Αθλητισμός

Δεν το… έχει εκτός έδρας ο Πανηλειακός

Ακόμια μία ήττα γνώρισε ο Πανηλειακός σε εκτός έδρας αγώνα, χάνοντας με 1-0 από την Επισκοπή στην Κρήτη.

Οι «ερυθρόλευκοι» δέχθηκαν το γκολ μολις στο 5′ από τον Μπρατσιάνι ύστερα από λάθος του Κοτσώνη και έκτοτε δεν κατάφεραν να αντιδράσουν, καθώς η μοναδική καλή στιγμή ήταν στο 83′ (!) με το σουτ του Γαλανόπουλου που κατέληξε λίγο άουτ.

Το πρωτάθλημα για την ομάδα της Ηλείας ολοκληρώνεται την επόμενη Κυριακή με τον Αχαρναϊκό στο Δημοτικό Στάδιο Πύργου.

Επισκοπή (Κ. Ανυφαντάκης): Καλογεράκης, Μανουσάκης, Λιονάκης, Βουρβαχάκης, Μποτωνάκης, Σεληνιωτάκης, Δελήμπασης (72′ Φραντζεσκάκης), Γκονζάλες, Γιακουμάκης (60′ Δρακάκης), Μπρατσιάνι, Σουμπασάκης

Πανηλειακός (Ν. Παντελής): Μανιάτης, Βοσκόπουλος, Κοτσώνης, Κωνσταντινίδης, Σαραμαντάς, Χαλούλος (46′ Μπιτάνγκ), Βανγκελή, Λιόσης, Πόνσε, Αλτιπαρμακόφσκι (65′ Γαλανόπουλος), Φλίγκος (64′ Λαλίν)

Λήξη αγώνα Επισκοπή-Πανηλειακός 1-0

83′ Καλή στιγμή για τον Πανηλειακό, αλλά το σουτ του Γαλανόπουλου πέρασε ελάχιστα έξω από το κάθετο δοκάρι

72′ Φραντσεσκάκης αντί Δελήμπαση

65′ Γαλανόπουλος αντί Αλτιπαρμακόφσκι

64΄Λαλίν αντί Φλίγκου

60′ Δρακάκης αντί Γιακουμάκη

54′ Καλό σουτ του Πόνσε, άουτ η μπάλα.

Μπιτάνγκ αντί Χαλούλου για τον Πανηλειακό

46′ Ξεκίνησε το β’ ημίχρονο

Αποτελέσματα ημιχρόνου

Ηρακλής Ψαχνών – Καλλιθέα 0-1

Φωκικός – Γλυφάδα 1-0

Χανιά – Αστέρας Μαγούλας 0-0

Λήξη α’ ημιχρόνου, Επισκοπή-Παναιγιάλειος 1-0

40′ Πεσμένος ρυθμός και παιχνίδι κέντρου με πολλα λάθη

31′ Σουτ από τον Γκονζάλες, απομάκρυνε σε κόρνερ ο Μανιάτης

Φωκικός-Γλυφάδα 1-0

Παναχαϊκή-Βύζας 2-0

30′ Η Επισκοπή έχει τον έλεγχο του αγώνα, με τον Πανηλειακό να μην μπορεί να απειλήσει για την ισοφάριση

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Επισκοπή (Κ. Ανυφαντάκης): Καλογεράκης, Μανουσάκης, Λιονάκης, Βουρβαχάκης, Μποτωνάκης, Σεληνιωτάκης, Δελήμπασης, Γκονζάλες, Γιακουμάκης, Μπρατσιάνι, Σουμπασάκης

Πανηλειακός (Ν. Παντελής): Μανιάτης, Βοσκόπουλος, Κοτσώνης, Κωνσταντινίδης, Σαραμαντάς, Χαλούλος, Βανγκελή, Λιόσης, Πόνσε, Αλτιπαρμακόφσκι, Φλίγκος

Διαιτητής: Σέζος (Κιλκίς)

Βοηθοί: Λιώλιας (Κιλκίς), Μαρνέζος (Χανίων)

5′ Γκολ 1-0! Η Επισκοπή ανοίγει το σκορ με τον Μπρατσιάνι, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε λάθος του Κοτσώνη.

1΄Ξεκίνησε το μάτς

Στον τελευταίο εκτός έδρας αγώνα του για το φετινό πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής, ο Πανηλειακός αντιμετωπίζει σήμερα στις 3 το μεσημέρι, την Επισκοπή στο Ρέθυμνο της Κρήτης.

Ο αγώνας που θα γίνει στο γήπεδο του «Γάλλου», μπορεί να μην έχει βαθμολογική σημασία για καμία από τις δυο ομάδες (αφού δεν έχουν ελπίδες για την συμμετοχή στα πλέι οφ), αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα έχει πάθος, δύναμη και ένταση…

Δεν υπολογίζεται ο Εγκούτου Ολίσε (θλάση στο δικέφαλο), όπως και οι ήδη αποχωρήσαντες Κυριάκος και Λαμπρόπουλος.

Αντίθετα, διαθέσιμοι για το αυριανό ματς θα είναι ο Κοτσώνης και ο Λιόσης(απουσίασαν με το Φωστήρα λόγω καρτών).