ΕΠΣ Ηλείας

ΕΠΣ ΗΛΕΙΑΣ: Με  επιτυχία η Γ.Σ. & οι κληρώσεις… Α1, Α2 και του Κυπέλλου

Στην τελική ευθεία για την έναρξη των τοπικών πρωταθλημάτων!

Στην τελική ευθεία για την έναρξη των τοπικών πρωταθλημάτων της ΕΠΣ Ηλείας μπήκαμε από χθες  βράδυ, και αφού  προηγήθηκε  τη Γ.Σ. της ΕΠΣΗ.

Αυτή  έλαβε χώρα  στο Ξενοδοχείο «AMALIAS  HOTEL» στην Κουρούτα, με την παρουσία των σωματείων  που είχαν δικαίωμα  ψήφου, αυτών  δηλ. που έχουν ενταχθεί στο Μητρώο της Γεν. Γραμ. Αθλητισμού.

Ενώ φυσικά  το παρών, μόνο όμως δια λόγου…,  έδωσαν και όλα τα υπόλοιπα σωματεία της δύναμης της ΕΠΣΗ.  Αμέσως μετά τη Γ.Σ., πραγματοποιήθηκαν οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων, Α1, Α2, καθώς και του Κυπέλλου, για την αγωνιστική περίοδο, 2021 – 22. Η οποία ξεκινά το Σαββατοκύριακο 30 και 31 Οκτωβρίου, με την Α1 κατηγορία. Κατά τη διάρκεια της Γ.Σ.., εγκρίθηκε  ομόφωνα ο οικονομικός και διοικητικός απολογισμός της ένωσης,  ενώ ο Πρόεδρος κ. Α. Κουλούρης έκανε αναφορά στην πανδημία, στην ανάγκη για τη διεξαγωγή του πρωταθλήματος  της Α1 σε δύο ομίλους, καθώς και το υγειονομικό πρωτόκολλο που θα πρέπει να ακολουθούν οι ομάδες πριν το κάθε αγώνα τους. Ακολούθως  έγινε η κλήρωση της Α1 της Α2 κατηγορίας, καθώς και του κυπέλλου. Ενώ αυτή της Β΄ κατηγορίας, αναβλήθηκε για τις επόμενες ημέρες.

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ DUOMO – MONK

Πρεμιέρα με ντέρμπι στο Τραγανό!

Πραγματοποιήθηκε χθες η κλήρωση των δύο ομίλων της Α1 κατηγορίας που θα ξεκινήσει το Σαββατοκύριακο 30-31 Οκτωβρίου. Στον 1ο όμιλο η κλήρωση δεν επιφύλαξε κάποιο μεγάλο ματς σε αντίθεση με τον 2ο όπου την 1η αγωνιστική θα παίξουν Νίκη Τραγανού – Δόξα Νέας Μανωλάδας.

Αναλυτικά, η κλήρωση στους δύο ομίλους της Α1 κατηγορίας:

1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η Αγωνιστική

ΠΕΛΟΨ ΠΕΛΟΠΙΟΥ   –       ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ

ΘΥΕΛΛΑ ΠΥΡΓΟΥ     –       ΞΕΝΟΦΩΝ ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΓΟΥΜΕΡΟΥ  –       ΠΕΛΟΨ ΠΥΡΓΟΥ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΡΙΝΑΣ   –       ΑΛΦΕΙΟΣ ΕΠΙΤΑΛΙΟΥ

 

2η Αγωνιστική

ΑΛΦΕΙΟΣ ΕΠΙΤΑΛΙΟΥ        –       ΠΕΛΟΨ ΠΥΡΓΟΥ

ΞΕΝΟΦΩΝ ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ     –       ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΡΙΝΑΣ

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ          –       ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΓΟΥΜΕΡΟΥ

ΘΥΕΛΛΑ ΠΥΡΓΟΥ     –       ΠΕΛΟΨ ΠΕΛΟΠΙΟΥ

3η Αγωνιστική

ΠΕΛΟΨ ΠΕΛΟΠΙΟΥ   –       ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΓΟΥΜΕΡΟΥ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΡΙΝΑΣ   –       ΘΥΕΛΛΑ ΠΥΡΓΟΥ

ΑΛΦΕΙΟΣ ΕΠΙΤΑΛΙΟΥ        –       ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ

ΠΕΛΟΨ ΠΥΡΓΟΥ        –       ΞΕΝΟΦΩΝ ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ

4η Αγωνιστική

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ          –       ΞΕΝΟΦΩΝ ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ

ΘΥΕΛΛΑ ΠΥΡΓΟΥ     –       ΠΕΛΟΨ ΠΥΡΓΟΥ

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΓΟΥΜΕΡΟΥ  –       ΑΛΦΕΙΟΣ ΕΠΙΤΑΛΙΟΥ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΡΙΝΑΣ   –       ΠΕΛΟΨ ΠΕΛΟΠΙΟΥ

5η Αγωνιστική

ΠΕΛΟΨ ΠΕΛΟΠΙΟΥ   –       ΑΛΦΕΙΟΣ ΕΠΙΤΑΛΙΟΥ

ΠΕΛΟΨ ΠΥΡΓΟΥ        –       ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΡΙΝΑΣ

ΞΕΝΟΦΩΝ ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ     –       ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΓΟΥΜΕΡΟΥ

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ          –       ΘΥΕΛΛΑ ΠΥΡΓΟΥ

6η Αγωνιστική

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΓΟΥΜΕΡΟΥ  –       ΘΥΕΛΛΑ ΠΥΡΓΟΥ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΡΙΝΑΣ   –       ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ

ΑΛΦΕΙΟΣ ΕΠΙΤΑΛΙΟΥ        –       ΞΕΝΟΦΩΝ ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ

ΠΕΛΟΨ ΠΥΡΓΟΥ        –       ΠΕΛΟΨ ΠΕΛΟΠΙΟΥ

 

7η Αγωνιστική

ΞΕΝΟΦΩΝ ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ     –       ΠΕΛΟΨ ΠΕΛΟΠΙΟΥ

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ          –       ΠΕΛΟΨ ΠΥΡΓΟΥ

ΘΥΕΛΛΑ ΠΥΡΓΟΥ     –       ΑΛΦΕΙΟΣ ΕΠΙΤΑΛΙΟΥ

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΓΟΥΜΕΡΟΥ  –       ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΡΙΝΑΣ

*Στο β’ γύρο αντιστρέφονται οι έδρες

2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η Αγωνιστική

ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ       –       ΔΟΞΑ ΝΕΑΣ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ       –       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΑΒΑΛΛΙΩΝ

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ    –       ΔΑΦΝΗ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ

ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΒΑΡΘΟΛΟΜΙΟΥ ΡΕΠΟ

2η Αγωνιστική

ΔΑΦΝΗ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ        –       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΑΒΑΛΙΩΝ

ΔΟΞΑ ΝΕΑΣ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ         –        ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ

ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΒΑΡΘΟΛΟΜΙΟΥ       –       ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ ΡΕΠΟ

3η Αγωνιστική

ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ       –        ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ    –       ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΒΑΡΘΟΛΟΜΙΟΥ

ΔΑΦΝΗ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ        –       ΔΟΞΑ ΝΕΑΣ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΑΒΑΛΙΩΝ  ΡΕΠΟ

4η Αγωνιστική

ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΒΑΡΘΟΛΟΜΙΟΥ       –       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΑΒΑΛΙΩΝ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ      –       ΔΑΦΝΗ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ    –       ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ

ΔΟΞΑ ΝΕΑΣ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ ΡΕΠΟ

5Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ       –       ΔΑΦΝΗ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΑΒΑΛΙΩΝ         –       ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ

ΔΟΞΑ ΝΕΑΣ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ         –       ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΒΑΡΘΟΛΟΜΙΟΥ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΡΕΠΟ

6η Αγωνιστική

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ       –       ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΒΑΡΘΟΛΟΜΙΟΥ

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ    –       ΔΟΞΑ ΝΕΑΣ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΑΒΑΛΙΩΝ         –       ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ

ΔΑΦΝΗ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ ΡΕΠΟ

7η Αγωνιστική

ΔΟΞΑ ΝΕΑΣ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ         –       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΑΒΑΛΙΩΝ

ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΒΑΡΘΟΛΟΜΙΟΥ       –       ΔΑΦΝΗ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ       –       ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ

ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ ΡΕΠΟ

*Στον β’ γύρο οι έδρες αντιστρέφονται

A2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ SHELL ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ

Σέντρα με ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις!

Πραγματοποιήθηκε  επίσης χθες στο ξενοδοχείο ΑΜΑLIAS στην Κουρούτα,  και η κλήρωση της Α2 κατηγορίας που θα ξεκινήσει το Σαββατοκύριακο 6-7 Νοεμβρίου με την πρεμιέρα να επιφυλάσσει αρκετά ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις κόντρα σε τοπικούς αντιπάλους.

Αναλυτικά τη κλήρωση της Α2 κατηγορίας:

1η Αγωνιστική

ΠΑΟ ΚΑΚΟΒΑΤΟΥ – ΑΟ ΜΑΚΡΥΣΙΩΝ

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΣΩΣΤΙΟΥ – ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΛΕΧΑΙΝΩΝ

ΛΕΟΝΤΕΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ – Α.Ο. ΧΑΡΙΑΣ Ο ΔΙΓΕΝΗΣ

ΛΕΥΚΟΣ ΑΣΤΗΡ ΣΚΟΥΡΟΧΩΡΙΟΥ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΡΒΑΣΑΙΝΑΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΕΡΑΚΙΟΥ    –   ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΡΔΑΜΑ

 

2η Αγωνιστική

ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΛΕΧΑΙΝΩΝ  – ΛΕΥΚΟΣ ΑΣΤΗΡ ΣΚΟΥΡΟΧΩΡΙΟΥ

Α.Ο. ΧΑΡΙΑΣ Ο ΔΙΓΕΝΗΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΕΡΑΚΙΟΥ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΡΒΑΣΑΙΝΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΡΔΑΜΑ

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΣΩΣΤΙΟΥ – ΠΑΟ ΚΑΚΟΒΑΤΟΥ

ΑΟ ΜΑΚΡΥΣΙΩΝ – ΛΕΟΝΤΕΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ

3η Αγωνιστική

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΡΒΑΣΑΙΝΑΣ – Α.Ο. ΧΑΡΙΑΣ Ο ΔΙΓΕΝΗΣ

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΡΔΑΜΑ – ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΛΕΧΑΙΝΩΝ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΕΡΑΚΙΟΥ    – ΑΟ ΜΑΚΡΥΣΙΩΝ

ΛΕΥΚΟΣ ΑΣΤΗΡ ΣΚΟΥΡΟΧΩΡΙΟΥ  – ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΣΩΣΤΙΟΥ

ΠΑΟ ΚΑΚΟΒΑΤΟΥ – ΛΕΟΝΤΕΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ

4η Αγωνιστική

ΑΟ ΜΑΚΡΥΣΙΩΝ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΡΒΑΣΑΙΝΑΣ

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΣΩΣΤΙΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΡΔΑΜΑ

ΛΕΟΝΤΕΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΕΡΑΚΙΟΥ

ΛΕΥΚΟΣ ΑΣΤΗΡ ΣΚΟΥΡΟΧΩΡΙΟΥ –    ΠΑΟ ΚΑΚΟΒΑΤΟΥ

ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΛΕΧΑΙΝΩΝ  – Α.Ο. ΧΑΡΙΑΣ Ο ΔΙΓΕΝΗΣ

 

5η Αγωνιστική

Α.Ο. ΧΑΡΙΑΣ Ο ΔΙΓΕΝΗΣ –  ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΣΩΣΤΙΟΥ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΡΒΑΣΑΙΝΑΣ – ΛΕΟΝΤΕΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΡΔΑΜΑ – ΛΕΥΚΟΣ ΑΣΤΗΡ ΣΚΟΥΡΟΧΩΡΙΟΥ

ΑΟ ΜΑΚΡΥΣΙΩΝ – ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΛΕΧΑΙΝΩΝ

ΠΑΟ ΚΑΚΟΒΑΤΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΕΡΑΚΙΟΥ

6η Αγωνιστική

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΣΩΣΤΙΟΥ – ΑΟ ΜΑΚΡΥΣΙΩΝ

ΛΕΟΝΤΕΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ – ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΛΕΧΑΙΝΩΝ

ΛΕΥΚΟΣ ΑΣΤΗΡ ΣΚΟΥΡΟΧΩΡΙΟΥ –    Α.Ο. ΧΑΡΙΑΣ Ο ΔΙΓΕΝΗΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΕΡΑΚΙΟΥ    – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΡΒΑΣΑΙΝΑΣ

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΡΔΑΜΑ – ΠΑΟ ΚΑΚΟΒΑΤΟΥ

7η Αγωνιστική

ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΛΕΧΑΙΝΩΝ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΕΡΑΚΙΟΥ

Α.Ο. ΧΑΡΙΑΣ Ο ΔΙΓΕΝΗΣ –     ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΡΔΑΜΑ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΡΒΑΣΑΙΝΑΣ – ΠΑΟ ΚΑΚΟΒΑΤΟΥ

ΑΜΠΕΛΟΚΑΜΠΟΥ ΛΕΟΝΤΕΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ     – ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΣΩΣΤΙΟΥ

ΜΑΚΡΙΣΙΩΝ     ΑΟ ΜΑΚΡΥΣΙΩΝ – ΛΕΥΚΟΣ ΑΣΤΗΡ ΣΚΟΥΡΟΧΩΡΙΟΥ

8η Αγωνιστική

ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΛΕΧΑΙΝΩΝ  – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΡΒΑΣΑΙΝΑΣ

ΚΑΡΔΑΜΑ  ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΡΔΑΜΑ  – ΑΟ ΜΑΚΡΥΣΙΩΝ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΕΡΑΚΙΟΥ    –   ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΣΩΣΤΙΟΥ

ΛΕΥΚΟΣ ΑΣΤΗΡ ΣΚΟΥΡΟΧΩΡΙΟΥ –    ΛΕΟΝΤΕΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ

ΠΑΟ ΚΑΚΟΒΑΤΟΥ – Α.Ο. ΧΑΡΙΑΣ Ο ΔΙΓΕΝΗΣ

 

9η Αγωνιστική

ΠΑΟ ΚΑΚΟΒΑΤΟΥ – ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΛΕΧΑΙΝΩΝ

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΣΩΣΤΙΟΥ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΡΒΑΣΑΙΝΑΣ

ΛΕΟΝΤΕΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΡΔΑΜΑ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΕΡΑΚΙΟΥ    – ΛΕΥΚΟΣ ΑΣΤΗΡ ΣΚΟΥΡΟΧΩΡΙΟΥ

Α.Ο. ΧΑΡΙΑΣ Ο ΔΙΓΕΝΗΣ –     ΑΟ ΜΑΚΡΥΣΙΩΝ

* Στον β’ γύρο αντιστρέφονται οι έδρες

ΚΥΠΕΛΛΟ ΗΛΕΙΑΣ – ΜΑΡΚΕΤ – ΙΝ

Πρεμιέρα με Πανηλειακό – Ξενοφών  Κρεστένων!

Πραγματοποιήθηκε χθες και η κλήρωση του κυπέλλου της ΕΠΣΗ όλων  των φάσεων, με την κληρωτίδα να έχει   κέφια, και  να βγάζει  με το «καλημέρα» ντέρμπι στον Πύργο, Πανηλειακός –  Ξενοφών Κρεστένων.  Είναι χαρακτηριστικό ότι στην πρώτη φάση μπήκαν στην κλήρωση οι ομάδες της Α1 και Α2 κατηγορίας (25 ομάδες), ενώ οι πέντε ομάδες που δήλωσαν από τη Β΄ κατηγορία (Κεραυνός Χειμαδιού, Αετός Αλποχωρίου, Απόλλων Ν. Φιγαλείας, Α.Ο. Κάστρο  και Πήγασος Πρασίνου), καθώς και οι δυο της Γ΄ εθνικής (ΠΑΟΒ  και Αίας Γαστούνης), ξεκινούν από την 3η φάση του θεσμού.

Αναλυτικά τα ζευγάρια της πρώτης  φάσης:

Λευκός  Αστέρας  Σκουροχωρίου – Ηλειακός Βαρθολομιού

Διγενής Χαριάς – Ηλειακός Λεχαινών

Ολυμπιακός Σαβαλίων – Εθνικός Γερακίου

Αλφειός  Επιταλίου – Θύελλα Πύργου

Ολυμπιάδα  Γουμέρου – Κεραυνός Βρίνας

Πανηλειακός  – Ξενοφών ΚΡΕΣΤΈΝΩΝ

Ατρόμητος Βαρβάσαινας – Κένταυρος Σωστίου

Α.Ο. Μακρίσια  – Λέοντες Αμαλιάδας

Δόξα Ν. Μανωλάδας – ΠΑΟ Κακοβάτου

Πέλοπας  Πύργου –  Θύελλα  Καρδαμά

Νίκη Τραγανού – Πέλοπας  Πελοπίου

Χωρίς αγώνα πέρασαν οι: Δάφνη Ανδραβίδας, Προοδευτική Μανωλάδας και  ο Αστέρας Αμαλιάδας.

Οι  υπόλοιπες φασεις του θεσμού στο αυριανό μας φύλλο.

Όλη η επικαιρότητα