Ποδόσφαιρο

Κύπελλο Ερασιτεχνών: ΠΣ Καλαμάτα – Κερατσίνι 0-1

ΣΦΥΡΙΓΜΑ ΛΗΞΗΣ: ΠΣ Η ΚΑΛΑΜΑΤΑ-ΑΠΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ (0-1 ΤΕΛΙΚΟ)

90+ΛΕΠΤΟ: Αγγελάκης μπήκε στη θέση του Νταουτάι και ένα λεπτό αργότερα ο Μαναριώτης πήρε τη θέση του Διάκου

90ο ΛΕΠΤΟ: Ο Καντούτσης αντίκρισε την κίτρινη κάρτα

89ο ΛΕΠΤΟ: Ο Άγγελος Σαραντόπουλος αντικατέστησε τον Βασιλόπουλο

88ο ΛΕΠΤΟ: ΓΚΟΛ 0-1!!!!!!!!! Σκόρερ για το Κερατσίνι ο Φούντας με κεφαλιά δυο λεπτά πριν την εκπνοή του αγώνα που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα

85ο ΛΕΠΤΟ: Αντεπίθεση στη κόντρα οι φιλοξενούμενοι με τον Νταουτάι πρόλαβε ο Καλογερόπουλος

80ο ΛΕΠΤΟ: Αντικαταστάθηκε ο Μπεγέτης τη θέση του πήρε ο Ηλίας Μερκούρης, ενώ δέκα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα παραμένει το ισόπαλο 0-0

77οΛΕΠΤΟ: Κίτρινη κάρτα αντίκρισε ο Σφυρογιαννάκης του Κερατσινίου

75ο ΛΕΠΤΟ: Μεγάλη ευκαιρία για το Κερατσίνι με πρωταγωνιστή τον Νταουτάι έδιωξε σωτήρια ο γκολκίπερ Κυριακόπουλος

65ο ΛΕΠΤΟ: Αποχώρησε ο Τσουλάκος και αντικαταστάθηκε από το Θύμιο Νάτση και ο Φούντας αντί του Κιάφα

63ο ΛΕΠΤΟ: Αθανασόπουλος από  καλή θέση ίσως η ποιο σημαντική του αγώνα σούταρε άουτ

58ο ΛΕΠΤΟ: Κόρνερ με τον Βασιλόπουλο έδιωξαν οι αμυντικοί των φιλοξενούμενων

55ο ΛΕΠΤΟ: Σέντρα σουτ του Κερατσινίου με τον Κουρκούτη αποσόβησε τον κίνδυνο ο Κυριακόπουλος

50ο ΛΕΠΤΟ: Ο Καλαντζής κόπηκε αδικαιολόγητα με υπόδειξη φάουλ από τον πρώτο επόπτη

46ο ΛΕΠΤΟ: Ξεκίνησε το β΄ημίχρονο

45+ Λήξη ημιχρόνου στο γήπεδο του ΜΓΣ με δίλεπτη καθυστέρηση ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ-ΚΕΡΑΤΣΙΝΗ 0-0

44ο ΛΕΠΤΟ: Ολιγώρησε ο Βασίλης Αθανασόπουλος και χάθηκε μια σημαντική ευκαιρία για την καλαματιανή ομάδα

41ο ΛΕΠΤΟ: Κόρνερ για τη Μαύρη Θύελλα πέρασε ανεκμετάλλευτο, καθώς ο Τριπολοτσιώτης ρέφερι σφύριξε φάουλ

38ο ΛΕΠΤΟ: Ο Νικολόπουλος αντίκρισε την πρώτη κίτρινη κάρτα από πλευρά των γηπεδούχων

30ο ΛΕΠΤΟ: Η πειραϊκή ομάδα έχει παραταχτεί με αμυντικούς προσανατολισμούς  και με ηγέτη τον Μπατή κρατάει το ισόπαλο αποτέλεσμα

20ο ΛΕΠΤΟ: Η Καλαμάτα εξακολουθεί να έχει μια φλύαρη υπεροχή χωρίς ωστόσο να βρει δίχτυα
14ο ΛΕΠΤΟ: Η Μαύρη Θύελλα απείλησε με το Βασιλόπουλο αλλά η μπάλα κατέληξε κόρνερ.

10οΛΕΠΤΟ: Με τη συμπλήρωση του α΄δεκάλεπτου παραμένει το άσφαιρο” 0-0

5ο ΛΕΠΤΟ: Σουτ από τον Χρήστο Καλαντζή, μαζεύει εύκολα ο Μπότoς
2ο ΛΕΠΤΟ: Καλή στιγμή με το “καλημέρα” για τη Μαύρη Θύελλα. Σέντρα του Λιόλιου, σουτ στην κίνηση από τον Μπεγέτη, αλλά σημάδεψε τον τερματοφύλακα του Κερατσινίου Μπότο.

1ο ΛΕΠΤΟ: Ξεκίνημα του αγώνα

Περίπου χίλιοι φίλαθλοι της Μαύρης Θύελλας (σ.σ. μεταξύ των οποίων και 50 οπαδοί των φιλοξενούμενων στη θύρα 4), βρίσκονται ήδη στο γήπεδο του ΜΓΣ, η προσέλευση συνεχίζεται ενώ η ζέστη είναι αρκετά υψηλή.

Κομπλέ και οι δύο ομάδες, καμία δηλαδή απουσία και στόχος φυσικά αμφότερων η νίκη και η πρόκριση στα ημιτελικά του εν λόγω πάντα θεσμού:

Αναλυτικά οι αναμετρήσεις των προημιτελικών του Κυπέλλου Ερασιτεχνών που διοργανώνει η ΕΠΟ, όλοι οι αγώνες σήμερα έχουν ως εξής:

Ηρόδοτος-Α.Ε. Λευκίμης: Γηπ. Νέας Αλικαρνασσού (3-0)

Αστέρας Βλαχιώτη-Φωκικός: Γηπ. Βλαχιώτη (1-0)

Π.Σ. Η Καλαμάτα-ΑΠΟ Κερατσινίου: Γηπ. Μεσσηνιακού (0-1)

Α.Σ. Ελπίς Σκουτάρεως – Γ.Σ. Αλμυρού: Δημ. Σερρών (3-0)

Διαιτητής του αγώνα στο γήπεδο του Μεσησνιακού έχει οριστεί ο Νίκος Αγγελάκος του Σ.Δ. Αρκαδίας, με Βοηθούς τους Καματάκη, και Τσούκα του ίδιου Συνδέσμου.