Μπάσκετ

Νέα μεγάλη νίκη και 10Χ10 ο Α.Σ.Σ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ

Άλλη μία μεγάλη νίκη εναντίον του ΠΑΝΩΛΕΝΕΙΑΚΟΥ με 66-38 πέτυχε ο Α.Σ.Σ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ.

Σε ένα παιχνίδι που είχε το πάνω χέρι από το πρώτο λεπτό δίνοντας μεγάλη έμφαση στην άμυνα και παίζοντας με σοβαρότητα στην επίθεση νίκησε έναν αντίπαλο που ερχόταν από καλό σερί και είναι στις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφ ανόδου.

Στο 10´ το σκορ ήταν 16-4 και στο ημίχρονο 28-18. Στο γ δεκάλεπτο η ΑΜΑΛΙΑΔΑ πάτησε γκάζι ανεβάζοντας την διαφορά στους 23 πόντους με ένα επιμέρους 23-10 κάνοντας το 51-28. Τελικό σκορ 66-38 με τον Α.Σ.Σ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ να κάνει το 10Χ10 παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας.

Α.Σ.Σ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ (Κιούφης): Αρβανιτάκης, Παπαγιάννης 4, Θεοδωρόπουλος 3(1), Καλιώρας 7(1), Κιούφης 20(5), Δασκαλόπουλος 5(1), Αντωνόπουλος , Μαντούβαλος 4, Πίκιος 12, Αγραπιδάκης , Λυμπέρης 11.

ΠΑΝΩΛΕΝΕΙΑΚΟΣ (Λεβεντούρης): Τσάκωνας4, Γιαννόπουλος 4, Μπούκλης3, Διαμαντόπουλος 3, Μπαχούρος 2, Βλάχος 10, Καραλής, Δανίκας 8, Παπαδόπουλος 4.