Αθλητισμός

Ισοπαλία στη Γαστούνη- (Αίας -Λευκός Αστέρας 1-1)

Με το παιχνίδι Αίαντα Γαστούνης-Λευκού Αστέρα ολοκληρώθηκε η 6η αγωνιστική της Α1 Κατηγορίας Βέρροιος.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Αίας πατούσε πιο γερά… και άνοιξε το σκορ με πέναλτι του Γαλιατσάτου στο 38\’, το οποίο κέρδισε ο Λούρμπας σε χέρι του Γιαννακόπουλου.

Ανέβηκε πολύ όμως ο Λευκός Αστέρας στην επανάληψη και έχασε αρχικά, κάποιες καλές ευκαιρίες για το 1-1 με τους Ν.Σταματελάτο , Βασιλακόπουλο και Σπηλιωτόπουλο.

Ισοφάρισε σε 1-1 ο Ζώης Παναγιωτόπουλος στο 74\’ με πλασέ, έπειτα απο σέντρα του Μοσχογιάννη, ενώ στο 92\’ ο Αντρέας Σπηλιωτόπουλος είχε σουτ στο οριζόντιο δοκάρι και το ματς ολοκληρώθηκε ισόπαλο.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων :

ΑΙΑΣ: Ψυχογιός, Κ. Βετουλαδίτης(86\’Χαραλάμπους) , Τεκερλέκης(70\’ Νικολόπουλος) , Δαλαμάρας(60\’Μονόλιθος), Δημητρίου, Κλάδης, Μαλισώβας , Βλασόπουλος Λούρμπας, Χριστοφορατος, Γαλιατσάτος.

Λευκός Αστέρας: Τσαούσης, Γκουβέρος(56\’Παρασκευούδης) , Δ.Σταματελάτος, Βασιλακόπουλος, Γιαννακόπουλος, Λυμπέρης, Δ.Παναγιωτόπουλος(61\’Α.Παναγιωτόπουλος), Μοσχογιάννης, Ν.Σταματελάτος, Σπηλιωτόπουλος, Ζ.Παναγιωτόπουλος(90+Μαχαίρας)