Ολυμπιακός Ζαχάρως – Θύελλα Πατρών 0-3: Χάλασε την καλή του εικόνα!

Βαριά  ήττα με σκορ 3 – 0, γνώρισε την Κυριακή το απόγευμα στην έδρα του ο Ολυμπιακός Ζαχάρως από την Θύελλα Πατρών, η οποία «καιγόταν» για το τρίποντο, και το πήρε άξια και δίκαια!

Απέναντι σε έναν Ολυμπιακό που φάνηκε έως το 30΄, και κατόπιν ήταν «σκιά» του εαυτού του, ιδίως στο β΄ ημίχρονο, όπου οι Πατρινοί έκαναν ότι ήθελαν στο γήπεδο!

Έτσι  οι «ερυθρόλευκοι» χάλασαν την έως τώρα καλή τους εικόνα, καθώς 3 γκολ στη Ζαχάρω δεν δέχτηκαν ούτε από τις ομάδες που πρωταγωνιστούν στον 7ο όμιλο της Γ΄ εθνικής!

Οι φάσεις και τα γκολ:

Μόλις στο 5΄ωραίο σουτ του Φ. Παναγόπουλου έδιωξε δύσκολα ο Δημόπουλος! Στο 13΄μακρινό φάουλ του Αδαμόπουλου, κατέβασε από το «Γ» της εστίας του ο Καπετανάκης  σε κόρνερ! Στο 17΄ ωραία κεφαλιά ψαράκι του Κουνάβη, πέρασε σύριζα άουτ! Ενώ στο 24΄ κοντινή κεφαλιά του Κανάνι, έδιωξε εκπληκτικά σε κόρνερ ο Δημόπουλος, στην καλύτερη στιγμή της Ζαχάρως! Στο 28΄ δυνατό φάουλ του Κατσιώλη, δύσκολα σε κόρνερ ο Δημόπουλος,  ενώ στο 29΄ ο Φ. Παναγόπουλος από το σημείο του πέναλτι δεν ,μπόρεσε να νικήσει τον Δημόπουλο! Έκτοτε η Θύελλα βγήκε μπροστά, και ευτύχισε στο 43΄ να σκοράρει, όταν ο Ντίνος βρέθηκε μόνος αμαρκάριστος στη δεξιά πλευρά, και με «κεραυνό», «εκτέλεσε» τον Καπετανάκη(0-1)! Στην επανάληψη η Θύελλα μπήκε δυνατά για να καθαρίσει τη νίκη, και αφού στο 62΄ο Κουνάβης έχασε μοναδική ευκαιρία μπαίνοντας από τα αριστερά και πλασάροντας σύριζα άουτ σε κενή εστία, στο 67΄ο ίδιος παίκτης πήρε πέναλτι σε ανατροπή του από τον Καπετανάκη, ενώ έμπαινε μόνος και από πλάγια δεξιά! Το πέναλτι εκτέλεσε ο Βλασσόπουλος και 0-2! Το τελικό 0- 3, διαμόρφωσε και πάλι στο 73΄ο κορυφαίος παίκτης της Θύελλας και του γηπέδου Βλασσόπουλος, με το ματς να τελειώνει εκεί…, καθώς τα υπόλοιπα λεπτά ήταν τυπική διαδικασία!

Οι συνθέσεις

Ολυμπιακός Ζαχ.: Καπετανάκης, Γκούσκος (75′ Κύτταρης), Κατελούζος, Τσίτσος, Καπλάνης , Κατσιώλης, Πλαστουργός (76΄Παπαδόπουλος), Τζανέτος(70΄Μπιμπής),Κακολύρης(73΄Καλαντζής),  Παναγόπουλος , Κανάνι.

Θύελλα Πατρών: Δημόπουλος, Κωνσταντινίδης N.(λ. τρ. 55΄ Βασιλικόπουλος), Αδαμόπουλος(74΄Κούρτης), Δημητρίου, Νικολάου, Μπούμπαλης, Βλασσόπουλος, Βουτσινάς(67΄Πανίτσας), Ντίνος, Κωνσταντινίδης  Κ. , Κουνάβης(82΄ Λαζανάς)