ΕΠΣ Ηλείας

Κύπελλο Ερασιτεχνών: Οι τελικοί όλων των Ενώσεων και ποιες ομάδες σήκωσαν κούπα!

Ο μήνας Μάρτιος είναι ο κατ’ εξοχήν μήνας των τελικών Κυπέλλου των απανταχού Ενώσεων και η «Πατρίς σπορ» σήμερα πραγματοποιεί το καθιερωμένο «ταξίδι» στις ΕΠΣ για να καταγράψει τις ομάδες που θα διεκδικήσουν ή κατέκτησαν μέχρι στιγμής τον τίτλο.

Όσον αφορά τις ενώσεις που ενδιαφέρουν τον μελλοντικό Κυπελλούχο Ηλείας αφού στην πρώτη φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών μπορεί να βρεθεί αντιμέτωπος, δηλ. Αχαΐα, Μεσσηνία, Ζάκυνθο, Κεφαλονιά – Ιθάκη και Λακωνία, τον τίτλο μέχρι στιγμής έχουν κατακτήσει Διαγόρας Βραχνεΐκων και  Καλαμάτα ενώ αναμένονται και οι υπόλοιποι.

Σε Ρέθυμνο, Ηράκλειο, Σάμο, Κυκλάδες το Κύπελλο βρίσκεται στην ημιτελική φάση, κάτι το οποίο ισχύει και στο Νομό μας, όπου ο Ξενοφών Κρεστένων περιμένει να μάθει τον αντίπαλο του που θα είναι ένας εκ των Αστέρας Αμαλιάδας, Νίκης Τραγανού

Αναλυτικά οι τελικοί και οι ημερομηνίες διεξαγωγής :

ΕΝΩΣΗ ΤΕΛΙΚΟΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
Έβρος Ορέστης Ορεστιάδας – Θράκη Φερών 24/3/2018
Θράκη Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Δόξα Προσκυνητών 25/3/2018
Ξάνθη Άρης Αβάτου – Ορφέας Ξάνθης 25/3/2018
Δράμα ΑΕ Καλαμπακίου – ΓΣ Προσοτσάνης 25/3/2018
Καβάλα Καβάλα – Βύρωνας Καβάλας 25/3/2018
Σέρρες Πανσουλιακός – Απόλλων Παραλιμνίου 25/3/2018
Κιλκίς Αναγέννηση Πλαγιάς – Αστέρας Μεγ.Βρύσης 25/3/2018
Μακεδονία ΑΟ Καρδίας – ΠΑΟ Κουφαλίων 3-1
Χαλκιδική Άρης Παλαιοχωρίου – ΠΟ Καλλικράτειας 1/4/2018
Πέλλα Αλμωπός Αριδαίας – Δόξα Μαυροβουνίου 17/3/2018
Ημαθία Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 3-0
Πιερία ΑΕ Καρίτσας – Εθνικός Ν.Κεραμιδίου 2-0
Φλώρινα Ερμής Αμυνταίου – Μακεδονικός Βεύης 19/3/2018
Καστοριά Ομόνοια Βογατσικού – Ηρακλής Πολυκάρπης 24/3/2018
Κοζάνη Μακεδονικός Φούφα – Κοζάνη 17/3/2018
Γρεβενά Πυρσός Γρεβενών – ΑΕΠ Βατολάκκου 1-0
Τρίκαλα Βράχος Καστρακίου – Διγενής Νεοχωρίου ΔΕΝ ΟΡΙΣΤΗΚΕ
Λάρισα Αχιλλέας Φαρσάλων – Οικονόμος Τσαριτσάνης 27/3/2018
Μαγνησία Νίκη Βόλου – ΝΠΣ Βόλος 3-2
Καρδίτσα Απόλλων Μακρυχωρίου – ΑΟ Σελλάνων 21/3/2018
Ιωάννινα Θρίαμβος Σερβιανών – Αγρ.Αστ.Άνω Καλαμά ΔΕΝ ΟΡΙΣΤΗΚΕ
Θεσπρωτία Θεσπρωτός – Άρης Περδίκας 2-0
Άρτα Φιλέλληνες Πέτα – ΑΕ Ξηροβουνίου 11/3/2018
Πρέβεζα/Λευκάδα Εθνικός Φιλιππιάδας – Τηλυκράτης 2-0
Κέρκυρα ΟΦ Αγίας Μαρίνας – Βολίδα Κάτω Γαρούνας 24/3/2018
Φθιώτιδα ΑΟ Καλαποδίου – Οπούντιος Μαρτίνου 1-0
Εύβοια ΑΟ Χαλκίς – Ταμυναϊκός 1-0
Βοιωτία Κιθαιρώνας Καραρελλίου – ΑΟ Θήβα 1-2
Φωκίδα Φωκικός – Αστέρας Ιτέας 1-4
Ευρυτανία ΑΠΟΚ Βελούχι – Αίολος Καρπενησίου 2-0
Αιτωλοακαρνανία Νέος Αμφίλοχος – ΑΕ Μεσολογγίου 1-0
Αθηνών Αγία Παρασκευή – ΑΕ Κηφισιάς 21/3/2018
Δυτ.Αττικής Ηρακλής Ελευσίνας – Μανδραϊκός 1-0
Ανατ.Αττικής Θύελλα Ραφήνας – Μαρκό 21/3/2018
Πειραιάς ΑΟ Καραβάς – Εθνικός 1-0
Κόρινθος Πέλοπας Κιάτου – Κόρινθος 0-0, 5-3 πεν
Αχαΐα Πανοβριακός – Διαγόρας Βραχνεΐκων 0-4
Ηλεία Ξενοφών Κρεστένων – Αστέρας Αμαλιάδας ή Νίκη Τραγανού ΔΕΝ ΟΡΙΣΤΗΚΕ
Ζάκυνθος ΑΟ Τσιλιβή – Φλόγα Κυψέλης ΔΕΝ ΟΡΙΣΤΗΚΕ
Κεφαλλονιά Παλληξουριακός – ΑΟ Πρόννοι 21/3/2018
Μεσσηνία Καλαμάτα – Πάμισος Μεσσήνης 21/3/2018
Λακωνία Ολυμπιακός Γυθείου – Ατρόμητος Συκέας ΔΕΝ ΟΡΙΣΤΗΚΕ
Αρκαδία Παναρκαδικός – ΑΣ Λεωνίδιο 3-0
Αργολίδα ΑΕ Ερμιονίδας – Αργοναύτης Νέας Κίου 1-0
Κυκλάδες Πανθηραϊκός – ΑΟ Πάγου, Θύελλα Καμαρίου – Άνω Μερά ΔΕΝ ΟΡΙΣΤΗΚΕ
Δωδεκάνησα Δόξα Καρδάμαινας – Αντίμαχος Κω 0-4
Λέσβος Αιολικός – Ατρόμητος Ανεμώτιας 2-0
Σάμος Ημιτελική Φάση 24/3/2018
Χίος Ηρακλής Θυμιανών – Δάφνη Δαφνώνα ΔΕΝ ΟΡΙΣΤΗΚΕ
Λασίθι Κόρφος Ελούντας – ΟΦ Ιεράπετρας 19/3/2018
Ηράκλειο ΠΑΝΟ Μαλλίων – Μινωϊκή, Μοίρες – Ατσαλένιος ΔΕΝ ΟΡΙΣΤΗΚΕ
Ρέθυμνο Ερμής Ζωνιανών – ΑΕ Μυλοποτάμου, Επισκοπή – Αστέρας Ρεθ. 21/3/2018
Χανιά ΣΥΝΚΑ – ΑΟ Παλαιόχωρας 21/3/2018

 

Όλη η επικαιρότητα