 4 5-2
3 Παναρκαδικός 8 4 5-3
4 Εθνικός Σαγεϊκων 7 4 4-3
5 Πάμισσος 6 4 3-5
6 Εθνικός Μελιγαλά 5 4 5-5
7 Διαγόρας Βρ. 4 4 2-2
8 Δόξα Μανωλάδας 3 4 6-7
9 Αχαϊκή 1 4 0-6
10 Εράνη Φιλ. 1 4 1-5

Α1 ΒΕΡΡΟΙΟΣ

Χάβαρι-Αστέρας Αμαλιάδας 0-3

Ηλειακός Λεχαινών-Κεραυνός Χειμαδιού 2-0

ΠΑΟ Βάρδας-Αναγέννηση Παλαιοχωρίου 3-1

Λευκός Αστέρας Σκουροχωρίου-Αργοναύτης 2-1

Δάφνη Ανδρ.-Νίκη Τραγανού 2-1

Ολυμπιακός Π.-Ξενοφών Κρεστένων 0-0

Αίας Γαστούνης-Προοδευτική 0-0

Ολυμπιακός Σαβαλιών Κένταυρος Μαγούλας 1-0

Η Βαθμολογία (σε 8 αγώνες)

1. Αστέρας Αμαλιάδας 25-7 25

—————————————————————

2. ΠΑΟ Βάρδας 17-4 21

3. Ξενοφών Κρεστένων 16-7 18

4. Λευκός Αστέρας 13-12 17

5. Κένταυρος Μαγούλας 12-8 14

6. Νίκη Τραγανού 14-11 11

7. Δάφνη Ανδραβίδας 13-13 11

8. Ολυμπιακός Σαβαλίων 8-11 11

9. Ηλειακός Λεχαινών 13-17 10

10. Αίας Γαστούνης 10-12 9

11. Αργοναύτης Κατακόλου 10-17 8

12. Κεραυνός Χειμαδιού 6-15 8

13. Προοδευτική Μανολάδας 8-12 7

———————————————————-

14. Αναγέννηση Παλαιοχωρίου 10-16 7

—————————————————————

15. Χάβαρι 6-13 6

16. Ολυμπιακός Λαμπετίου 10-10 4

* Ο Ολυμπιακός Λαμπετίου έχει ξεκινήσει με -5 βαθμούς την φετινή αγωνιστική περίοδο

* Από ένα ματς λιγότερο έχουν Δάφνη και Νίκη Τραγανού

Οι σκόρερ

10 γκολ: Σ. Αντωνόπουλος (Αστέρας)

8 γκολ: Καπατσούλιας (ΠΑΟ Βάρδας), Παναγιωτακόπουλος (Ξενοφών)

6 γκολ: Δ.Κολοτούρος (Νίκη Τρ.)

5 γκολ: Νικολετάκης(ΠΑΟ Βάρδας), Λούρμπας (Αίας), Γιαννόπουλος (Παλαιοχώρι)

4 γκολ: Τσαγκάρης(Ξενοφών), Τσιχλιάς (Ηλειακός Λεχ.) , Θεοδωρακόπουλος (Κένταυρος Μ.) Γεωργιόπουλος(Δάφνη)

3 γκολ: Τσιάτο (Προοδευτική), Ζαφειράκης (Κεραυνός), Καλύβας, Πετρόπουλος(Λαμπέτι), Γαβριλόπουλος(Αίας) Λυμπέρης (Αστέρας Αμ.), Ν. Κολοτούρος (Νίκη Τραγανού) Αλιμπέου(Αργοναύτης) Σκοζάι(Ολυμπιακός Σαβ.)


2 γκολ: Χοντζάι, (Ολυμπιακός Σαβαλίων), Μιλοσέσκι, Ζαφείρης, Θ. Χριστόπουλος (Κένταυρος Μ.), Μπηλιώνης, Τσάμπρας, Λεωνιδόπουλος (Αργοναύτης), Στρίγγας, Α.Αντωνόπουλος (Δάφνη), Παπαθεοδώρου, Π.Τσουκαλάς, Παρασκευόπουλος, Θ. Αντωνόπουλος, (Αστέρας), Κασκούτης (Λαμπέτι) Διαμαντόπουλος, Γεωργίου (Χάβαρι), Νάτσης (Προοδευτική), Βασιλακόπουλος, Ζ.Παναγιωτόπουλος, Ν.Σταματελάτος, Σπηλιωτόπουλος, Μπούτσκα (Λευκός Αστέρας) Κουτσογιαννάκης (Ξενοφών) Βατσής, Μουσερής, Τσαντίλης (Ηλειακός)

1 γκολ: Κωνσταντόπουλος, Κλάδης (Κένταυρος Μ.), Άντερσον, Χρ.Αντωνόπουλος, Τσάμης (Δάφνη), Γκρίλας, Βουρτσάνης, Ψυγογιός, Μπακίου, Μαρκόπουλος (Νίκη Τραγανού), Ζέρβας, Ντάβαρης, Γιαννόπουλος, Παρδάκης, (Λαμπέτι), Κατσιμοτσίρης, Π.Σάμαρης, Ορλόφ, (Προοδευτική), Παναγιωτάρας (Αστέρας), Εντρίτ, Δ.Παναγόπουλος, Κουρλός, (Ηλειακός Λεχ.), Γαβριλόπουλος, Τσάμης, Κωνσταντακόπουλος, Μαργαρίτης, Καλλιανιώτης (Παλαιοχώρι), Τσιλιβήτας, Χρονόπουλος (Ξενοφών), Αργυρόπουλος, Δόσης (Χάβαρι), Παπουτσής, Ρούνης, Σιγούρος, (Ολυμπιακός Σαβαλίων), Δ.Σταματελάτος, Α.Παναγιωτόπουλος, Βαγγόπουλος, (Λευκός Αστέρας), Γούρμος, Δ. Τσουκαλάς, Μπισμπάρδης, Καραχάλιος(ΠΑΟ Βάρδας), Χριστοφοράτος, Γαλιατσάτος, Μαλισώβας(Αίας), Αβραμόπουλος, (Αργοναύτης), Π.Κωνσταντόπουλος, Δημητρόπουλος, Γαλανόπουλος(Κεραυνός),

Αυτογκόλ: Καβαθάς-Αργοναύτης , Μανοδήμος-Λαμπέτι (2)

Α2 ACS

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής

Αχιλλέας Νεοχωρίου-ΑΕΚ Πύργου 0-2

Αλφειός Επιταλίου-Ήφαιστος Βουνάργου 4-0

Μυρσιναικός-Ηλειακός Βαρθολομιού 2-2

ΠΑΟ Κακοβάτου-ΑΠΟ Κουρτεσίου 1-1

Πέλοπας Πύργου-Ενιππέας Λατζοΐου 2-3

Άρης Στρεφίου-Αλφειονίς Αλφειούσας 7-2

Ν. Απόλλων Δουνεΐκων-Ατρόμητος Βαρβάσαινας 2-7

Ολυμπιάδα Γουμέρου-Πανωλενιακός 1-1

Η βαθμολογία (Σε 7 αγωνιστικές)

Άρης Στρεφίου 25-6 19

———————————————————-

Ενιπέας Λατζοΐου 19-8 16

Πέλοπας Πύργου 16-8 13

Ν.Απόλλων Δουνεΐκων 14-17 12

Ολυμπιάδα Γουμέρου 9-7 11

———————————————————

ΑΠΟ Κουρτεσίου 13-5 11

Ηλειακός Βαρθολομιού 11-15 11

Ατρόμητος Βαρβάσαινας 14-12 11

Αλφειονίδα Αλφειούσας 11-16 10

ΠΑΟ Κακοβάτου 11-15 10

—————————————————-

Πανωλενιακός 12-13 8

Αλφειός Επιταλίου 11-10 7

Α.Ε. Κανουλίων 9-12 7

Μυρσιναϊκός 8-13 6

————————————

Ηφαιστος Βουνάργου 3-17 4

Αχιλλέας Νεοχωρίου 2-15 1

Η επόμενη αγωνιστική (8η)

Αλφειός Επιταλίου-Αχιλλέας Νεοχωρίου

Α. Ε. Κανουλίων-Μυρσιναϊκός

Ήφαιστος Βουνάργου-ΠΑΟ Κακοβάτου

Ηλειακός Βαρθολομιού-Πέλοπας Πύργου

ΑΠΟ Κουρτεσίου-Άρης Στρεφίου

Ενιπέας Λατζοΐου-Ν. Απόλλων Δουνεΐκων

Αλφειονίδα Αλφειούσας-Πανωλενιακός

Ατρόμητος Βαρβάσαινας-Ολυμπιάδα Γουμέρου

Οι σκόρερ

10 γκολ: Ν. Μπουντόπουλος (Ενιππέας)

8 γκολ: Σ. Αχαμνός (Ν. Απόλλων Δουνεΐκων), Χρ. Παπαγεωργίου (Αρης Στρεφίου)

7γκολ: Σ. Στροφύλλας (Πανωλενιακός), Α.Στρέπι (Ατρόμητος Βαρβάσαινας)

6 γκολ: Γ. Νεοφώτιστος και Θ. Μάζης (Πέλοπας Π.),Γ.Τσίγκρηλας (Ενιππέας) Τ. Τζούβαλης

5 γκολ: Οκόρο (Αλφειός Επιταλίου)

4 γκολ: Χρ. Αγγελόπουλος (Ολυμπιάδα), Δ. Μπάρκας(ΠΑΟΚ),Ι. Σπηλιόπουλος (Αλφειονίδα), Μπάχα(Ηλειακός Β.)

3 γκολ: Ζωγόπουλος (Αρης Στρεφίου), Αλ. Καπώνης(ΑΠΟΚ), Χρ.Μπουλαλάς(Αλφειονίδα), Νικολόπουλος(Αλφειός)

2 γκολ: Λ. Διονυσόπουλος(Ολυμπιάδα), Β. Χριστοδουλόπουλος (Ηλειακός Β.), Θ. Παναγόπουλος(Πανωλενιακός), Β. Διονυσόπουλος , Νικολακόπουλος και Π. Κανέλλος (ΠΑΟΚ) , Γεωργίου (Αλφειονίδα), Β. Καζαμίας και Μαντάς (Α.Ε.Κ.), Θ. Κράγκαρης (Μυρσιναϊκός), Γράψας, Τσιβγινίδης, Αν. Κωστόπουλος (ΑΠΟΚ), Καλαντζής , Μπουρνέλης και Αργυρίου (Βαρβάσαινα), Δ. Παρράς(Δουνέικα), Οικονομίδης και Αντ.Μουζής ν(Αρης Στρεφίου)

1 γκολ: Βασιλόπουλος, Λιακόπουλος, Μοίρας και Δημητρόπουλος Πέλοπας Π.), Λαμπρόπουλος, Γ. Κουρούβανης, Σπ. Κουρούβανης ,Αν. Κουρούβανης (ΠΑΟΚ), Δουβαράς , Κανελλόπουλος, Παπαδόπουλος, Ράις και Μπουλούκος (Α.Ε. Κανουλίων), Στ. Νάστος ,Κ. Παλαιολόγος, Μπουλντανιόζος , Μπέλης, Αντ.Παλαιολόγος, και Μητρόπουλος (Μυρσιναϊκός), ,Κουβελιώτης ,Κατσώλης , Κολόκας και Δάνισκας (Αρης Στρεφίου), Γέμος ,Τσαγρής, Δημητρακόπουλος και Ράλλης (Ηλειακός Β.), Καλαντζής ,Μπίρμπας Γ.και Μπίρμπας Δ, (Ολυμπιάδα), Μιχαλόπουλος, Καραγιάννης, Πανταζής Δ, (Αχιλλέας Ν.), Μακρής ,Π. Καρατουλιώτης και Καραλής (Ενιπέας), Παπαδόπουλος ,Δ. Παναγόπουλος και Καλαμαράς (Πανωλενιακός), Σταθόπουλος, Γκούσκος, Ελληνας και Κ. Καπώνης (ΑΠΟΚ), Παπακωστόπουλος και Κουρής (Αλφειονίδα) Δ. Θεοδωρόπουλος, Τόλιας, Τσόκος (Ηφαιστος), Ξενόφος, Χριστόπουλος, Δημητρόπουλος και Καραπάνος (Δουνέικα), Καραντώνης, Σεμπέκος και Ν. Θεοδωρακόπουλος (Αλφειός), Μπαρλέτης (Ατρόμητος).


Β\’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – SM ΤΕΡΖΗΣ

1ος όμιλος

Αποτελέσματα (7η Αγωνιστική)

Α.Ο. Μακρίσια – Κεραυνός Καλλικώμου 1 ? 3

Ωλενιακός Ωλενας-A.O. Χελιδόνια 1 ? 1

Ηρακλής Π/Β -Α.Ο. Αγ. Γεωργίου 0 – 1

Α.Ο. Αμπελώνας -Α.Ο. Νεοχωρίου 3 – 0

Ερμής Πλατάνου-Θύελλα Πύργου 0 – 4

Νέδας Γιαννιτσοχωρίου-Δόξα Ελαιώνα 1 – 1

Θρίαμβος Πύργου-Απόλλων Ν.Φιγαλείας 2 – 1

Ν. Ατρόμητος Λαστείκων-Ηρακλής Πύργου 1 ? 1

Η βαθμολογία (σε 7 αγωνιστικές)

Κεραυνός Καλλικώμου 16-8 18

———————————————————-

Α.Ο. Αγ. Γεωργίου 19-6 18

Ηρακλής Π/Β 21-3 15

Ηρακλής Πύργου 19-10 14

Α.Ο. Χελιδόνια 14-7 13

———————————————————

Ν. Ατρόμητος Λαστείκων 15-10 11

Δόξα Ελαιώνα 11-9 9

Α.Ο. Νεοχωρίου 11-14 9

Θρίαμβος Πύργου 16-17 9

Α.Ο. Μακρίσια 12-18 7

Νέδας Γιαννιτσοχωρίου 10-18 7

Απόλλων Ν. Φιγαλείας 9-17 6

Ερμής Πλατάνου 8-22 6

Ωλενιακός Ωλενας 10-21 5

———————————————————–

Θύελλα Πύργου 10-17 4

Α.Ο. Αμπελώνας 12-16 -1

*Η Δόξα Ελαιώνα ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς, ενώ ο Α.Ο. Αμπελώνας με ? 5 από την περσινή περίοδο!

Η επόμενη αγωνιστική(8η)

Ωλενιακός Ωλενας – Α.Ο. Μακρίσια

Κεραυνός Καλλικώμου – Ηρακλής Π/Β

Α.Ο. Χελιδόνια – Α.Ο. Αμπελώνας

Αγ. Γεώργιος – Ερμής Πλατάνου

Α.Ο. Νεοχωρίου – Νέδας Γιαννιτσοχωρίου

Θύελλα Πύργου – Θρίαμβος Πύργου

Δόξα Ελαιώνα – Ηρακλής Πύργου

Απόλλων Ν. Φιγαλείας- Ν. Ατρόμητος Λαστεΐκων

2ος όμιλος

Αποτελέσματα (7η αγωνιστική)

Ολυμπιακός Μυρτιάς – Ν. Κόροιβος Κατσαρού 4 – 1

Λέοντες Αμαλιάδας-Αετός Κέντρου 2-1

Εθνικός Αμαλιάδας-Άρης Ξυλοκέρας 2 -3

Ηρακλής Ρουπακίου-Αετός Αλποχωρίου 0-3 ά.α.

Ελπίδα Βαρθολομιού -Άρης Δήμητρας 0-3

Ατρόμητος Καβασίλων-Εθνικός Αμπελοκάμπου 1-0

Θύελλα Καρδαμά-Πάνθηρες Αμαλιάδας 4-2

Κένταυρος Σωστίου ? Εθνικός Γερακίου 3-1

Η βαθμολογία (σε 7 αγωνιστικές)

Ολυμπιακός Μυρτιάς 27-8 21

—————————————————–

Αετός Αλποχωρίου 17-6 15

Θύελλα Καρδαμά 16-11 15

Ν.Κόροιβος Κατσαρού 11-7 14

Λέοντες Αμαλιάδας 11-9 13

——————————————————-

Ατρόμητος Καβασίλων 13-7 12

Εθνικός Γερακίου 13-9 10

Άρης Δήμητρας 7-9 9

Πάνθηρες Αμαλιάδας 12-9 8

Εθνικός Αμαλιάδας 11-11 8

Εθνικός Αμπελοκάμπου 9-12 8

Κένταυρος Σωστίου 9-13 6

Αετός Κέντρου 15-10 4

Άρης Ξυλοκέρας 7-18 4

—————————————————-

Ελπίδα Βαρθολομιού 5-23 3

Ηρακλής Ρουπακίου 0-21 -6

  • Ο Αετός Κέντρου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς, ενώ οι Πάνθηρες Αμαλιάδας και ο Κένταυρος Σωστίου με -2 βαθμούς

Η επόμενη αγωνιστική(8η)

Λέοντες Αμαλιάδας – Ολυμπιακός Μυρτιάς

Ν. Κόροιβος Κατσαρού – Εθνικός Αμαλιάδας

Αετός Κέντρου – Ηρακλής Ρουπακίου

Άρης Ξυλοκέρας – Ελπίδα Βαρθολομιού

Αετός Αλποχωρίου – Ατρόμητος Καβασίλων

Άρης Δήμητρας – Θύελλα Καρδαμά

Εθνικός Αμπελοκάμπου – Εθνικός Γερακίου

Πάνθηρες Αμαλιάδας -Κένταυρος Σωστίου

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – LEGEA

1ος όμιλος

Τα αποτελέσματα (4η αγωνιστική)

Αίολος Πύργου-Πρόοδος Σαλμώνης 1-2

Αγ.Δημ.Πουρναρίου-Άφοβος Βροχίτσας 0-3

Άρης Λανθίου-ΑΟ Ανδρίτσαινα 4-2

ΑΟ Κουτσοχέρα-Κεραυνός Βρίνας 4-0

ΑΟ Μαγούλας-ΑΕ Πηνείας 1-4

Ρεπό: Κόκκινη Θύελλα Ζαχάρως

Η βαθμολογία

(σε 4 αγώνες )

Κόκκινη Θύελλα Ζαχάρως 7-1 9

——————————————-

Άρης Λανθίου 6-2 9

Πρόοδος Σαλμώνης 6-3 9

Α.Ο. Κουτσοχέρας 7-1 9

——————————————-

Α.Ε. Πηνείας 8-4 7

Αφοβος Βροχίτσας 5-7 6

Α.Ο. Μαγούλας 4-6 6

Κεραυνός Βρίνας 4-8 3

Αγ.Δημ.Πουρναρίου 2-8 1

Αίολος Πύργου 2-5 0

Α.Ο. Ανδρίτσαινας 2-8 0

*Ρεπό έχουν κάνει ο Άρης Λανθίου, ο Αίολος Πύργου ο ΑΟ Ανδρίτσαινας και η Κόκκινη Θύελλα Ζαχάρως.

Η επόμενη αγωνιστική (5η)

Πρόοδος Σαλμώνης-Άφοβος Βροχίτσας

ΑΟ Ανδρίτσαινα-Αίολος Πύργου

Κεραυνός Βρίνας-Αγ. Δημ. Πουρναρίου

Κόκκινη Θύελλα Ζαχάρως-Άρης Λανθίου

ΑΟ Μαγούλας-ΑΟ Κουτσοχέρας

Ρεπό: Α.Ε. Πηνείας

2ος όμιλος

Τα αποτελέσματα (4η αγωνιστική)

Αναγέννηση Αμαλιάδας-Πηνειακός 0-1

Πήγασος-Αναγέννηση Κορυφής 4-1

Α.Ο. Αρετής-Φίλιππος Ανδραβίδας 0-3

Πρίγκιπες Λεχαινών-Απόλλων Γαστούνης 0-5

Α.Ο. Περιστερίου-Δόξα Αγ. Μαύρας 2-2

Ρεπό: Κένταυρος Καπελέτου

Η βαθμολογία (σε 4 αγώνες)

Πηνειακός 7-7 9

——————————————-

Φίλιππος Ανδραβίδας 5-1 7

Κένταυρος Καπελέτου 6-3 7

ΑΟ Αρετής 10-3 6

——————————————-

Δόξα Αγ. Μαύρας 9 – 5 6

Πήγασος Πρασίνου 10-7 5

Απόλλων Γαστούνης 8-4 5

Α.Ο. Περιστερίου 5-8 2

Αναγέννηση Κορυφής 3-10 2

Αναγέννηση Αμαλιάδας 2-6 1

Πρίγκιπες Λεχαινών 2-13 1


*Ρεπό έχουν κάνει ο ΑΟ Αρετής, η Αναγέννηση Αμαλιάδας, ο Φίλιππος Ανδραβίδας και ο Κένταυρος Καπελέτου


*ο Πήγασος Πρασίνου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς


*Οι Πρίγκιπες Λεχαινών έχουν έναν μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική (5η)

Πηνειακός-Αναγέννηση Κορυφής

Φίλιππος Ανδραβίδας-Αναγέννηση Αμαλιάδας

Απόλλων Γαστούνης-Πήγασος Πρασίνου

Κένταυρος Καπελέτου-ΑΟ Αρετής

ΑΟ Περιστερίου-Πρίγκιπες Λεχαινών

Ρεπό: Δόξα Αγ. Μαύρας

Αθλητισμός

ΕΠΣ Ηλείας: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες – Σκόρερ

14004_ph1.jpg

Α1 ΒΕΡΡΟΙΟΣ

Τα αποτελέσματα (7η αγωνιστική)

Κεραυνός Χειμαδιού-Χάβαρι 2-0

Αναγέννηση Παλαιοχωρίου-Αστέρας Αμαλιάδας 0-0

Αργοναύτης Κατακόλου-Ηλειακός Λεχαινών 1-4

Νίκη Τραγανού-ΠΑΟ Βάρδας 1-3

Ξενοφών Κρεστένων-Λευκός Αστήρ 2-3

Προοδευτική-Δάφνη Ανδραβίδας 2-0

Κένταυρος Μαγούλας-Ολυμπιακός Λαμπετίου 1-0

Ολυμπιακός Σαβαλίων-Αίας Γαστούνης 1-1

Η Βαθμολογία (σε 8 αγώνες)

1. Αστέρας Αμαλιάδας 22-7 22

—————————————————————

2. ΠΑΟ Βάρδας 14-3 18

3.Ξενοφών Κρεστένων 16-7 17

4. Λευκός Αστέρας 11-11 14

5. Κένταυρος Μαγούλας 12-7 14

6. Νίκη Τραγανού 14-11 11

7. Δάφνη Ανδραβίδας 13-13 11

8. Αίας Γαστούνης 10-12 8

9. Ολυμπιακός Σαβαλίων 7-11 8

10. Αργοναύτης Κατακόλου 9-15 8

11. Κεραυνός Χειμαδιού 6-13 8

12. Ηλειακός Λεχαινών 11-17 7

13. Αναγέννηση Παλαιοχωρίου 9-13 7

———————————————————-

14. Προοδευτική Μανολάδας 8-12 6

—————————————————————

15. Χάβαρι 6-10 6

15. Ολυμπιακός Λαμπετίου 10-10 3

* Ο Ολυμπιακός Λαμπετίου έχει ξεκινήσει με -5 βαθμούς τη φετινή αγωνιστική περίοδο

* Από ένα ματς λιγότερο έχουν Νίκη Τραγανού και ΠΑΟ Βάρδας

Η επόμενη αγωνιστική (9η)

Χάβαρι-Αστέρας Αμαλιάδας

Ηλειακός Λεχαινών-Κεραυνός Χειμαδιού

ΠΑΟ Βάρδας-Αναγέννηση Παλαιοχωρίου

Λευκός Αστέρας Σκουροχωρίου-Αργοναύτης

Δάφνη Ανδραβίδας-Νίκη Τραγανού

Ολυμπιακός Π.-Ξενοφών Κρεστένων

Αίας Γαστούνης-Προοδευτική

Ολυμπιακός Σαβ.-Κένταυρος Μαγούλας

Οι σκόρερ

9 γκολ: Σ. Αντωνόπουλος (Αστέρας)

8 γκολ: Παναγιωτακόπουλος (Ξενοφών)

6 γκολ: Δ.Κολοτούρος (Νίκη Τραγανού), Καπατσούλιας (ΠΑΟ Βάρδας)

5 γκολ: Λούρμπας (Αίας)

4 γκολ: Τσαγκάρης (Ξενοφών), Τσιχλιάς (Ηλειακός Λεχ.) , Γιαννόπουλος (Παλαιοχώρι), Νικολετάκης, Θεοδωρακόπουλος (Κένταυρος Μ.) Γεωργιόπουλος (Δάφνη)


3 γκολ: Τσιάτο (Προοδευτική), Ζαφειράκης (Κεραυνός), Καλύβας, Πετρόπουλος(Λαμπέτι), Γαβριλόπουλος(Αίας) Λυμπέρης (Αστέρας Αμ.), Ν. Κολοτούρος (Νίκη Τραγανού) Αλιμπέου (Αργοναύτης) Σκοζάι (Ολυμπιακός Σαβ.)


2 γκολ: Χοντζάι, (Ολυμπιακός Σαβαλίων), Μιλοσέσκι, Ζαφείρης, Θ. Χριστόπουλος (Κένταυρος Μ.), Τσάμπρας, Λεωνιδόπουλος (Αργοναύτης), Στρίγγας, Α.Αντωνόπουλος (Δάφνη), Παρασκευόπουλος, Θ. Αντωνόπουλος, (Αστέρας), Κασκούτης (Λαμπέτι) Διαμαντόπουλος, Γεωργίου (Χάβαρι), Νάτσης (Προοδευτική), Ζ.Παναγιωτόπουλος, Ν.Σταματελάτος, Σπηλιωτόπουλος, Μπούτσκα (Λευκός Αστέρας) Κουτσογιαννάκης (Ξενοφών) Μουσερής, Τσαντίλης (Ηλειακός)

1 γκολ: Κωνσταντόπουλος, Κλάδης (Κένταυρος Μ.), Άντερσον, Χρ.Αντωνόπουλος, Τσάμης (Δάφνη), Βουρτσάνης, Ψυγογιός, Μπακίου, Μαρκόπουλος (Νίκη Τραγανού), Ζέρβας, Ντάβαρης, Γιαννόπουλος, Παρδάκης, (Λαμπέτι), Κατσιμοτσίρης, Π.Σάμαρης, Ορλόφ, (Προοδευτική), Παπαθεοδώρου, Π.Τσουκαλάς, Παναγιωτάρας (Αστέρας), Βατσής, Δ.Παναγόπουλος, Κουρλός, (Ηλειακός Λεχ.), Γαβριλόπουλος, Τσάμης, Κωνσταντακόπουλος, Μαργαρίτης, Καλλιανιώτης (Παλαιοχώρι), Τσιλιβήτας, Χρονόπουλος (Ξενοφών), Αργυρόπουλος, Δόσης (Χάβαρι), Ρούνης, Σιγούρος, (Ολυμπιακός Σαβαλίων), Α.Παναγιωτόπουλος, Βαγγόπουλος, Βασιλακόπουλος (Λευκός Αστέρας), Δ. Τσουκαλάς, Μπισμπάρδης, Καραχάλιος(ΠΑΟ Βάρδας), Χριστοφοράτος, Γαλιατσάτος, Μαλισώβας (Αίας), Αβραμόπουλος, Μπηλιώνης(Αργοναύτης), Π.Κωνσταντόπουλος, Δημητρόπουλος, Γαλανόπουλος(Κεραυνός),

Αυτογκόλ: Καβαθάς (Αργοναύτης), Μανοδήμος(2)

Α2 ΑCS

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής

Ήφαιστος Βουνάργου-Αχιλλέας Νεοχωρίου 2-0

Ηλειακός Βαρθολομιού-ΑΕΚ Πύργου 1-0

ΑΠΟ Κουρτεσίου-Αλφειός Επιταλίου 3-1

Ενιπέας Λατζοΐου-Μυρσιναϊκός 2-0

Αλφειονίδα-ΠΑΟ Κακοβάτου 2-1

Ατρόμητος Βαρβάσαινας-Πέλοπας Πύργου 0-3

Ολυμπιάδα Γουμέρου-Άρης Στρεφίου 0-3

Πανωλενιακός-Νέος Απόλλων Δουνεΐκων 3-2

Η βαθμολογία (Σε 6 αγωνιστικές)

Άρης Στρεφίου 18-4 16

———————————————————-

Ενιπέας Λατζοΐου 16-6 13

Πέλοπας Πύργου 14-5 13

Ν.Απόλλων Δουνεΐκων 12-10 12

Ολυμπιάδα Γουμέρου 8-6 10

———————————————————

Αλφειονίδα Αλφειούσας 9-9 10

ΑΠΟ Κουρτεσίου 12-4 10

Ηλειακός Βαρθολομιού 9-13 10

ΠΑΟ Κακοβάτου 13-10 9

Ατρόμητος Βαρβάσαινας 7-10 8

—————————————————-

Πανωλενιακός 11-12 7

Μυρσιναϊκός 6-11 5

Αλφειός Επιταλίου 7-10 4

Α.Ε. Κανουλίων 7-12 4

————————————

Ηφαιστος Βουνάργου 3-13 4

Αχιλλέας Νεοχωρίου 2-13 1

Η επόμενη αγωνιστική(7η)

Αχιλλέας Νεοχωρίου-ΑΕΚ Πύργου

Αλφειός Επιταλίου-Ήφαιστος Βουνάργου

Μυρσιναϊκός-Ηλειακός Βαρθολομιού

ΠΑΟ Κακοβάτου-ΑΠΟ Κουρτεσίου

Πέλοπας Πύργου-Ενιππέας Λατζοΐου

Άρης Στρεφίου-Αλφειονίς Αλφειούσας

Νέος Απόλλων Δουνεΐκων-Ατρόμητος Βαρβάσαινας

Ολυμπιάδα Γουμέρου-Πανωλενιακός

Οι σκόρερ

8 γκολ: Ν. Μπουντόπουλος (Ενιππέας)

7 γκολ: Σ. Αχαμνός (Ν. Απόλλων Δουνεΐκων), Σ. Στροφύλλας (Πανωλενιακός)

6 γκολ: Γ. Νεοφώτιστος και Θ. Μάζης (Πέλοπας Π.)

5 γκολ: Γ. Τσίγκρηλας (Ενιππέας), Τ.Τζούβαλης και Χρ. Παπαγεωργίου (Αρης Στρεφίου)

4 γκολ: Χρ. Αγγελόπουλος (Ολυμπιάδα), Δ.Μπάρκας (ΠΑΟΚ), Οκόρο(Αλφειός)

3 γκολ: Ζωγόπουλος (Αρης Στρεφίου), Στρέπι (Βαρβάσαινα), Ι. Σπηλιόπουλος (Αλφειονίδα), Αλ. Καπώνης (ΑΠΟΚ)

2 γκολ: Λ. Διονυσόπουλος (Ολυμπιάδα), Β. Χριστοδουλόπουλος και Μπάχα (Ηλειακός Β.), Θ. Παναγόπουλος (Πανωλενιακός), Β. Διονυσόπουλος και Νικολακόπουλος (ΠΑΟΚ), Χρ. Μπουλαλάς και Γεωργίου (Αλφειονίδα), Β. Καζαμίας (ΑΕΚ), Θ. Κράγκαρης (Μυρσιναϊκός), Γράψας, Τσιβγινίδης, Αν. Κωστόπουλος (ΑΠΟΚ), Καλαντζής και Μπουρνέλης(Βαρβάσαινα), Νικολόπουλος(Αλφειός), Δ. Παρράς(Δουνέικα).


1 γκολ: Βασιλόπουλος και Λιακόπουλος (Πέλοπας Π.), Λαμπρόπουλος, π. Κανέλλος, Γ. Κουρούβανης, Σπ. Κουρούβανης ,Αν. Κουρούβανης (ΠΑΟΚ), Δουβαράς, Κανελλόπουλος, Παπαδόπουλος, Μαντάς και Ράις (Α.Ε. Κανουλίων), Στ. Νάστος ,Κ. Παλαιολόγος, Μπουλντανιόζος και Μπέλης (Μυρσιναϊκός), Οικονομίδης Κ., Αντ.Μουζής ,Κουβελιώτης, Κατσώλης και Κολόκας (Αρης Στρεφίου), Γέμος ,Τσαγρής, Δημητρακόπουλος και Ράλλης (Ηλειακός Β.), Καλαντζής και Μπίρμπας Γ.(Ολυμπιάδα), Μιχαλόπουλος, Καραγιάννης, Πανταζής Δ, (Αχιλλέας Ν.), Μακρής, Π. Καρατουλιώτης και Καραλής (Ενιππέας), Παπαδόπουλος και Δ. Παναγόπουλος (Πανωλενιακός), Σταθόπουλος, Γκούσκος, Ελληνας (ΑΠΟΚ), Παπακωστόπουλος και Κουρής (Αλφειονίδα), Δ. Θεοδωρόπουλος, Τόλιας, Τσόκος (Ηφαιστος), Ξενόφος, Χριστόπουλος και Δημητρόπουλος (Δουνέικα), Καραντώνης (Αλφειός).

Β\’ SM ΤΕΡΖΗΣ

1ος όμιλος

Αποτελέσματα (6η αγωνιστική)

ΑΟ Χελιδόνια-ΑΟ Μακρίσια 3-2

ΑΟ Αγ. Γεωργίου-Κεραυνός Καλλικώμου 1-2

ΑΟ Νεοχωρίου-Ωλενιακός Ωλενας 2-2

Θύελλα Πύργου-Ηρακλής Π/Β 0-5

Δόξα Ελαιώνα-ΑΟ Αμπελώνας 2-2

Απόλλων Ν. Φιγαλείας-Ερμής Πλατάνου 1-0

Ν.Ατρόμητος Λαστεΐκων-Νέδας Γιαννιτσοχωρίου 1-2

Ηρακλής Πύργου-Θρίαμβος Πύργου 4-2


Η βαθμολογία (σε 6 αγωνιστικές)


Ηρακλής Π/Β 21-2 15

———————————————————-

Κεραυνός Καλλικώμου 13-7 15

ΑΟ Αγίου Γεωργίου 18-6 15

Ηρακλής Πύργου 18-9 13

ΑΟ Χελιδόνια 13-6 12

———————————————————

Ν. Ατρόμητος Λαστεΐκων 14-9 10

ΑΟ Νεοχωρίου 11-11 9

Δόξα Ελαιώνα 10-8 8

ΑΟ Μακρίσια 11-15 7

Θρίαμβος Πύργου 14-16 6

Απόλλων Νέας Φιγαλείας 8-15 6

Νέδας Γιαννιτσοχωρίου 9-17 6

Ερμής Πλατάνου 8-18 6

Ωλενιακός Ωλενας 9-20 4

———————————————————–

Θύελλα Πύργου 6-17 1

ΑΟ Αμπελώνας 9-16 -4

*Η Δόξα Ελαιώνα ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς, ενώ ο ΑΟ Αμπελώνας με -5 από την περσινή περίοδο!

Η επόμενη αγωνιστική (7η)

ΑΟ Μακρίσια-Κεραυνός Καλλικώμου

Ωλενιακός Ωλενα-AO Χελιδόνια

Ηρακλής Π/Β-ΑΟ Αγ. Γεωργίου

ΑΟ Αμπελώνας-ΑΟ Νεοχωρίου

Ερμής Πλατάνου-Θύελλα Πύργου

Νέδας Γιαννιτσοχωρίου-Δόξα Ελαιώνα

Θρίαμβος Πύργου-Απόλλων Ν.Φιγαλείας

Ν. Ατρόμητος Λαστεΐκων-Ηρακλής Πύργου

2ος όμιλος

Αποτελέσματα (6η αγωνιστική)

Αετός Κέντρου-Ολυμπιακός Μυρτιάς 2-3

Άρης Ξυλοκέρας-Ν. Κόροιβος Κατσαρού 1-3

Αετός Αλποχωρίου-Λέοντες Αμαλιάδας 2-0

Άρης Δήμητρας-Εθνικός Αμαλιάδας 0-2

Εθνικός Αμπελοκάμπου-Ηρακλής Ρουπακίου 3-0 ά.α.

Πάνθηρες Αμαλιάδας -Ελπίδα Βαρθολομιού 6-0

Κένταυρος Σωστίου-Ατρόμητος Καβασίλων 2-2

Εθνικός Γερακίου-Θύελλα Καρδαμά 2-3

Η βαθμολογία (σε 6 αγωνιστικές)

Ολυμπιακός Μυρτιάς 23-7 18

—————————————————–

Ν. Κόροιβος Κατσαρού 10-3 14

Αετός Αλποχωρίου 14-6 12

Θύελλα Καρδαμά 12-9 12

Εθνικός Γερακίου 12-6 10

——————————————————-

Λέοντες Αμαλιάδας 9-8 10

Ατρόμητος Καβασίλων 12-7 9

Πάνθηρες Αμαλιάδας 10-5 8

Εθνικός Αμαλιάδας 9-8 8

Εθνικός Αμπελοκάμπου 9-11 8

Άρης Δήμητρας 4-9 6

Αετός Κέντρου 14-8 4

Ελπίδα Βαρθολομιού 5-20 3

Κένταυρος Σωστίου 6-12 3

—————————————————-

Άρης Ξυλοκέρας 4-16 1

Ηρακλής Ρουπακίου 0-18 -6

  • Ο Αετός Κέντρου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς, ενώ οι Πάνθηρες Αμαλιάδας και ο Κένταυρος Σωστίου με -2 βαθμούς

Η επόμενη αγωνιστική(7η)

Ολυμπιακός Μυρτιάς-Ν. Κόροιβος Κατσαρού

Λέοντες Αμαλιάδας-Αετός Κέντρου

Εθνικός Αμαλιάδας-Άρης Ξυλοκέρας

Ηρακλής Ρουπακίου-Αετός Αλποχωρίου

Ελπίδα Βαρθολομιού-Άρης Δήμητρας

Ατρόμητος Καβασίλων-Εθνικός Αμπελοκάμπου

Θύελλα Καρδαμά-Πάνθηρες Αμαλιάδας

Κένταυρος Σωστίου-Εθνικός Γερακίου

Γ\’ LEGEA


1ος όμιλος


Τα αποτελέσματα(
3η αγωνιστική)

Πρόοδος Σαλμώνης-Αγ. Δημ. Πουρναρίου 1-0

Αίολος Πύργου-Άρης Λανθίου 0-1

Άφοβος Βροχίτσας-ΑΟ Κουτσοχέρας 0-2

Κεραυνός Βρίνας-ΑΕ Πηνείας 0-2

Κόκκινη Θύελλα-ΑΟ Μαγούλας 1-0

Ρεπό: ΑΟ Ανδρίτσαινας


Η βαθμολογία

(σε 3 αγώνες)

Κόκκινη Θύελλα Ζαχάρως 7-1 9

——————————————-

Άρης Λανθίου 2-0 6

Πρόοδος Σαλμώνης 4-2 6

ΑΟ Κουτσοχέρας 3-1 6

——————————————-

ΑΟ Μαγούλας 3-2 6

ΑΕ Πηνείας 4-3 4

Κεραυνός Βρίνας 4-4 3

Αφοβος Βροχίτσας 2-7 3

Αγ.Δημ.Πουρναρίου 2-5 1

Αίολος Πύργου 1-3 0

ΑΟ Ανδρίτσαινας 0-4 0

*Ρεπό έχουν κάνει ο Άρης Λανθίου, ο Αίολος Πύργου και ο ΑΟ Ανδρίτσαινας

Η επόμενη αγωνιστική (4η)

Αίολος Πύργου – Πρόοδος Σαλμώνης

Αγ.Δημ.Πουρναρίου – Άφοβος Βροχίτσας

Άρης Λανθίου – Α.Ο. Ανδρίτσαινα

Α.Ο. Κουτσοχέρα – Κεραυνός Βρίνας

Α.Ο. Μαγούλας – Α.Ε. Πηνείας

Ρεπό: Κόκκινη Θύελλα Ζαχάρως

2ος όμιλος

Τα αποτελέσματα(3η αγωνιστική)

Πηνειακός – Πήγασος Πρασίνου 3-0

Αναγέννηση Αμαλιάδας – Α.Ο. Αρετής 0-3

Αναγέννηση Κορυφής – Πρίγκιπες Λεχαινών 1-1

Απόλλων Γαστούνης – Δόξα Αγ. Μαύρας 1-1

Κένταυρος Καπελέτου – ΑΟ Περιστερίου 3-1

Ρεπό: Φίλιππος Ανδραβίδας

Η βαθμολογία

(σε 3 αγώνες)

Κένταυρος Καπελέτου 6-3 7

——————————————-

Α.Ο. Αρετής 10-0 6

Πηνειακός 6-7 6

Δόξα Αγ. Μαύρας 7-3 5

——————————————-

Φίλιππος Ανδραβίδας 2-1 4

Πήγασος Πρασίνου 6- 6 2

Απόλλων Γαστούνης 3-4 2

Αναγέννηση Κορυφής 2-6 2

Αναγέννηση Αμαλιάδας 2-5 1

ΑΟ Περιστερίου 3-6 1

Πρίγκιπές Λεχαινών 2-8 1

*Ρεπό έχουν κάνει ο ΑΟ Αρετής, η Αναγέννηση Αμαλιάδας και ο Φίλιππος Ανδραβίδας

*ο Πήγασος Πρασίνου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς!

*Οι Πρίγκιπες Λεχαινών έχουν έναν μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική(4η)

Αναγέννηση Αμαλιάδας-Πηνειακός

Πήγασος-Αναγέννηση Κορυφής

Α.Ο. Αρετής-Φίλιππος Ανδραβίδας

Πρίγκιπες Λεχαινών-Απόλλων Γαστούνης

Α.Ο. Περιστερίου-Δόξα Αγίας Μαύρας

Ρεπό: Κένταυρος Καπελέτου

Αθλητισμός

ΕΠΣ Ηλείας: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες – Σκόρερ

13774_ph1.jpg

Τρεις αγώνες έγιναν τη Δευτέρα για την Α1 Κατηγορία Βέρροιος και τα αποτελέσματα ήταν τα εξής:

Λευκός Αστέρας-Κένταυρος Μαγούλας 2-1

Ηλειακός Λεχ.-Ξενοφών Κρ. 2-2

Αίας Γαστούνης-Ολυμπιακός Λαμπετίου 2-2

Χάβαρι-Αναγέννηση Παλ. 0-1

Κεραυνός Χειμ.-Αργοναύτης Κατ. 2-0

Αστέρας Αμ.-Νίκη Τρ. 4-3

ΠΑΟ Βάρδας -Προοδευτική Μαν. 2-0

Δάφνη Ανδρ.-Ολυμπιακός Σαβ. 1-1

Η Βαθμολογία( σε 7 αγώνες)


1. Αστέρας Αμαλιάδας 22-7 21

—————————————————————

2. Ξενοφών Κρεστένων 14-4 17

3. ΠΑΟ Βάρδας 11-2 15

4. Νίκη Τραγανού 13-8 11

5. Κένταυρος Μαγούλας 11-7 11

6.Δάφνη Ανδραβίδας 13-11 11

7. Λευκός Αστέρας 8-9 11

8. Αργοναύτης Κατακόλου 8-11 8

9. Ολυμπιακός Σαβαλίων 6-10 7

10. Χάβαρι 6-8 6

11. Αίας Γαστούνης 9-11 7

12. Αναγέννηση Παλαιοχωρίου 9-13 6

13. Κεραυνός Χειμαδιού 4-13 5

———————————————————-

14Ηλειακός Λεχαινών 7-16 4

—————————————————————

15. Ολυμπιακός Λαμπετίου 10-9 3

16. Προοδευτική Μανολάδας 6-12 3

* Ο Ολυμπιακός Λαμπετίου έχει ξεκινήσει με -5 βαθμούς την φετινή αγωνιστική περίοδο

Η επόμενη αγωνιστική (8η)

Κεραυνός Χειμαδιού -Χάβαρι

Αναγέννηση Παλ.-Αστέρας Αμ.

Αργοναύτης Κατ. -Ηλειακός Λεχ.

Νίκη Τρ. – ΠΑΟ Βάρδας

Ξενοφών Κρ.-Λευκός Αστήρ

Προοδευτική-Δάφνη Ανδρ.

Κένταυρος Μαγ.-Ολυμπιακός Π.

Ολυμπιακός Σ.-Αίας Γαστ.

Οι σκόρερ

9 γκολ: Σ. Αντωνόπουλος (Αστέρας)

7 γκολ: Παναγιωτακόπουλος (Ξενοφών)

6 γκολ: Δ.Κολοτούρος (Νίκη Τρ.)

5 γκολ: Λούρμπας (Αίας)

4 γκολ: Γιαννόπουλος (Παλαιοχώρι), Νικολετάκης, Καπατσούλιας (ΠΑΟ Βάρδας), Θεοδωρακόουλος (Κένταυρος Μ.) Γεωργιόπουλος(Δάφνη)

3 γκολ: Τσαγκάρης (Ξενοφών), Καλύβας, Πετρόπουλος (Λαμπέτι), Γαβριλόπουλος (Αίας), Λυμπέρης (Αστέρας Αμ.), Τσιχπλιάς (Ηλειακός Λεχ.) Ν. Κολοτούρος (Νίκη Τραγανού) Αλιμπέου(Αργοναύτης)


A2 KAΤΗΓΟΡΙΑ

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής

Αχιλλέας Νεοχωρίου – Ηλειακός Βαρθολομιού 1 – 3

Ήφαιστος Βουνάργου – ΑΠΟ Κουρτεσίου 0 – 4

ΑΕΚ Πύργου – Ενιπέας Λατζοίου 1 – 1

Αλφειός Επιταλίου – Αλφειονίδα Αλφειούσας 3 – 0

Μυρσιναικός- Ατρόμητος Βαρβάσαινας 0 – 1

ΠΑΟ Κακοβάτου – Ολυμπιάδα Γουμέρου 2 – 1

Πέλοπας Πύργου – Πανωλενιακός 2 – 0

Ν. Απόλλων Δουνείκων – Άρης Στρεφίου 0 – 3

Η βαθμολογία (Σε 5 αγωνιστικές)

Αρης Στρεφίου 15-4 13

———————————————————-

Ν.Απόλλων Δουνείκων 10-7 12

Ενιπέας Λατζοίου 14-6 10

Πέλοπας Πύργου 11-5 10

Ολυμπιάδα Γουμέρου 8-3 10

———————————————————

ΠΑΟ Κακοβάτου 12-8 9

Ατρόμητος Βαρβάσαινας 7-7 8

Αλφειονίδα Αλφειούσας 7-8 7

ΑΠΟ Κουρτεσίου 9-3 7

Ηλειακός Βαρθολομιού 8-13 7

—————————————————-

Μυρσιναικός 6-9 5

Αλφειός Επιταλίου 6-7 4

Πανωλενιακός 8-10 4

Α.Ε. Κανουλίων 7-11 4

————————————

Αχιλλέας Νεοχωρίου 2-11 1

Ηφαιστος Βουνάργου 1-13 1

Η επόμενη αγωνιστική(6η)

Ήφαιστος Βουνάργου – Αχιλλέας Νεοχωρίου

Ηλειακός Βαρθολομιού – ΑΕΚ Πύργου

ΑΠΟ Κουρτεσίου – Αλφειός Επιταλίου

Ενιπέας Λατζοίου – Μυρσιναικός

Αλφειονίδα – ΠΑΟ Κακοβάτου

Ατρόμητος Βαρβάσαινας – Πέλοπας Πύργου

Ολυμπιάδα Γουμέρου – Άρης Στρεφίου

Πανωλενιακός-Ν. Απόλλων Δουνείκων

Οι σκόρερ

7γκολ: Σ. Αχαμνός (Ν. Απόλλων Δουνεΐκων)

6 γκολ: Ν. Μπουντόπουλος (Ενιππέας)

5 γκολ: Μάζης Θ.(Πέλοπας Π., Σ. Στροφύλλας (Πανωλενιακός), Γ. Τσίγκρηλας (Ενιπέας), Τ.Τζούβαλης (Αρης Στρεφίου)

4 γκολ: Χρ. Αγγελόπουλος (Ολυμπιάδα), Γ.Νεοφώτιστος (Πέλοπας Π.), Δ.Μπάρκας (ΠΑΟΚ)

3 γκολ: Χρ. Παπαγεωργίου και Ζωγόπουλος (Αρης Στρεφίου), Στρέπι(Βαρβάσαινα), Οκόρο (Αλφειός)

2 γκολ: Λ. Διονυσόπουλος(Ολυμπιάδα), Β. Χριστοδουλόπουλος και Μπάχα (Ηλειακός Β.), Θ. Παναγόπουλος(Πανωλενιακός), Β. Διονυσόπουλος (ΠΑΟΚ) ,Χρ. Μπουλαλάς και Σπηλιόπουλος (Αλφειονίδα), Β. Καζαμίας(Α.Ε.Κ.), Θ. Κράγκαρης (Μυρσιναικός), Γράψας, Τσιβγινίδης, Αν. Κωστόπουλος (ΑΠΟΚ), Καλαντζής και Μπουρνέλης(Βαρβάσαινα), Νικολόπουλος(Αλφειός).

1 γκολ: Βασιλόπουλος και Λιακόπουλος Πέλοπας Π.), Λαμπρόπουλος, π. Κανέλλος, Γ. Κουρούβανης, Σπ. Κουρούβανης ,Αν. Κουρούβανης ΚΑΙ Νικολακόπουλος (ΠΑΟΚ), Δουβαράς , Κανελλόπουλος, Παπαδόπουλος, Μαντάς και Ράις (Α.Ε. Κανουλίων), Στ. Νάστος ,Κ. Παλαιολόγος, Μπουλντανιόζος και Μπέλης (Μυρσιναικός), Οικονομίδης Κ., Αντ.Μουζής ,Κουβελιώτης και Κατσώλης (Αρης Στρεφίου), Γέμος ,Τσαγρής, Δημητρακόπουλος (Ηλειακός Β.), Καλαντζής και Μπίρμπας Γ.(Ολυμπιάδα), Μιχαλόπουλος, Καραγιάννης, Πανταζής Δ, (Αχιλλέας Ν.), Μακρής ,Π. Καρατουλιώτης και Καραλής (Ενιπέας), Παπαδόπουλος(Πανωλενιακός), Αλ. Καπώνης, Σταθόπουλος, Γκούσκος (ΑΠΟΚ),Γεωργίου, Παπακωστόπουλος και Κουρής (Αλφειονίδα)Δ. Θεοδωρόπουλος(Ηφαιστος), Ξενόφος , Χριστόπουλος και Δ. Παρράς (Δουνέικα), Καραντώνης(Αλφειός).

Β\’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1ος όμιλος

Αποτελέσματα (5η Αγωνιστική)

Α.Ο. Μακρίσια-Α.Ο. Αγ. Γεωργίου 1-4

Α.Ο. Χελιδόνια-Α.Ο. Νεοχωρίου 2-2

Κεραυνός Καλλικώμου-Θύελλα Πύργου 1 – 0

Ωλενιακός Ωλενας-Δόξα Ελαιώνα 3-4

Ηρακλής Π/Β-Απόλλων Ν. Φιγαλείας 3-0

Α.Ο. Αμπελώνας-Ν. Ατρόμητος Λαστείκων 3 – 4

Ερμής Πλατάνου-Ηρακλής Πύργου 1 -8

Θρίαμβος Πύργου-Νέδας Γιαννιτσοχωρίου 5-2

Η βαθμολογία (σε 5 αγωνιστικές)

Α.Ο. Αγ. Γεωργίου 17-4 15

———————————————————-

Ηρακλής Π/Β 16-2 12

Κεραυνός Καλλικώμου 11-6 12

Ηρακλής Πύργου 14-7 10

N.Aτρόμητος Λαστείκων 13-7 10

———————————————————

Α.Ο. Χελιδόνια 10-4 9

Α.Ο.Νεοχωρίου 9-9 8

Α.Ο. Μακρίσια 9-12 7

Δόξα Ελαιώνα 8-6 7

Θρίαμβος Πύργου 12-12 6

Ερμής Πλατάνου 8-17 6

Απόλλων Ν. Φιγαλείας 7-15 3

Νέδας Γιαννιτσοχωρίου 7-16 3

Ωλενιακός Ωλενας 7-18 3

———————————————————–

Θύελλα Πύργου 6 – 12 1

Α.Ο. Αμπελώνας 7-14 -5

*Η Δόξα Ελαιώνα ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς, ενώ ο Α.Ο. Αμπελώνας με -5 από την περσινή περίοδο!

Η επόμενη αγωνιστική (6η)

Α.Ο. Χελιδόνια – Α.Ο. Μακρίσια

Α.Ο. Αγ. Γεωργίου – Κεραυνός Καλλικώμου

Α.Ο. Νεοχωρίου – Ωλενιακός Ωλενας

Θύελλα Πύργου – Ηρακλής Π/Β

Δόξα Ελαιώνα – Α.Ο. Αμπελώνας

Απόλλων Ν. Φιγαλείας – Ερμής Πλατάνου

Ν.Ατρόμητος Λαστεΐκων – Νέδας Γιαννιτσοχωρίου

Ηρακλής Πύργου-Θρίαμβος Πύργου

2ος όμιλος

Αποτελέσματα (5η αγωνιστική)

Ολυμπιακός Μυρτιάς-Άρης Ξυλοκέρας 5-1

Αετός Κέντρου-Αετός Αλποχωρίου 2-1

Ν. Κόροιβος Κατσαρού-Άρης Δήμητρας 1-0

Λέοντες Αμαλιάδας-Εθνικός Αμπελοκάμπου 1-2

Εθνικός Αμαλιάδας-Πάνθηρες Αμαλιάδας 0-0

Ηρακλής Ρουπακίου-Κένταυρος Σωστίου 0-3 ά. α.

Ελπίδα Βαρθολομιού-Εθνικός Γερακίου 1-3

Θύελλα Καρδαμά-Ατρόμητος Καβασίλων 1-0

Η βαθμολογία (σε 5 αγωνιστικές)

Ολυμπιακός Μυρτιάς 20-5 15

—————————————————–

Ν. Κόροιβος Κατσαρού 7-2 11

Εθνικός Γερακίου 10-3 10

Λέοντες Αμαλιάδας 9-6 10

Αετός Αλποχωρίου 12-6 9

——————————————————-

Θύελλα Καρδαμά 9-7 9

Ατρόμητος Καβασίλων 10-5 8

Άρης Δήμητρας 4-7 6

Πάνθηρες Αμαλιάδας 4-5 5

Εθνικός Αμαλιάδας 7-8 5

——————————————————

Εθνικός Αμπελοκάμπου 6-11 5

Αετός Κέντρου 12-5 4

Ελπίδα Βαρθολομιού 5-14 3

Κένταυρος Σωστίου 4-10 2

—————————————————-

Αρης Ξυλοκέρας 3-13 1

Ηρακλής Ρουπακίου 0-15 -6

Ο Αετός Κέντρου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς, ενώ οι Πάνθηρες Αμαλιάδας και ο Κένταυρος Σωστίου με -2 βαθμούς

Η επόμενη αγωνιστική(6η)

Αετός Κέντρου – Ολυμπιακός Μυρτιάς

Άρης Ξυλοκέρας – Ν. Κόροιβος Κατσαρού

Αετός Αλποχωρίου – Λέοντες Αμαλιάδας

Άρης Δήμητρας – Εθνικός Αμαλιάδας

Εθνικός Αμπελοκάμπου – Ηρακλής Ρουπακίου

Πάνθηρες Αμαλιάδας – Ελπίδα Βαρθολομιού

Κένταυρος Σωστίου – Ατρόμητος Καβασίλων

Εθνικός Γερακίου – Θύελλα Καρδαμά

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1ος όμιλος

Τα αποτελέσματα (2η αγωνιστική)

Άρης Λανθίου – Πρόοδος Σαλμώνης 1 – 0

Α.Ο. Κουτσοχέρας – Αγ. Δημ.Πουρναρίου 1- 0

Α.Ε. Πηνείας – Άφοβος Βροχίτσας 1 – 2

Α.Ο. Μαγούλας – Α.Ο. Ανδρίτσαινας 1 – 0

Κεραυνός Βρίνας – Κόκκινη Θύελλα 1 – 2

Ρεπό: Αίολος Πύργου

Η βαθμολογία

(σε 2 αγώνες )

Κόκκινη Θύελλα Ζαχάρως 6 – 1 6

——————————————-

Α.Ο. Μαγούλας 3 – 1 6

Κεραυνός Βρίνας 4 – 2 3

Αρης Λανθίου 1 – 0 3

——————————————-

Α.Ο. Κουτσοχέρας 1 – 1 3

Πρόοδος Σαλμώνης 1 – 1 3

Αφοβος Βροχίτσας 2 – 5 3

Α.Ε. Πηνείας 2 – 3 1

Αγ.Δημ.Πουρναρίου 1 – 2 1

Α.Ο. Ανδρίτσαινας 0 – 4 0

Αίολος Πύργου 1 – 2 0

*Ρεπό έχει κάνει ο Άρης Λανθίου και ο Αίολος Πύργου

Η επόμενη αγωνιστική (3η)

Πρόοδος Σαλμώνης – Αγ. Δημ. Πουρναρίου

Αίολος Πύργου – Άρης Λανθίου

Άφοβος Βροχίτσας – Α.Ο. Κουτσοχέρας

Κεραυνός Βρίνας – Α.Ε. Πηνείας

Κόκκινη Θύελλα – Α.Ο. Μαγούλας

Ρεπό: Α.Ο. Ανδρίτσαινας

2ος όμιλος

Τα αποτελέσματα(2η αγωνιστική)

Πρίγκιπες-Πήγασος Πρασίνου 1-4

Α.Ο. Αρετής-Πηνειακός 7-0

Δόξα Αγ. Μαύρας-Αναγέννηση Κορυφής 4-0

Α.Ο. Περιστερίου-Φίλιππος 0-1

Απόλλων Γαστούνης-Κένταυρος Καπελέτου1-2

Ρεπό: Αναγέννηση Αμαλιάδας

Η βαθμολογία

(σε 2αγώνες)

Δόξα Αγ. Μαύρας 6-2 4

——————————————-

Φίλιππος Ανδραβίδας 2-1 4

Κένταυρος Καπελέτου 3-2 4

Α.Ο. Αρετής 7-0 3

Πηνειακός 3-7 3

——————————————-

Πήγασος Πρασίνου 6-3 2

Αναγέννηση Αμαλιάδας 2-2 1

Α.Ο.Περιστερίου 2-3 1

Απόλλων Γαστούνης 2-3 1

Αναγέννηση Κορυφής 1-5 1

Πρίγκιπές Λεχαινών 1-7 0

*Ρεπό έχει κάνει ο Α.Ο. Αρετής και Αναγέννηση Αμαλιάδας

*ο Πήγασος Πρασίνου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς!

*Οι Πρίγκιπες Λεχαινών έχουν έναν μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική(3η)

Πηνειακός – Πήγασος Πρασίνου

Αναγέννηση Αμαλιάδας – Α.Ο. Αρετής

Αναγέννηση Κορυφής – Πρίγκιπες Λεχαινών

Απόλλων Γαστούνης – Δόξα Αγ. Μαύρας

Κένταυρος Καπελέτου – Α.Ο. Περιστερίου

Ρεπό: Φίλιππος Ανδραβίδας


Όλη η επικαιρότητα