Νίκη Τραγανού – Ολυμπιακός Σαβαλίων 1-1: Επεισοδιακή ισοπαλία με «φωνές» εκατέρωθεν

Χωρίς τρίποντο για ένα ακόμα ματς έμειναν χθες Νίκη Τραγανού και Ολυμπιακός Σαβαλίων που αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1 εκφράζοντας πάντως αμφότεροι παράπονα για την διαιτησία. Το πρώτο ημίχρονο κύλισε χωρίς κάτι ιδιαίτερο, με τους φιλοξενούμενους στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 50’ να παίρνουν το προβάδισμα με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αντωνόπουλου. Στο 60’ οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι για χέρι του Μπογονικολού όμως ο Παυλόπουλος έδειξε «παίζετε», για να οδηγηθούν τελικά στην άσπρη βούλα στο 70’ όταν ο Γεωργιόπουλος ανατράπηκε από τον Χοτζάι, με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται αυτή τη φορά για την απόφαση. Ο Ν. Κολοτούρος ευστόχησε για το 1-1 και στο 75’ τα Σαβάλια έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Χοτζάι με δεύτερη κίτρινη (είδε την πρώτη στη φάση του πέναλτι). Στο 88’ ο Ολυμπιακός είχε δοκάρι με τον Αβραμόπουλο. Στο 90’ έμεινε με δέκα και η Νίκη λόγω αποβολής του Βατσή για έντονη διαμαρτυρία και απώθηση προς τον διαιτητή, με τους φιλοξενούμενους να ολοκληρώνουν τον αγώνα με 9 ποδοσφαιριστές αφού ο Σαββανίδης αντίκρισε την 2η κιτρίνη για καθυστέρηση, με τις δυο ομάδες να «φωνάζουν» και για τις δύο αποβολές.

ΝΙΚΗ: Αντωνόπουλος, Κ. Κολοτούρος, Χ. Κολοτούρος, Τσαντίλης, Γαργαρώνης, Κωστόπουλος, Ι. Κασσιανός (72΄ Παπαβασιλείου), Βατσής, Δ. Κολοτούρος, Γεωργιόπουλος, Ν. Κολοτούρος.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Κουτσαβίτης, Μπουγονικολός, Μ. Μαρκόπουλος, Ρούνης (72΄ Γεωργίου), Χοτζάι, Χ. Μαρκόπουλος, Κολτσίδας, Αβραμόπουλος, Αντωνόπουλος (90΄ Α. Τσακοπιάκος), Σταυρούλιας (85΄ Παρασκευόπουλος), Λαμπρόπουλος (66΄ Σαββανίδης).