ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΛΕΧΑΙΝΩΝ – ΑΛΦΕΙΟΣ ΕΠΙΤΑΛΙΟΥ 1 – 2: Ανατροπή με Μπάρκα σε τέσσερα λεπτά!

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη  και μάλιστα με ανατροπή…, πέτυχε μέσα στα Λεχαινά με σκορ 2 – 1 επί του τοπικού Ηλειακού, και ανέβηκε βαθμολογικά, ο Αλφειός Επιταλίου!

Έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον γκολτζή Δημ. Μπάρκα, ο οποίος αν και τραυματίας, μπήκε στο 70΄ στο ματς, και κατάφερε στο 75΄ με σουτ, και στο 79΄, ύστερα από κόρνερ του Πεσκελίδη και κεφαλιά πάσα του Κακαλή, και ωραία προβολή, να «γυρίσει» το ματς! Απέναντι σε έναν Ηλειακό που ήταν καλός μόνο στο α΄ ημίχρονο, όταν και προηγήθηκε στο 15΄με σουτ του Ι. Κράγκαρη, ενώ στο 29΄ ο Μπίζος , κατέβασε από το «Γ» της εστίας βολέ του Παναγόπουλου!

Στην επανάληψη βέβαια κυριάρχησε  ο Αλφειός, και πριν τα γκολ, είχε στο 60΄δοκάρι σε φάουλ του Πεσκελίδη! Από το 64΄ο Ηλειακός αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής με 2η κίτρινη κάρτα του  Κόστα!

ΗΛΕΙΑΚΟΣ: Φλίγκος , Σταματόπουλος, Χριστοφοράτος (85’Κράγκαρης Θ.), Παπαχριστόπουλος(85΄Αναστασόπουλος), Διαμαντόπουλος, Κουρής, Κράγκαρης Ι. , Τριτάρης(70΄Κοντάνας), Κόστα, Παναγόπουλος, Γκούσκος(67΄Μαρινόπουλος).

ΑΛΦΕΙΟΣ: Μπίζος, Ψηλογιαννόπουλος (58΄Δασκαλάκης) , Σακελαρίου, Τεκερλέκης, Μερτζάνης  Β.(70΄Τσιγκούνης),  Χαραλαμπόπουλος, Πεσκελίδης,  Κακαλής, Στροφύλλας, Νικολόπουλος(83 ’Μουλάς ), Καλαντζής(70΄Μπάρκας).