Μπάσκετ

Ο Α.Σ.Σ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ με μέταλλο πρωταθλητή νίκησε το ΣΕΦ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ 80-68 και πήρε την άνοδο!

Με μια εμφάνιση με μέταλλο πρωταθλητή σε ένα παιχνίδι δύσκολο ,που δεν ξεκίνησε καλά 4-14 στο Α Δεκάλεπτο και 4-17 στην συνέχεια ,ο Α.Σ.Σ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ήταν αποφασισμένος να τελειώσει την υπόθεση άνοδο.

Με σκυλίσια άμυνα από το 12´ και μετά με ένα επιμέρους 28-14 πέρασε μπροστά στο ημίχρονο με 32-31 και έβαλε τα θεμέλια της νίκης.

Με καλό ρυθμό στην επίθεση συνεχίστηκε το παιχνίδι με ωραίο μπάσκετ και από τις δυο ομάδες και σκορ στο 30´ 57-51.

Με το Κλειστό να έχει πάρει φωτιά πλέον ο Α.Σ.Σ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ καθάρισε το παιχνίδι χτίζοντας διάφορες πάνω από 10 πόντους μετά το 35’ για να φθάσει μέσα σε αποθέωση στην 23η σερί νίκη – άνοδο με σκορ 80-68.

Η νίκη πανηγυρίστηκε έξαλλα αλλά η γιορτή -φιέστα των πρωταθλητών θα γίνει την Κυριακή 21 Απριλίου στο τελευταίο παιχνίδι του πρωταθλήματος με την Γαλήνη .

Α.Σ.Σ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ: (Κιούφης), Αρβανιτάκης , Παπαγιάννης 3(1), Θεοδωρόπουλος 8(2), Καλλιώρας, Κιούφης 9, Δασκαλόπουλος 6(1), Αντωνόπουλος 3(1), Πίκιος 24(1),Μαντουβαλος, Αγραπιδάκης 5, Λυμπέρης 22(1).

Σ.Ε.Φ.Α: Μασούρας, Κορακιανίτης 21(2), Αρβανίτης , Τσιρώνης 7, Καμίλης , Τατάνης 9(1), Τόγιας 25, Κουρής 6.