Αθλητισμός

Γκροσέτο 2017: Σε δύο γκρουπ η αναχώρηση της ομάδας – Στο πρώτο ο Καραλής, στο δεύτερο ο Αργυρόπουλος

Στο Γκροσέτο της Ιταλίας θα ταξιδέψει η Εθνική Ομάδα Εφήβων και Νεανίδων προκειμένου να πάρει μέρος στο Ευρωπαϊκό  Πρωτάθλημα στίβου της κατηγορίας από 20 έως 23 Ιουλίου.

Η αναχώρηση θα γίνει με πτήσεις της Aegean σε δύο Group.

Το πρώτο γκρουπ στο οποίο είναι ο Εμμανουήλ Καραλής θα αναχωρήσει από ΑΘΗΝΑ την Τρίτη  18 Ιουλίου,  πτήση Α3 650  ΑΘΗΝΑ – ΡΩΜΗ  και ώρα αναχώρησης 09:00  από το Ελευθέριος Βενιζέλος,   και η επιστροφή την Δευτέρα  24 Ιουλίου,  πτήση  ΡΩΜΗ – ΑΘΗΝΑ    Α3 651  και ώρα αναχώρησης 11:00, με άφιξη στην Αθήνα στις 14.00.

Το δεύτερο γκρουπ που είναι ο Αλέξης Αργυρόπουλος του Κόροιβου θα αναχωρήσει από ΑΘΗΝΑ την Τρίτη  18 Ιουλίου,  πτήση Α3 654  ΑΘΗΝΑ – ΡΩΜΗ  και ώρα αναχώρησης 15:30  από το Ελευθέριος Βενιζέλος,   και η επιστροφή την Δευτέρα  24 Ιουλίου,  πτήση  ΡΩΜΗ – ΑΘΗΝΑ    Α3 655  και ώρα αναχώρησης 17:25, με άφιξη στην Αθήνα στις 20.25.

Η συνάντηση  της αποστολής που αναχωρεί από ΑΘΗΝΑ  θα γίνει  την Τρίτη 18 Ιουλίου  στο ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ  και ώρα 07:00  για το πρώτο γκρούπ και 13:30 για το δεύτερο γκρουπ  όπου θα δοθούν και ο αθλητικός ιματισμός των αθλητών και συνοδών της επαρχίας.

Για τους αθλητές και συνοδούς που διαμένουν στην Αττική ο αθλητικός ιματισμός θα δοθεί στα γραφεία της ομοσπονδίας την Δευτέρα 17/7/2017  και ώρα 15:00 – 17:00.

Όλοι πρέπει  να έχουν μαζί τους ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ταυτότητα με λατινικούς χαρακτήρες ή διαβατήριο και να φοράνε τα ρούχα της εθνικής ομάδα.

Για οποιαδήποτε  πληροφορία ή απορία τα μέλη της αποστολής μπορούν να επικοινωνούν   με τον αρχηγό της αποστολής Θανάση Ράπτη (6932439696) και τον εθνικό προπονητή Ε/Ν  Χρήστο Μελέτογλου (6977626315).

Για τους αθλητές – τρεις που θα ταξιδέψουν από και προς,  Θεσ/νικη – Ηράκλειο – Χανιά – Κέρκυρα – Ιωάννινα  και Κω, η ομοσπονδία θα φροντίσει την εσωτερική τους μετακίνηση Αεροπορικώς και τα εισιτήριά τους θα αποσταλούν έγκαιρα.

1ο GROUP

ΚΑΡΑΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ      ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ

ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΙΑΔΝΗ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ

ΜΗΛΙΑΡΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1500 ΜΕΤΡΑ ΣΑΚ ΑΘΗΝΩΝ

ΠΑΠΟΥΛΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1500 ΜΕΤΡΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΜΕΡΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΥΨΟΣ ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ

ΤΖΑΤΖΙΜΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 10000 ΒΑΔΗΝ        ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ

ΜΑΝΙΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΑΚΟΝΤΙΟ   ΟΦΗ

ΖΗΚΟΣ ΚΩΣΤΑΣ 100 Μ – 4Χ100  ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

ΝΕΡΑΤΖΗΣ ΝΙΚΟΣ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ   ΚΕΡΚΥΡΑΙΚΟΣ ΓΣ

ΚΙΑΦΑ ΑΝΝΑ 400 ΜΕΤΡΑ  ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ

ΜΑΤΖΟΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΗΚΟΣ       ΚΕΡΚΥΡΑΙΚΟΣ ΓΣ

ΦΡΑΤΖΕΣΚΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ  ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ

ΤΕΝΤΟΓΛΟΥ ΜΙΛΤΟΣ ΜΗΚΟΣ   ΓΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

ΓΚΕΛΗ ΕΛΕΝΗ ΕΠΤΑΘΛΟ ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

ΓΚΑΡΑΓΚΑΝΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ 100 Μ – 4Χ100    ΟΦΚΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ

ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 4Χ100        ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΡΕΤΖΙΟΥ ΑΘΗΝΑ ΥΨΟΣ     ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ

ΜΟΝΟΠΟΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΡΙΠΛΟΥΝ         ΚΕΡΚΥΡΑΙΚΟΣ ΓΣ

ΒΑΙΤΣΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ 10000 ΒΑΔΗΝ       ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ

ΦΥΛΤΙΣΑΚΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ 10000 ΒΑΔΗΝ        ΑΝΑΤΟΛΗ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ

ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΤΡΙΠΛΟΥΝ       ΑΟ ΜΕΓΑΡΩΝ

ΠΑΠΠΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 400 ΜΕΤΡΑ – 4Χ100      ΕΚΑ ΔΩΔΩΝΗ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

2o GROUP

ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΗΣ ΜΗΚΟΣ  ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ

ΑΛΙΚΑΝΙΩΤΗ ΣΟΦΙΑ 10000 ΒΑΔΗΝ     ΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 400 ΜΕΤΡΑ      ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΟΜΗ

ΚΟΡΑΚΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ   ΓΣ ΜΑΝΔΡΩΝ

ΚΟΥΤΣΑΛΙΑΡΗ ΕΛΕΝΗ ΜΗΚΟΣ ΓΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

ΜΠΑΛΑΜΟΥΤΗ ΖΩΗ ΤΡΙΠΛΟΥΝ         ΟΦΗ

ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ      ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ

ΜΟΥΖΕΝΙΔΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ    ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ

ΜΑΓΚΟΥΛΙΑ ΜΑΡΙΑ ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ   ΕΝΩΣΗ ΚΑΖΩΝΗΣ – ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000

ΚΑΜΤΣΙΚΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ        ΓΣ ΜΑΝΔΡΩΝ

ΧΡΥΣΑΦΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 4Χ100   ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΚΑΛΑΚΑΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 800 ΜΕΤΡΑ        ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

Όλη η επικαιρότητα