Κεραυνός Βρίνας – Πέλοπας Πελοπίου 3-1: Νίκη παραμονής στην επανάληψη

Η ομάδα του Κώστα Δρακόπουλου,  «καθάρισε» το ματς στην επανάληψη, σε ένα ματς το οποίο έγινε κάτω από δυνατή βροχή.

Την δεύτερη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α1 κατηγορίας,  πέτυχε το απόγευμα του Σαββάτου στην έδρα του στο γήπεδο Καλλικώμου  ο Κεραυνός Βρίνας, επικρατώντας με σκορ  3-1 του Πέλοπα Πελοπίου.

Ο Κεραυνός άνοιξε το σκορ με πλασέ μέσα από την περιοχή του Τζουζέπε Ανουντσιάτα, αφού οι φιλοξενούμενοι σταμάτησαν να παίζουν,  θεωρώντας ότι υπήρχε τραυματίας παίκτης και αφού νωρίτερα πάλι είχαν σταματήσει σε καλή δημιουργία ευκαιρίας μπροστά από την αντίπαλη εστία. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν  στο 25΄, με απευθείας φάουλ του Δάνισκα, το οποίο κέρδισε ο Γ.Δ. Χριστόπουτλος,  στο δεξί παραθυράκι του Φιλιππόπουλου. Στο 55΄ο Κεραυνός είχε δοκάρι με τον Κιάμο, και καλές στιγμές με τον Μουπφούκι. Πίεσε την αντίπαλη εστία και στο 70΄, ο Δούφας στο 70΄ με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά από σέντρα του Κιάμου, έδωσε το προβάδισμα στον Κεραυνό(2-1). Ο Πέλοπας βγήκε στην επίθεση να ισοφαρίσει, με αποτέλεσμα στο 80΄η ομάδα της Βρίνας να βρει και τρίτο γκολ, με σουτ από το ύψος του πέναλτι του Διονύση Κιάμου.

Κεραυνός: Φιλιππόπουλος, Δημόπουλος, Βουρλούμης, Δρακόπουλος (85΄ Τσιχλης), Δούφας, Τσιλιβήτας, Αγκόλι, Κουής (85΄ Καλογερόπουλος), Κιάμος, Ανουντσιάτα (70΄ Γκολφίνος), Μουπφούκι.

Πελόπιο: Κούβελας, Μπριντζίκης (10΄Τσιμάνης), Σταμόπουλος, Καρβουνιάρης, Κουτσογιαννόπουλος, Τζάρο, Γ. Δ. Χριστόπουλος, Κατσώλης, Γ. Ν. Χριστόπουλος, Σακέλλης, Δάνισκας.