ΕΠΣ Ηλείας

ΕΠΣ Ηλείας: Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου

Αποτελέσματα – Βαθμολογίες – Πρόγραμμα

H ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

 

18η αγωνιστική – Τα αποτελέσματα

Ξενοφών -Ολυμπιακός Σ.  2-2

Πέλοπας –Δόξα Ν.Μ.  0-1

Προοδευτική -Νίκη Τρ.  1-1

Ν. Κόροιβος -Κουρτέσι  3-4

Πελόπιο -Ηλειακός Β.  1-1

Αίας Γ.-Αστέρας  1-0

Ολυμπιάδα -Αλφειός  1-3

Η βαθμολογία (Σε 18 αγώνες)

Αίας Γαστούνης 55-9 46

Δόξα Ν.Μ. 44-13 42

Ξενοφών 37-19 35

Νίκη Τρ. 29-12 34

——————————–

Αλφειός 25-14 32

Ολυμπιακός Σαβ. 34-25 30

Αστέρας Αμ. 27-20 30

Προοδευτική 18-24 20

Ηλειακός Β. 22-29 20

Πέλοπας 13-20 19

—————————-

Κουρτέσι 19-40 13

Ολυμπιάδα 20-40 13

—————————-

Πελόπιο 24-52 9

Ν. Κόροιβος 17-67 7

Επόμενη αγωνιστική (19η)

Ολυμπιακός Σ.-Αλφειός

Δόξα Ν.Μ -Ξενοφών

Αστέρας -Ολυμπιάδα

Ηλειακός Β.-Πέλοπας

Νίκη Τρ.-Αίας Γ.

Κουρτέσι -Πελόπιο

Κόροιβος -Προοδευτική

Α2 ΑΝΘΟΥΛΗΣ ΤΑΧΥΜΕΤΑΦΟΡΕΣ

18η αγωνιστική – Τα αποτελέσματα

Αετός Κ. -Εθνικός Γ.  2-4

Διγενής -Μακρίσια  2-2

Λέοντες -Θύελλα  2-1

Λ. Αστέρας -Ηλειακός  2-1

Ερμής Πλ. -Πηνεία  1-0

Κεραυνός Βρ.-Δάφνη  0-1

Ατρόμητος Β.-Πρόοδος  3-0 α.α.

Η βαθμολογία (Σε 18 αγώνες)

Ερμής Πλ. 50-23 39

Εθνικός Γερ. 34-23 35

Θύελλα Καταρ. 39-20 34

Δάφνη Ανδρ. 38-22 34

——————————-

Κεραυνός Βρ. 41-26 33

Λ. Αστέρας 38-31 32

Διγενής Χ. 36-34 29

Ηλειακός Λ. 38-28 26

Ατρόμητος Β. 27-30 24

Λέοντες 33-41 20

——————————-

Α.Ε. Πηνείας 24-30 17

Αετός Κ. 31-60 14

——————————-

Μακρίσια 23-35 11

Πρόοδος — –

* Η Α.Ε. Πηνείας έχει ξεκινήσει με -6. Η Πρόοδος Σαλμώνης αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.

Επόμενη αγωνιστική (19η)

Δάφνη -Πηνεία

Ηλειακός Λ. -Ερμής

Θύελλα -Ατρόμητος Β.

Εθνικός Γ.-Λ.Αστέρας

Μακρίσια -Λέοντες

Διγενής -Αετός

Πρόοδος -Κεραυνός Βρ. 0-3 α.α.

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – CENTRAL

1ος Όμιλος

14η αγωνιστική – Τα αποτελέσματα

ΠΑΟ Κακοβ. – Ν. Άρης Στρεφίου  2-2

Ν. Ατρόμητος– Άφοβος Βρ.  5-0

Άρης Λανθ. – Ωλενειακός  1-3

Απόλλων Σμ. – Απόλλων Ν.Φ.  1-3

Ρεπό: Αγ. Δημήτριος

Η βαθμολογία (Σε 14 αγώνες)

ΠΑΟΚ 54-9 34

Ν. Άρης Στρ. 39-12 30

——————————

Ωλενειακός 38-14 27

Ν. Ατρόμητος 38-17 21

Απόλλων Ν.Φ. 44-23 20

Άφοβος 23-34 16

Απόλλων Σμ. 14-43 7

Άρης Λ. 13-37 4

Αγ. Δημήτριος 10-84 1

Επόμενη αγωνιστική (15η)

Απόλλων Ν. Φιγ. – Ωλενιακός

Άφοβος Βρ. – Άρης Λανθ.

Άρης Στρεφ. – Απόλλων Σμ.

Αγ. Δημήτριος – Ακαδ. Πανηλειακού

Ρεπό: ΠΑΟ Κακοβ.

 

2ος Όμιλος

 

14η αγωνιστική – Τα αποτελέσματα

Χειμαδιό – Θύελλα Καρδ.  1-1

Αγ. Γεώργιος – Αργοναύτης  0-3

Αετός Αλπ. – Θρίαμβος Π.  2-0

Δόξα Ελ. – Αμαλιάδα 2008  1-0

Αίολος Π. – Πήγασος  3-0 α.α.

Η βαθμολογία (Σε 14 αγώνες)

Θύελλα Κ. 49-17 31

Δόξα Ελ. 31-18 27

——————————

Αετός Αλπ. 34-19 26

Χειμαδιό 22-12 25

Αμαλιάδα 2008 25-25 20

Αργοναύτης 30-23 19

Θρίαμβος 22-29 18

Αίολος 17-12 17

Αγ. Γεώργιος 16-38 8

Πήγασος — –

*Αργοναύτης –Χειμαδιό έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο. O Πήγασος αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.

 

Επόμενη αγωνιστική (15η)

Θύελλα Καρδ. – Αγ. Γεώργιος

Κυριακή 9 Φεβρουαρίου

Θρίαμβος Π. – Κεραυνός Χειμ.

Αετός Αλπ. – Δόξα Ελ.

Αμαλιάδα 2008 – Αίολος Π.

Πήγασος Πρ. – Αργοναύτης 0-3 α.α.

 

3ος Όμιλος

14η αγωνιστική – Τα αποτελέσματα

Μυρσιναϊκός – Πρίγκιπες  2-0

Άρης Δ. – Κένταυρος Σ.  1-0

Πηνειακός – Εθνικός Αμπ.  6-0

Αχιλλέας – Κάστρο 3-0 α.α.

Ρεπό: Ίφιτος Κ.

 

Η βαθμολογία (Σε 14 αγώνες)

Αχιλλέας 37-4 34

Πηνειακός 23-8 25

——————————

Μυρσιναϊκός 20-11 23

Κένταυρος Σ. 20-12 23

Εθνικός Αμπ. 15-25 15

Άρης Δ. 14-16 15

Ίφιτος Κ. 15-20 12

Πρίγκιπες 16-25 10

Κάστρο — –

* Πηνειακός – Αχιλλέας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο (9/2). Το Κάστρο αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.

Επόμενη αγωνιστική (15η)

Ίφιτος Καλ. – Μυρσιναϊκός

Κυριακή 9 Φεβρουαρίου

Πρίγκιπες – Άρης Δημ.

Εθνικός Αμπ. – Κεντ. Σώστι

Κάστρο – Πηνειακός 0-3 α.α.

Ρεπό: Αχιλλέας

Όλη η επικαιρότητα