Αθλητισμός

ΕΠΣ Ηλείας: Το πανόραμα των αγώνων του Σαββατοκύριακου

koyrtesi.jpg

Α1 Κατηγορία Βέρροιος-17η αγωνιστική

 

Τα αποτελέσματα

Άρης Αρχ. Ολυμπίας- Δάφνη 1-0

Κεραυνός Χειμαδιου-ΠΑΟΚ  3-3

Χάβαρι –Λευκός Αστέρας  1-1

ΑΠΟ Κουρτεσίου-Ξενοφών Κρ.  1-0

Ενιπέας Λαντζ.- Ολυμπιακός Σαβ.  2-2

Αίας Γαστούνης-Κένταυρος Μαγ.  0-2

Νίκη Τραγανού-Προοδευτική 3-0

Ολυμπιάδα Γ.- Αναγέννηση Παλ. 1-0

 

Η Βαθμολογία (σε 17  αγώνες)

 

Νίκη Τραγανού              49-14    47

Άρης Αρχ. Ολυμπίας     39-8      41

Αίας Γαστούνης             33-25    30

Κένταυρος Μαγούλας     32-21   29

Ολυμπιακός Σαβαλίων  24-21     28

Ξενοφών Κρεστένων      40-25    27

Δάφνη Ανδραβίδας        24 –16   26

Κεραυνός Χειμαδιού      28 -32    25

Λευκός Αστέρας Σκουρ.26-29    25

ΑΠΟ Κουρτεσίου            28-35    23

Ενιππέας Λατζοίου         23-23    22

Α.Ο.Χάβαρι                     21 -32   18

ΠΑΟ Κακοβάτου              18-46    11

Προοδευτική                        22-32  11

Αναγέννηση Παλαιοχωρ.16-26    10

Ολυμπιάδα Γουμέρου        15-42     6

 

 Επόμενη αγωνιστική (18η)

 

Σαββάτο 4/1

ΠΑΟ Κακοβάτου- Αναγέννηση Παλαιοχωρίου

Λευκός Αστέρας Σκ.- Κεραυνός Χειμαδιού

Προοδευτική- Χαβαρίου

Δάφνη Ανδραβίδας- Ολυμπιάδα Γουμέρου

 

Κυριακή 5/1

Ξενοφών Κρεστένων- Άρης Αρχαίας Ολυμπίας

Ολυμπιακός Σαβαλίων – ΑΠΟ Κουρτεσίου

Αίας Γαστούνης- Ενιπέας Λαντζοϊου

 

Δευτέρα 6/1

Κένταυρος Μαγούλας- Νίκη Τραγανού


Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ACS

 

Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής

 

Αλφειός Επιταλίου – Αργοναύτης Κατακόλου: 2 – 1

Ατρόμητος Καβασίλων- Α.Ο. Χελιδόνια:  3 – 2

Ν. Απόλλων Δουνείκων- Ολυμπιακός Μυρτιάς:5 – 1

Ατρόμητος Βαρβάσαινας – Αλφειονίδα : 1 – 3

Μυρσιναικός – Ηρακλής Π/Β: 5 – 1

Ηλειακός Βαρθολομιού – Ηλειακός Λεχαινών:2 – 0

Αετός Αλποχωρίου – Κεραυνός Καλλικώμου:0 – 4

Πέλοπας Πύργου – Ολυμπιακός Λαμπετίου: 2 – 0 


  Η   βαθμολογία (Σε 13  αγωνιστικές )

 

Ηλειακός Βαρθολομιού  29 – 5          29

———————————————————-

Ν.Απόλλων Δουνείκων   28 – 13        29

Αλφειός Επιταλίου          28 – 14        29

Αργοναύτης Κατακόλου 28 – 8          28

Ατρόμητος Καβασίλων   22 – 16        28

 

Μυρσιναικός                   34 – 17         26

Ηλειακός Λεχαινών         23 – 13        24

Πέλοπας Πύργου             22 – 18         23

Αλφειονίδα Αλφειούσας 17 – 16         18

Κεραυνός Καλλικώμου   24 – 19         16

—————————————————-

Α.Ο. Χελιδόνια                 15 -21         15

Ηρακλής Π/Β                   22 – 24        13

Ολυμπιακός Μυρτιάς       15 – 41         7

Ολυμπιακός Λαμπετίου     12 –17         5

————————————

Αετός Αλποχωρίου              6 –38         4

Ατρόμητος Βαρβάσαινας     8 –38         1

 

*Ο Ολυμπιακός Λαμπετίου έχει έναν μηδενισμό στο ματς με τον Αλφειό Επιταλίου.

 

Η επόμενη αγωνιστική(14η)

 

Ατρόμητος Καβασίλων- Αλφειός Επιταλίου

Αργοναύτης Κατακόλου – Ν. Απόλλων Δουνείκων

Α.Ο. Χελιδόνια – Ατρόμητος Βαρβάσαινας

Ολυμπιακός Μυρτιάς – Μυρσιναικός

Αλφειονίδα – Ηλειακός Βαρθολομιού

Ηρακλής Π/Β – Αετός Αλποχωρίου

Ηλειακός Λεχαινών – Πέλοπας Πύργου

Κεραυνός Καλλικώμου – Ολυμπιακός Λαμπετίου  


Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – SM TEΡΖΗΣ

 

1ος όμιλος

 

Αποτελέσματα (13η Αγωνιστική)

 

Νέδας Γιανν/ου – Ολυμπιακός Ζαχάρως 1 – 1

Α.Ε. Πηνείας –Απόλλων Ν. Φιγαλείας 2 – 1

Α.Ο. Μακρισίων – Δόξα Ελαιώνα 2 – 1

Ν. Ατρόμητος Λαστείκων – Άρης Λανθίου 0 – 5

Θύελλα Πύργου – Α.Ε. Κανουλίων 3 – 1

Α.Ο. Αγ. Γεωργίου- Θρίαμβος Πύργου 3 – 1

Πανωλενιακός – Ωλενιακός 5 – 0

Α.Ο. Νεοχωρίου – Πήγασος Πρασίνου 2 – 2

 

 

 

                 Η βαθμολογία

            (Σε 13 αγωνιστικές )

 

Δόξα Ελαιώνα       32 –9       36

———————————————————-

Πανωλενιακός                  35 –12          33

Ολυμπιακός Ζαχάρως    31 –11            28

Α.Ε. Κανουλίων             21–14             26

———————————————————

Άρης Λανθίου                 26 – 14          26

Θύελλα Πύργου              24 –14           24

Α.Ο. Μακρισίων             17 – 21          19

Απόλλων Ν. Φιγαλείας   23 –20           18

Νέδας Γιαννιτσοχωρίου  17 –19           17

Α.Ο.Νεοχωρίου                15 –22          16

Α.Ο. Αγ. Γεωργίου           17 – 24         13

Θρίαμβος Πύργου             17- 27           12

Α.Ε. Πηνείας                     13 – 24         10

———————————————————–

Πήγασος Πρασίνου           16 – 36          8

Ωλενιακός Ωλενας             7 –  24          6

———————————————————–

Ν.Ατρόμητος Λαστείκων   11 –  31        5

 

·         Ο Α.Ο. Αγ. Γεωργίου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με – 2 βαθμούς

·         Ο Ν. Ατρόμητος Λαστείκων έχει έναν μηδενισμό(ματς με Α.Ε.Κανουλίων)

 

Η επόμενη  αγωνιστική(13η)

 

A.E. Πηνείας – Νέδας Γιανν/ου

Ολυμπιακός Ζαχάρως – Α.Ο. Μακρισίων

Απόλλων Ν. Φιγαλείας – Ν. Ατρόμητος Λαστείκων

Δόξα Ελαιώνα – Θύελλα Πύργου

Άρης Λανθίου – Α.Ο. Αγ. Γεωργίου

Α.Ε. Κανουλίων – Πανωλενιακός

Θρίαμβος Πύργου – Α.Ο. Νεοχωρίου

Ωλενιακός – Πήγασος Πρασίνου

 

 

 

                       2ος όμιλος

 

Αποτελέσματα (13η αγωνιστική)

 

Ν. Κόροιβος Κατσαρού – Κένταυρος Σωστίου 2 – 0  

Ηρακλής Πύργου – Αχιλλέας Νεοχωρίου 1 – 2

Εθνικός Αμπελοκάμπου – Εθνικός Αμαλιάδας 0 – 1

Ελπίδα Βαρθολομιού – Πηνειακός 0 – 1

Αετός Κέντρου – Άρης Δήμητρας 1 – 0

Λέοντες Αμαλιάδας- Εθνικός Γερακίου 0 – 1

Κένταυρος Καπελέτου – Πάνθηρες Αμαλιάδας3 – 0 ά. ά.  

Φίλιππος Ανδραβίδας – Θύελλα Καρδαμά  1 – 0

 

                 Η βαθμολογία

 

            (Σε 13 αγωνιστικές)

 

Φίλιππος Ανδραβίδας                24 – 16     28

—————————————————–

Αετός Κέντρου                           35 – 19    26

Εθνικός Αμπελοκάμπου             24 – 11    25

Θύελλα Καρδαμά                       24 – 8      24

——————————————————-

Εθνικός Γερακίου                       38 –15     24

Αρης Δήμητρας                          24 – 19    23

Ν.Κόροιβος Κατσαρού               24 – 14    23

Εθνικός  Αμαλιάδας                   18 –15     22

Πηνειακός                                   18 – 19    15

Λέοντες Αμαλιάδας                    21 –22     14

Ελπίδα Βαρθολομιού                 19 –25      14

Αχιλλέας Νεοχωρίου                 18 – 21     14

Ηρακλής Πύργου                       19 –32      12

 

Κένταυρος Καπελέτου               19 –43      11

Κένταυρός Σωστίου                    8 – 45      4

—————————————————-

Πάνθηρες Αμαλιάδας          13 – 26            0

 

·       Ο Αχιλλέας  Νεοχωρίου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με – 6 βαθμούς , ενώ οι Πάνθηρες και ο Αετός Κέντρου με – 2 βαθμούς.

·       Οι Πάνθηρες Αμαλιάδας αποχώρησαν από το πρωτάθλημα και ήδη έχουν – 6 βαθμούς.

 

 

Η επόμενη αγωνιστική(14η)

 

Ηρακλής Πύργου – Ν. Κόροιβος Κατσαρού

Κένταυρος Σωστίου – Εθνικός Αμπελοκάμπου

Αχιλλέας Νεοχωρίου – Ελπίδα Βαρθολομιού

Εθνικός Αμαλιάδας – Αετός Κέντρου

Πηνειακός – Λέοντες Αμαλιάδας

Άρης Δήμητρας Κένταυρος Καπελέτου

Εθνικός Γερακίου – Φίλιππος Ανδραβίδας

Πάνθηρες Αμαλιάδας – Θύελλα Καρδαμά


Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – LEGEA

 

1ος  όμιλος

 

Τα αποτελέσματα(11η αγωνιστική)

 

Πρόοδος Σαλμώνης –Απόλλων Σμίλα : 0 – 0

Κεραυνός Βρίνας – Α.Ο. Αμπελώνας: 5 – 0  

Αγ. Δημ. Πουρναρίου – Ερμής Πλατάνου: 1 – 3

Πέλοπας Πελοπίου – Α.Ο. Ανδρίτσαινας: 1 – 3  

 

Ρεπό: Α.Ο. Κουτσοχέρας

 

 

 

                                     Η βαθμολογία

             (σε 11αγώνες   )

 

Κεραυνός Βρίνας        34 – 16      21

Πρόοδος Σαλμώνης       27 – 14      20

Ερμής Πλατάνου         23 – 11      20

Α.Ο. Ανδρίτσαινα       24 – 14      19

——————————————-

Πέλοπας Πελοπίου       20 – 22      14  Α.Ο.Κουτσοχέρας        16 -12       13

Α.Ο. Αμπελώνας                                 15 – 29                       7

Απόλλων Σμίλα           8 -21        6

Αγ.Δημ. Πουρναρίου      7 – 37       1

*Ρεπό στο β΄ γύρο  έχουν κάνει: Απόλλων Σμίλα, Α.Ο. Κουτσοχέρας  

Η επόμενη αγωνιστική(12η)

Αγ. Δημ. Πουρναρίου – Πρόοδος Σαλμώνης

Απόλλων Σμίλα – Α.Ο. Κουτσοχέρας

Ερμής Πλατάνου – Πέλοπας Πελοπίου

Α.Ο. Ανδρίτσαινας – Α.Ο. Αμπελώνας

 

Ρεπό: Κεραυνός Βρίνας

 

  2ος  όμιλος

Τα αποτελέσματα(11η αγωνιστική)

 

Απόλλων Γαστούνης – Αφοβος Βροχίτσας: 0 – 1

Αναγέννηση Αμαλιάδας – Αίολος Πύργου: 3 – 0 ά. ά.  

Αναγέννηση Κορυφής – Πρίγκιπες Λεχαινών: 1 – 3

Α.Ο. Αρετής – Α.Ο. Περιστερίου: 1 – 1

Ρεπό: Δόξα Αγ. Μαύρας

 

         Η βαθμολογία   

        (σε  11 αγώνες )

Α.Ο. Αρετής         35 -15    26

Δόξα Αγ. Μαύρας     16 -11    17

Άφοβος Βροχίτσας    14 – 9    17

Πρίγκιπες Λεχαινών  24 – 13   16

——————————————-

Αναγέννηση Αμαλιάδας18 – 21   12

Απόλλων Γαστούνης   17 – 21   12

Αναγέννηση Κορυφής  21 – 26   10

Α.Ο.Περιστερίου      17 -24   10

Αίολος Πύργου        5 – 27  -6

*Ρεπό στο β΄ γύρο έχουν  κάνει: Άφοβος Βροχίτσας, Δόξα Αγ. Μαύρας .

*ο Αίολος Πύργου αποχώρησε από το πρωτάθλημα έχοντας ήδη τέσσερεις μηδενισμούς .   

Η επόμενη αγωνιστική(12η)

 

Αναγέννηση Κορυφής – Απόλλων Γαστούνης

Άφοβος Βροχίτσας – Δόξα Αγ. Μαύρας

Πρίγκιπες Λεχαινών – Α.Ο. Αρετής

Α.Ο. Περιστερίου – Αίολος Πύργου

Ρεπό: Αναγέννηση Αμαλιάδας

 

Αθλητισμός

ΕΠΣ Ηλείας: Το πανόραμα των αγώνων του Σαββατοκύριακου

anagenhsi.jpg

 

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΒΕΡΡΟΙΟΣ

 

Τα αποτελέσματα(11η αγωνιστική)

 

Λευκός Αστέρας-ΠΑΟ Κακοβάτου 1-0

Ξενοφών Κρεστένων-Α.Ο.Χαβαρίου  3-0

Προοδευτική Μανολάδας –Ολυμπιάδα Γουμέρου 6-1

Δάφνη Ανδραβίδας-Κεραυνός Χειμαδιού 4-0

Ενιπέας Λαντζοίου-Αναγέννηση Παλαιοχωρίου  0-0

Αίας Γαστούνης-ΑΠΟ Κουρτεσίου 1-4


Δευτέρα (3.15 μ.μ)


Ολυμπιακός Σαβαλίων-Νίκη Τραγανού 0-1

Κένταυρος Μαγούλας-Άρης Αρχαίας Ολυμπίας 0-4

 

Παίξτε live στοίχημα στο διαδίκτυο με τις ελκυστικές αποδόσεις της mybet πατώντας εδώ


Η Βαθμολογία (σε 11 αγώνες)

 

Νίκη Τραγανού              31-11    29

Άρης Αρχ. Ολυμπίας     29-4      26

Αίας Γαστούνης             26-17    21

Δάφνη Ανδραβίδας         19-7     19

Ολυμπιακός Σαβαλίων  13-11    19

Λευκός Αστέρας Σκουρ.16-19    17

Ξενοφών Κρεστένων      28-18    16

Κένταυρος Μαγούλας      16-9    15

ΑΠΟ Κουρτεσίου            20-23    15

Κεραυνός Χειμαδιού      13-17    14

Ενιπέας Λαντζοϊου            10-10  13

Αναγέννηση Παλαιοχωρ.11-13     10

ΠΑΟ Κακοβάτου              11-26    7

Χάβαρι                                11-27   5

Προοδευτική                        6-23    4

Ολυμπιάδα Γουμέρου        9-34     3

 

*Από ένα ματς λιγότερο έχουν: Α.Ο. Χάβαρι, Δάφνη Ανδραβίδας, Κεραυνός Χειμαδιού, Αναγέννηση Παλαιοχωρίου, ΠΑΟ Κακοβάτου, Ενιπέας Λατζοίου(Τετάρτη 20 Νοεμβρίου), ΑΠΟ Κουρτεσίου –  Κένταυρος Μαγούλας).

 

 

Επόμενη αγωνιστική(12η)

 

Λευκός Αστέρας-Ενιπέας Λαντζοίου

Α.Ο.Χάβαρι-Ολυμπιακός Σαβαλίων

Άρης Αρχ.Ολυμπίας-Αίας Γαστούνης

Νίκη Τραγανού-ΑΠΟ Κουρτεσίου

ΠΑΟ Κακοβάτου-Προοδευτική

Κεραυνός Χειμαδιού-Ξενοφών Κρεστένων

Αναγέννηση Παλαιοχωρίου-Δάφνη Ανδραβίδας

Ολυμπιάδα Γουμέρου –Κένταυρος Μαγούλας

 

 

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής

 

Αλφειός Επιταλίου – Κεραυνός Καλλικώμου : 3 – 1

Ηλειακός Λεχαινών- Ολυμπιακός Λαμπετίου: 5 – 0  

Ηρακλής Π/Β – Πέλοπας Πύργου:   0 – 1 

Αλφειονίδα – Αετός Αλποχωρίου:   1 – 0

Ολυμπιακός Μυρτιάς – Ηλειακός Βαρθολομιού: 0 – 5

Α.Ο. Χελιδόνια – Μυρσιναικός: 0 – 2

Αργοναύτης Κατακόλου – Ατρόμητος Βαρβάσαινας:4 – 0

Ν. Απόλλων Δουνείκων – Ατρόμητος Καβασίλων: 2 – 0 

 

Η   βαθμολογία (Σε 7 αγωνιστικές )

 

Αργοναύτης Κατακόλου 19 –3            17                  

———————————————————-

Μυρσιναικός                   19 – 8           16

Ηλειακός Βαρθολομιού 15 – 3            16

Ηλειακός Λεχαινών        16 – 7           14

Ν.Απόλλων Δουνείκων   16 – 9           14

 

Α.Ο. Χελιδόνια               9 –11            11

Αλφειονίδα Αλφειούσας 7 – 5             11

Ατρόμητος Καβασίλων    9 –10           10

Πέλοπας Πύργου             10 – 13         10

Αλφειός Επιταλίου           14 – 15        10

—————————————————-

Ηρακλής Π/Β                    10 – 9          9

Κεραυνός Καλλικώμου   12 – 10          8

Ολυμπιακός Μυρτιάς       10 – 16         7

Ολυμπιακός Λαμπετίου    11 – 23         6

————————————

Ατρόμητος Βαρβάσαινας     3 –25        0

Αετός Αλποχωρίου              2 –20         0

 

Η επόμενη αγωνιστική(8η)

 

Ηλειακός Λεχαινών – Αλφειός Επιταλίου

Κεραυνός Καλλικώμου – Ηρακλής Π/Β

Ολυμπιακός Λαμπετίου – Αλφειονίδα

Πέλοπας Πύργου – Ολυμπιακός Μυρτιάς

Αετός Αλποχωρίου – Α.Ο. Χελιδόνια

Ηλειακός Βαρθολομιού – Αργοναύτης Κατακόλου

Μυρσιναικός – Ατρόμητος Καβασίλων

 

 

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – SMTEΡΖΗΣ

 

1ος όμιλος

 

Αποτελέσματα (7η Αγωνιστική)

 

Νέδας Γιανν/ου – Ωλενιακός : 1 – 0

Θρίαμβος Πύργου – Πήγασος Πρασίνου: 5 – 1

Α.Ε. Κανουλίων Πύργου – Α.Ο. Νεοχωρίου: 4 – 1

Άρης Λανθίου – Πανωλενιακός: 0 – 1

Δόξα Ελαιώνα – Α.Ο. Αγ. Γεωργίου: 4 – 0

Απόλλων Ν. Φιγαλείας – Θύελλα Πύργου:1 – 0

Ολυμπιακός Ζαχάρως – Ν. Ατρόμητος Λαστείκων:5 – 0

Α.Ο. Μακρίσια – Α.Ε. Πηνείας: 3 – 1

 

               Η βαθμολογία

            (Σε 7 αγωνιστικές )

 

Δόξα Ελαιώνα       22 –7       21

———————————————————-

Πανωλενιακός                  18 –6            19

Νέδας Γιαννιτσοχωρίου 11 – 4             16

Ολυμπιακός Ζαχάρως    16 – 7             15

———————————————————

Α.Ε. Κανουλίων              11 – 5            12

Απόλλων Ν. Φιγαλείας    10 – 7           12

Α.Ο. Νεοχωρίου               11 – 10         12

A.O. Μακρίσια                 10 – 12         10

Θύελλα Πύργου                10 – 6           9

Άρης Λανθίου                   8 –12            8

Θρίαμβος Πύργου             11- 17           6

Α.Ε. Πηνείας                      6 –12           4

Α.Ο. Αγ. Γεωργίου            7 – 14          3

———————————————————–

Ωλενιακός Ωλενας             1 – 8            3

Ν.Ατρόμητος Λαστείκων    4 –14          2

———————————————————–

Πήγασος Πρασίνου             6 –21          1

 

  • Ο Α.Ο. Αγ. Γεωργίου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με – 2 βαθμούς

 

Η επόμενη  αγωνιστική(8η)

 

Θρίαμβος Πύργου – Νέδας Γιανν/ου

Ωλενιακός – Α.Ε. Κανουλίων Πύργου

Πήγασος Πρασίνου – Άρης Λανθίου

Α.Ο. Νεοχωρίου – Δόξα Ελαιώνα

Πανωλενιακός – Απόλλων Ν. Φιγαλείας

Α.Ο. Αγ. Γεωργίου – Ολυμπιακός Ζαχάρως

Θύελλα Πύργου – Α.Ε. Πηνείας

Ν. Ατρόμητος Λαστείκων – Α.Ο. Μακρισίων

 

 

 

                       2ος όμιλος

 

Αποτελέσματα (7η αγωνιστική)

 

Ν. Κόροιβος Κατσαρού – Πάνθηρες Αμαλιάδας:4 – 1

Εθνικός Γερακίου – Θύελλα Καρδαμά: ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ 

Άρης Δήμητρας – Φίλιππος Ανδραβίδας: 1 – 3

Πηνειακός – Κένταυρος Καπελέτου: 1 – 1

Εθνικός Αμαλιάδας – Λέοντες Αμαλιάδας:2 – 1

Αχιλλέας Νεοχωρίου – Αετός Κέντρου: 1 – 4

Κένταυρος Σωστίου – Ελπίδα Βαρθολομιού: 0 – 4

Εθνικός Αμπελοκάμπου- Ηρακλής Πύργου: 2 – 1

 

 

              Η βαθμολογία

            (Σε 7 αγωνιστικές)

 

Φίλιππος Ανδραβίδας13 – 13   15

—————————————————–

Ν.Κόροιβος Κατσαρού                18 -8      14

Εθνικός Αμπελοκάμπου               10- 4     14

Άρης  Δήμητρας                           15 – 13  13

——————————————————-

Εθνικός Γερακίου                       24 – 9      12

Θύελλα Καρδαμά                       15 – 4      11

Αετός Κέντρου                            19 –12    11

Εθνικός  Αμαλιάδας                     9 – 9      10

Ηρακλής Πύργου                         13 – 16   9

Λέοντες Αμαλιάδας                     11 – 12   8

Ελπίδα Βαρθολομιού                   8 – 7       8

Πηνειακός                                  10 – 12     5

Κένταυρος Καπελέτου                 8 –31      5

——————————————————

Αχιλλέας  Νεοχωρίου                  6 –  8       3

Πάνθηρες Αμαλιάδας                  8 –15       2

—————————————————-

Κένταυρος Σωστίου            4 –25                1

 

  • Ο Αχιλλέας  Νεοχωρίου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με – 6 βαθμούς , ενώ οι Πάνθηρες και ο Αετός Κέντρου με – 2 βαθμούς.
  • Εθνικός Αμπελοκάμπου ,Αχιλλέας Νεοχωρίου, Εθνικός Γερακίου και Θύελλα Καρδαμά  έχουν από ένα ματς λιγότερο.

 

Η επόμενη αγωνιστική(8η)

 

Εθνικός Γερακίου – Ν. Κόροιβος Κατσαρού

Πάνθηρες Αμαλιάδας – Άρης Δήμητρας

Θύελλα Καρδαμά – Πηνειακός

Φίλιππος Ανδραβίδας – Εθνικός Αμαλιάδας

Κένταυρος Καπελέτου – Αχιλλέας Νεοχωρίου

Λέοντες Αμαλιάδας – Κένταυρος Σωστίου

Αετός Κέντρου – Ηρακλής Πύργου

Ελπίδα Βαρθολομιού – Εθνικός Αμπελοκάμπου

 

 

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – LEGEA

 

1ος  όμιλος

 

Τα αποτελέσματα(5η αγωνιστική)

 

Πρόοδος Σαλμώνης-Πέλοπας Πελοπίου:3-3

Κεραυνός Βρίνας – Α.Ο. Κουτσοχέρας:2-1

Α.Ο. Αμπελώνας – Αγ. Δημ. Πουρναρίου:3-1

Α.Ο. Ανδρίτσαινας – Απόλλων Σμίλα:3-1 

 

Ρεπό: Ερμής Πλατάνου

 

                                     Η βαθμολογία

                                                (σε 5αγώνες   )

 

Ερμής Πλατάνου         14 – 5       10

Α.Ο. Ανδρίτσαινα       12 – 6       10

Κεραυνός Βρίνας        14 – 6       9

Πρόοδος Σαλμώνης       15 – 9       9

——————————————-

Α.Ο.Κουτσοχέρας         8 – 3       7 

Πέλοπας Πελοπίου       10 – 9       7

Α.Ο. Αμπελώνας          7 -17       4

Αγ. Δημ. Πουρναρίου     4 -19       0

Απόλλων Σμίλα           4 -16       0

 

*Ρεπό έχει κάνει: Απόλλων Σμίλα ,Α.Ο. Κουτσοχέρας, Κεραυνός Βρίνας, Α.Ο. Ανδρίτσαινας, Ερμής Πλατάνου      

 

Η επόμενη αγωνιστική(6η)

 

Απόλλων Σμίλα – Ερμής Πλατάνου

Α.Ο. Κουτσοχέρας – Α.Ο. Ανδρίτσαινας

Πέλοπας Πελοπίου – Α.Ο. Αμπελώνας

Κεραυνός Βρίνας – Πρόοδος Σαλμώνης

 

Ρεπό: Αγ. Δημ. Πουρναρίου

 

  2ος  όμιλος

 

Τα αποτελέσματα(5η αγωνιστική)

 

Απόλλων Γαστούνης – Α.Ο. Αρετής: 5-0

Αναγέννηση Αμαλιάδας-Δόξα Αγ. Μαύρας:2-0 

Αίολος Πύργου – Αναγέννηση Κορυφής:1-2

Α.Ο. Περιστερίου – Άφοβος Βροχίτσας:2-1

 

Ρεπό: Πρίγκιπες Λεχαινών

 

          Η βαθμολογία   

         (σε  5 αγώνες )

 

Α.Ο. Αρετής         21 – 8    15

Δόξα Αγ. Μαύρας      5 – 3    7   

Πρίγκιπες Λεχαινών  10 – 5    7

Αναγέννηση Κορυφής  13 -13    7

——————————————-

Αναγέννηση Αμαλιάδας 6 – 9    5

Α.Ο. Περιστερίου     8 – 10   4

Άφοβος Βροχίτσας     4 – 5    4

Απόλλων Γαστούνης    6 -12    3

Αίολος Πύργου        5 -13    2

 

*Ρεπό έχει κάνει: Άφοβος Βροχίτσας, Δόξα Αγ. Μαύρας , Αναγέννηση Αμαλιάδας, Α.Ο. Περιστερίου, Πρίγκιπες Λεχαινών  

 

Η επόμενη αγωνιστική(6η)

 

Άφοβος Βροχίτσας – Πρίγκιπες Λεχαινών

Δόξα Αγ. Μαύρας – Α.Ο. Περιστερίου

Α.Ο. Αρετής – Αίολος Πύργου

Αναγέννηση Αμαλιάδας – Απόλλων Γαστούνης   

 

Ρεπό: Αναγέννηση Κορυφής

 

 

18/11/2013 ΔΕΥΤΕΡΑ

 

15:15 Α1 ΒΕΡΡΟΙΟΣ

ΜΑΓΟΥΛΑΣ: ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ-ΑΡΗΣ ΑΡΧ. ΟΛΥΜΠΙΑΣ

ΣΑΒΑΛΙΩΝ: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΑΒΑΛΙΩΝ-ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ

20/11/2013 ΤΕΤΑΡΤΗ ΑΠΟ ΑΝΑΒΟΛΗ

15:15 Α1 ΒΕΡΡΟΙΟΣ

ΚΑΚΟΒΑΤΟΥ: ΠΑΟΚ ΚΑΚΟΒΑΤΟΥ-ΕΝΙΠΠΕΑΣ ΛΑΤΖΟΪΟΥ

ΣΦΥΡΗΣ ΣΤΑΜΟΣ ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΕΙΜΑΔΙΟΥ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ

ΧΕΙΜΑΔΙΟΥ: ΜΑΡΚΑΝΤΩΝΑΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΡΟΥΜΠΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ

ΧΑΒΑΡΙΟΥ: ΑΟ ΧΑΒΑΡΙ-ΔΑΦΝΗ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ

ΒΟΥΡΛΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΠΟΣΙΝΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΛΑΖΑΡΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΛΑΔΗΣ ΕΥΘ

 

 

21/11/2013 ΠΕΜΠΤΗ

ΚΟΥΡΤΕΣΙΟΥ: 15:15 Α1 ΒΕΡΡΟΙΟΣ ΑΠΟΚ ΚΟΥΡΤΕΣΙΟΥ-ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ

ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ

Αθλητισμός

ΕΠΣ Ηλείας: Το πανόραμα των αγώνων του Σαββατοκύριακου

a1_kath_mesa_0.jpg

Α1 Κατηγορία Βέρροιος


Τα αποτελέσματα(9η αγωνιστική)

Ενιπέας Λαντζοϊου – Κεραυνός Χειμαδιού 2-0

ΠΑΟ Κακοβάτου – Ολυμπιάδα Γουμέρου 1-1

Αναγέννηση Παλ/ρίου – Χάβαρι 3-0

Λευκός Αστέρας Σκ.- Άρης Αρχαίας Ολυμπίας 1-0

Δάφνη Ανδραβίδας- Νίκη Τραγανού 1-3

Προοδευτική- ΑΠΟ Κουρτέσι 3-4

Ξενοφών Κρεστένων – Αίας Γαστούνης 1-2

Κένταυρος Μαγούλας – Ολυμπιακός Σαβαλίων 1-1

 


Η Βαθμολογία (σε 9 αγώνες)

 

Νίκη Τραγανού             28-9    25

Άρης Αρχ. Ολυμπίας     20-2   20

Ολυμπιακός Σαβαλίων        12-7    19

Αίας Γαστούνης            21-12    18

Δάφνη Ανδραβίδας       15-7    16

Κένταυρος Μαγούλας        16-9    15

Αίας Γαστούνης            21-12    18

Κεραυνός Χειμαδιού        13-14    14

Ξενοφών Κρεστένων        23-16    12

Ενιπέας Λαντζοϊου        10-10  12

ΑΠΟ Κουρτεσίου            16-22    12

Λευκός Αστέρας Σκουρ.    12-18   11

Αναγέννηση Παλαιοχωρίου    11-13     9

ΠΑΟ Κακοβάτου             11-24    7

Χάβαρι                11-24   5

Ολυμπιάδα Γουμέρου        7-25   3

Προοδευτική            2-17    1

 


Η επόμενη – 10η αγωνιστική(Τετάρτη 13 Νοεμβρίου-3.15)

Αίας Γαστούνης-Ολυμπιακός Σαβαλίων

ΠΑΟ Κακοβάτου-Ενιπέας

Κεραυνός Χειμαδιού-Αναγέννηση Παλαιοχωρίου

Ολυμπιάδα Γουμέρου-Λευκός Αστέρας

Χάβαρι –Δάφνη Ανδραβίδας

Άρης Αρχ.Ολυμπίας-Προοδευτική

Νίκη Τραγανού-Ξενοφών Κρεστένων

ΑΠΟ Κουρτεσίου-Κένταυρος Μαγούλας(αναβλήθηκε)


Α2 Κατηγορία ACS

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής

Ολυμπιακός Λαμπετίου – Αλφειός Επιταλίου: 4 – 2

Πέλοπας Πύργου – Κεραυνός Καλλικώμου: 3 – 1

Αετός Αλποχωρίου – Ηλειακός Λεχαινών: 0 – 2

Ηλειακός Βαρθολομιού – Ηρακλής Π/Β: 1 – 0

Μυρσιναικός – Αλφειονίδα: 1 – 3  

Ατρόμητος Βαρβάσαινας – Ολυμπιακός Μυρτιάς 2-4

Ν. Απόλλων Δουνείκων – Α.Ο. Χελιδόνια: 4 – 0

Ατρόμητος Καβασίλων – Αργοναύτης Κατακόλου:1 – 1   

 

Η   βαθμολογία (Σε 6 αγωνιστικές )

Αργοναύτης Κατακόλου 15 –3           14                  

———————————————————-

Μυρσιναικός                   17 – 8           13

Ηλειακός Βαρθολομιού 10 – 3            13

Ηλειακός Λεχαινών        11 – 7           11

Ν.Απόλλων Δουνείκων   14 – 9           11

 

Α.Ο. Χελιδόνια               9 – 8             11

Ατρόμητος Καβασίλων    9 –8             10

Ηρακλής Π/Β                   10 – 8           9

Αλφειονίδα Αλφειούσας   6 – 5            8

Κεραυνός Καλλικώμου   11 – 7            8

—————————————————-

Πέλοπας Πύργου                9 –13          7

Αλφειός Επιταλίου            11 – 14        7
Ολυμπιακός Μυρτιάς         10 – 11       7


Ολυμπιακός Λαμπετίου    11 – 18         6


————————————

Ατρόμητος Βαρβάσαινας     3 – 21       0

Αετός Αλποχωρίου              2 –20         0

 

Η επόμενη αγωνιστική(7η)

Αλφειός Επιταλίου – Κεραυνός Καλλικώμου

Ηλειακός Λεχαινών- Ολυμπιακός Λαμπετίου  

Ηρακλής Π/Β – Πέλοπας Πύργου  

Αλφειονίδα – Αετός Αλποχωρίου

Ολυμπιακός Μυρτιάς – Ηλειακός Βαρθολομιού

Α.Ο. Χελιδόνια – Μυρσιναικός

Αργοναύτης Κατακόλου – Ατρόμητος Βαρβάσαινας

Ν. Απόλλων Δουνείκων – Ατρόμητος Καβασίλων  


Β’ κατηγορία  SM TEΡΖΗΣ

1ος όμιλος

Αποτελέσματα (6η Αγωνιστική)

 

Πήγασος Πρασίνου – Νέδας Γιανν/ου: 1 – 4  

Α.Ο. Νεοχωρίου – Ωλενιακός: 2 – 0  

Πανωλενιακός – Θρίαμβος Πύργου:4 – 1

Α.Ο. Αγ. Γεωργίου – Α.Ε. Κανουλίων Πύργου: 1 – 1

Θύελλα Πύργου – Άρης Λανθίου: 2 – 2

Ν. Ατρόμητος Λαστείκων – Δόξα Ελαιώνα:0 – 1

Α.Ο. Μακρισίων – Απόλλων Ν. Φιγαλείας: 1 – 0  

Α.Ε. Πηνείας – Ολυμπιακός Ζαχάρως:1- 3

 

                Η βαθμολογία

            (Σε 6 αγωνιστικές )

Δόξα Ελαιώνα       18 –7       18

———————————————————-

Πανωλενιακός                  17 –6            16

Νέδας Γιαννιτσοχωρίου 10 – 4             13

Ολυμπιακός Ζαχάρως    11 – 7             12

———————————————————

Α.Ο.Νεοχωρίου               10 – 6            12

Α.Ε. Κανουλίων                7 – 4            12

Θύελλα Πύργου               10 – 5            9

Απόλλων Ν. Φιγαλείας     9 – 7             9

Άρης Λανθίου                   8 –11            8

Α.Ο. Μακρίσια                   7 –11          7

Α.Ε. Πηνείας                      5 – 9            4

Α.Ο. Αγ. Γεωργίου            7 – 10          3

Ωλενιακός Ωλενας             1 –7             3

———————————————————–

Θρίαμβος Πύργου               6 – 16         3

Ν.Ατρόμητος Λαστείκων    4 – 9           2

———————————————————–

Πήγασος Πρασίνου             5 – 16         1

 

  • Ο Α.Ο. Αγ. Γεωργίου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με – 2 βαθμούς

 

Η επόμενη  αγωνιστική(7η)

Νέδας Γιανν/ου – Ωλενιακός

Θρίαμβος Πύργου – Πήγασος Πρασίνου

Α.Ε. Κανουλίων Πύργου – Α.Ο. Νεοχωρίου

Άρης Λανθίου – Πανωλενιακός

Δόξα Ελαιώνα – Α.Ο. Αγ. Γεωργίου

Απόλλων Ν. Φιγαλείας – Θύελλα Πύργου

Ολυμπιακός Ζαχάρως – Ν. Ατρόμητος Λαστείκων

Α.Ο. Μακρίσια – Α.Ε. Πηνείας

 

                       2ος όμιλος

Αποτελέσματα (6η αγωνιστική)

Θύελλα Καρδαμά – Ν. Κόροιβος Κατσαρού: 1 – 1  

Φίλιππος Ανδραβίδας – Πάνθηρες Αμαλιάδας:2 – 1

Κένταυρος Καπελέτου – Εθνικός Γερακίου: 1 – 11

Λέοντες Αμαλιάδας – Άρης Δήμητρας: 3 – 4  

Αετός Κέντρου – Πηνειακός: 4 – 4  

Ελπίδα Βαρθολομιού – Εθνικός Αμαλιάδας:2 – 2  

Εθνικός Αμπελοκάμπου – Αχιλλέας Νεοχωρίου: ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ  

Ηρακλής Πύργου – Κένταυρος Σωστίου: 3 – 2

 

 

 

               Η βαθμολογία

            (Σε 6 αγωνιστικές)

 

Άρης Δήμητρας           14 -10   13

—————————————————–

Φίλιππος Ανδραβίδας                  10 – 12  12

Θύελλα Καρδαμά                        15 –4     11

Ν.Κόροιβος Κατσαρού                14 -7     11

——————————————————-

Εθνικός Αμπελοκάμπου              8 – 3      11

Εθνικός Γερακίου                       20 –13    9

Ηρακλής Πύργου                        12–14     9

Αετός Κέντρου                            15 – 11   8

Λέοντες Αμαλιάδας                     10 – 10   8

Εθνικός  Αμαλιάδας                     7 – 8      7

Ελπίδα Βαρθολομιού                   4 – 7       5

Πηνειακός                                     9 – 11    4

Κένταυρος Καπελέτου                 7 –30     4

——————————————————

Αχιλλέας  Νεοχωρίου                  5 – 4       3

Πάνθηρες Αμαλιάδας                  7 –11      2

—————————————————-

Κένταυρος Σωστίου            4 –21               1

 

  • Ο Αχιλλέας  Νεοχωρίου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με – 6 βαθμούς , ενώ οι Πάνθηρες και ο Αετός Κέντρου με – 2 βαθμούς.
  • Εθνικός Αμπελοκάμπου και Αχιλλέας Νεοχωρίου έχουν από ένα ματς λιγότερο.

 

Η επόμενη αγωνιστική(7η)

Ν. Κόροιβος Κατσαρού – Πάνθηρες Αμαλιάδας

Εθνικός Γερακίου – Θύελλα Καρδαμά

Άρης Δήμητρας – Φίλιππος Ανδραβίδας

Πηνειακός – Κένταυρος Καπελέτου

Εθνικός Αμαλιάδας – Λέοντες Αμαλιάδας

Αχιλλέας Νεοχωρίου – Αετός Κέντρου

Κένταυρος Σωστίου – Ελπίδα Βαρθολομιού

Εθνικός Αμπελοκάμπου- Ηρακλής Πύργου


Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  LEGEA

1ος  όμιλος

Τα αποτελέσματα(4η αγωνιστική)

 

Α.Ο. Κουτσοχέρας – Πρόοδος Σαλμώνης:1 – 1  

Ερμής Πλατάνου – Α.Ο. Αμπελώνας:4 – 1

Απόλλων Σμίλα – Κεραυνός Βρίνας:1 – 3

Αγ. Δημ. Πουρναρίου – Πέλοπας Πελοπίου:0-2

Ρεπό: Α.Ο. Ανδριτσαίνας

 

                                       Η βαθμολογία

                    (σε 4αγώνες   )

 

Ερμής Πλατάνου         14 – 5       10

Πρόοδος Σαλμώνης       12 – 6       8

Α.Ο.Κουτσοχέρας         7 – 1       7

Α.Ο.Ανδρίτσαινας        9 – 5       7

——————————————-

Πέλοπας Πελοπίου        7 – 6       6

Κεραυνός Βρίνας        12 – 5       6

Α.Ο. Αμπελώνας          4 -16       1

Αγ. Δημ. Πουρναρίου     3 -16       0

Απόλλων Σμίλα           2 -10       0

*Ρεπό έχει κάνει: Απόλλων Σμίλα ,Α.Ο. Κουτσοχέρας, Κεραυνός Βρίνας, Α.Ο. Ανδρίτσαινας    

Η επόμενη αγωνιστική(5η)

Πρόοδος Σαλμώνης-Πέλοπας Πελοπίου

Κεραυνός Βρίνας – Α.Ο. Κουτσοχέρας

Α.Ο. Αμπελώνας – Αγ. Δημ. Πουρναρίου

Α.Ο. Ανδρίτσαινας – Απόλλων Σμίλα 

Ρεπό: Ερμής Πλατάνου

 

  2ος  όμιλος

Τα αποτελέσματα(4η αγωνιστική)

 

Δόξα Αγ. Μαύρας – Απόλλων Γαστούνης!1 – 1

Πρίγκιπες Λεχαινών – Αίολος Πύργου: 4 – 0

Άφοβος Βροχίτσας – Αναγέννηση Αμαλιάδας:1-1

Αναγέννηση Κορυφής – Α.Ο. Αρετής: 3 – 4

 

Ρεπό: Α.Ο. Περιστερίου

 

                         Η βαθμολογία   

               (σε  4 αγώνες )

Α.Ο. Αρετής         16 – 8    12

Δόξα Αγ. Μαύρας      5 – 1    7   

Πρίγκιπες Λεχαινών  10 – 5    7

Αναγέννηση Κορυφής  11 -12    4

——————————————-

Αφοβος Βροχίτσας     3 – 3    4

Απόλλων Γαστούνης    6 – 7    3

Αναγέννηση Αμαλιάδας 4 – 9    2

Αίολος Πύργου        4 -11    2

Α.Ο.Περιστερίου      6 – 9    1

*Ρεπό έχει κάνει: Άφοβος Βροχίτσας, Δόξα Αγ. Μαύρας , Αναγέννηση Αμαλιάδας, Α.Ο. Περιστερίου

Η επόμενη αγωνιστική(5η)

 

Απόλλων Γαστούνης – Α.Ο. Αρετής

Αναγέννηση Αμαλιάδας-Δόξα Αγ. Μαύρας 

Αίολος Πύργου – Αναγέννηση Κορυφής

Α.Ο. Περιστερίου – Άφοβος Βροχίτσας

 

Ρεπό: Πρίγκιπες Λεχαινών

 

Όλη η επικαιρότητα