Γ Εθνική

Γ’ Εθνική: Πρεμιέρα εκτός έδρας για ΠΑΟΒ και Αίαντα!

Με Αμβρακικό Λουτρού οι «πράσινοι», με Εθνικό Σκουλικάδου οι ερυθρόλευκοι.

Εκτός Γ’ Εθνικής έμειναν τελικά οι τρεις ομάδες που δικαιώθηκαν στο Διοικητικό Εφετείο για την Super League 2 αλλά δεν μπορούν να κάνουν μεταγραφές με βάση την απόφαση της FIFA. Καβάλα, Ζάκυνθος και Ασπρόπυργος δεν πήραν μέρος στην κλήρωση που έγινε χθες το πρωί, σε αντίθεση με τη Δόξα Δράμας.

Στην ομιλία του πριν τη διαδικασία, ο πρόεδρος της Επιτροπής Διοργανώσεων Άγγελος Δανιήλ έκανε λόγο ένα αναβαθμισμένο πρωτάθλημα που θα προσφέρει συγκινήσεις και θα ξεκινήσει στις 24/10. Προανήγγειλε πως για πρώτη φορά θα μπει σε εφαρμογή το ηλεκτρονικό φύλλο αγώνα προσθέτοντας ότι πρέπει σε όλα τα γήπεδα πρέπει να υπάρχει απινιδωτής, ενώ ανέφερε και τον τρόπο με τον οποίο θα γίνουν οι προβιβασμοί.

Οι 81 ομάδες χωρίστηκαν σε 7 ομίλους από τους οποίους θα υποβιβαστούν συνολικά 32 ομάδες. Οι 7 πρωταθλητές θα δώσουν αγώνες μπαράζ -σε ειδικό πρωτάθλημα- μετά το τέλος της κανονικής διάρκειας, για να διεκδικήσουν τα τέσσερα εισιτήρια ανόδου στη Super League 2.

Ο όμιλος των δυο ηλειακών ομάδων (ΠΑΟ Βάρδας και Αίαντα Γαστούνης) είναι ο 4ος, και αποτελείται από τις εξής ομάδες: Παναχαϊκή, Παναιγιάλειος, Διαγόρας Βραχνεΐκων, Ναυπακτιακός, Παναγρινιακός, Αμβρακικός Λουτρού, Διαβολίτσι, Εθνικός Σκουλικάδου, Αναγέννηση Αρτας, Αχέρων Καναλακίου, Τηλυκράτης Λευκάδας (13 στο σύνολο).

Το πρόγραμμα του 4ου ομίλου

1η αγωνιστική

Αμβρακικός Λουτρού-ΠΑΟ Βάρδας

Εθνικός Σκουλικάδου-Αίας Γαστούνης

Διαγόρας Βραχνεΐκων-Τηλυκράτης Λευκάδας

Αναγέννηση Άρτας-Παναιγιάλειος

Ναυπακτιακός Αστέρας-Διαβολίτσι

Αχέρων Καναλακίου-Παναχαϊκή

Ρεπό: Παναγρινιακός

2η αγωνιστική

Παναγρινιακός –Εθνικός Σκουλικάδου

Αίας Γαστούνης –Διαγόρας Βραχνεΐκων

Τηλυκράτης –Ναυπακτιακός Αστέρας

Παναιγιάλειος –Αχέρων Καναλακίου

ΑΟ Διαβολιτσίου –Αμβρακικός Λουτρού

Παναχαϊκή –ΠΑΟ Βάρδας

Ρεπό: Αναγέννηση Άρτας

3η αγωνιστική

Εθνικός Σκουλικάδου –Διαγόρας Βραχνεΐκων

Αναγέννηση Άρτας –Παναγρινιακός

Ναυπακτιακός Αστέρας –Αίας Γαστούνης

Αμβρακικός Λουτρού –Τηλυκράτης

ΠΑΟ Βάρδας –Παναιγιάλειος

Παναχαϊκή –ΑΟ Διαβολιτσίου

Ρεπό: Αχέρων Καναλακίου

4η αγωνιστική

Αναγέννηση Άρτας –Εθνικός Σκουλικάδου

Διαγόρας Βραχνέικων –Ναυπακτιακός Αστέρας

Παναγρινιακός –Αχέρων Καναλακίου

Αίας Γαστούνης –Αμβρακικός Λουτρού

Τηλυκράτης –Παναχαϊκή

Παναιγιάλειος –ΑΟ Διαβολιτσίου

Ρεπό: ΠΑΟ Βάρδας

5η αγωνιστική

Εθνικός Σκουλικάδου –Ναυπακτιακός Αστέρας

Αχέρων Καναλακίου –Αναγέννηση Άρτας

Αμβρακικός Λουτρού –Διαγόρας Βραχνεΐκων

ΠΑΟ Βάρδας –Παναγρινιακός

Παναχαϊκή –Αίας Γαστούνης

Παναιγιάλειος –Τηλυκράτης

Ρεπό: ΑΟ Διαβολιτσίου

6η αγωνιστική

Αχέρων Καναλακίου –Εθνικός Σκουλικάδου

Ναυπακτιακός Αστέρας –Αμβρακικός Λουτρού

Αναγέννηση Άρτας –ΠΑΟ Βάρδας

Διαγόρας Βραχνεΐκων –Παναχαϊκή

Παναγρινιακός –ΑΟ Διαβολιτσίου

Αίας Γαστούνης –Παναιγιάλειος

Ρεπό: Τηλυκράτης

7η αγωνιστική

Εθνικός Σκουλικάδου –Αμβρακικός Λουτρού

ΠΑΟ Βάρδας –Αχέρων Καναλακίου

Παναχαϊκή –Ναυπακτιακός Αστέρας

ΑΟ Διαβολιτσίου –Αναγέννηση Άρτας

Παναιγιάλειος –Διαγόρας Βραχνεΐκων

Τηλυκράτης –Παναγρινιακός

Ρεπό: Αίας Γαστούνης

8η αγωνιστική

ΠΑΟ Βάρδας –Εθνικός Σκουλικάδου

Αμβρακικός Λουτρού –Παναχαϊκή

Αχέρων Καναλακίου –ΑΟ Διαβολιτσίου

Ναυπακτιακός Αστέρας –Παναιγιάλειος

Αναγέννηση Άρτας –Τηλυκράτης

Παναγρινιακός –Αίας Γαστούνης

Ρεπό: Διαγόρας Βραχνεΐκων

9η αγωνιστική

Εθνικός Σκουλικάδου –Παναχαϊκή

ΑΟ Διαβολιτσίου –ΠΑΟ Βάρδας

Παναιγιάλειος –Αμβρακικός Λουτρού

Τηλυκράτης –Αχέρων Καναλακίου

Αίας Γαστούνης –Αναγέννηση Άρτας

Διαγόρας Βραχνεΐκων –Παναγρινιακός

Ρεπό: Ναυπακτιακός Αστέρας

10η αγωνιστική

ΑΟ Διαβολιτσίου –Εθνικός Σκουλικάδου

Παναχαϊκή –Παναιγιάλειος

ΠΑΟ Βάρδας –Τηλυκράτης

Αχέρων Καναλακίου –Αίας Γαστούνης

Ναυπακτιακός Αστέρας –Παναγρινιακός

Αναγέννηση Άρτας –Διαγόρας Βραχνεΐκων

Ρεπό: Αμβρακικός Λουτρού

11η αγωνιστική

Εθνικός Σκουλικάδου –Παναιγιάλειος

Τηλυκράτης –ΑΟ Διαβολιτσίου

Αίας Γαστούνης –ΠΑΟ Βάρδας

Παναγρινιακός –Αμβρακικός Λουτρού

Διαγόρας Βραχνεΐκων –Αχέρων Καναλακίου

Ναυπακτιακός Αστέρας –Αναγέννηση Άρτας

Ρεπό: Παναχαϊκή

12η αγωνιστική

Τηλυκράτης –Εθνικός Σκουλικάδου

ΑΟ Διαβολιτσίου –Αίας Γαστούνης

Παναχαϊκή –Παναγρινιακός

ΠΑΟ Βάρδας –Διαγόρας Βραχνεΐκων

Αμβρακικός Λουτρού –Αναγέννηση Άρτας

Αχέρων Καναλακίου –Ναυπακτιακός Αστέρας

Ρεπό: Παναιγιάλειος

13η αγωνιστική

Αίας Γαστούνης –Τηλυκράτης

Παναγρινιακός –Παναιγιάλειος

Διαγόρας Βραχνεΐκων –ΑΟ Διαβολιτσίου

Αναγέννηση Άρτας –Παναχαϊκή

Ναυπακτιακός Αστέρας –ΠΑΟ Βάρδας

Αμβρακικός Λουτρού –Αχέρων Καναλακίου

Ρεπό: Εθνικός Σκουλικάδου

*Στον β’ γύρο αντιστρέφονται οι έδρες

Όλη η επικαιρότητα