ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΖΑΧΑΡΩΣ – ΞΕΝΟΦΩΝ ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ 2 – 2: Στο ίδιο έργο… θεατές!

Φαίνεται πως έχει γίνει «παράδοση» … στο ντέρμπι της επαρχίας Ολυμπίας, ο Ξενοφών να ισοφαρίζεται στο 94΄! Καθώς το ίδιο σκηνικό επαναλήφθηκε και χθες, την ώρα που όλοι είχαν πιστέψει πως το ματς θα έληγε 1 – 2! Ένα σκηνικό που είχε ξαναγίνει και πριν δυο χρόνια στο ίδιο γήπεδο!  Στο 94΄λοιπόν ο Ν. Χριστόπουλος πήρε το «ριμπάουντ» από τον Κουτρουμπή, και με βολέ από τη γωνία της μεγάλης περιοχής διαμόρφωσε το τελικό 2 – 2! Σε ένα χορταστικό ματς με τη Ζαχάρω να προηγείται στο 3΄με τον Κόσσυφα ύστερα από ασίστ του Μπιμπή! Ο οποίος στο 10΄ειχε σουτ στο οριζόντιο δοκάρι του Κουτρουμπή! Στο 44΄όμως  από κόρνερ στην περιοχή της Ζαχάρως ο νεοεισελθών Π. Κωνσταντόπουλος πήρε την απόκρουση και με ψηλοκρεμαστό σουτ έκανε το 1 – 1 που ήταν και σκορ  α΄ ημιχρόνου! Στην επανάληψη έγινε «μάχη» με την Κρέστενα να είναι αυτή που στο 67΄και πάλι από χτύπημα κόρνερ με πλασέ του Αναμουρλίδη  να κάνει το 1 – 2! Ενώ στο 70΄φωνάζει για ένα ακυρωθέν γκολ του Φ. Παναγόπουλου από τον βοηθό Κ. Φτερνιάτη, υποστηρίζοντας ότι κακώς ακυρώθηκε ως  οφ σαιντ! Για να έχουμε στο τέλος το φινάλε που προαναφέραμε!

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Αλεξανδρόπουλος Θ., Γκούσκος, Χριστόπουλος Ν., Αλεξανδρόπουλος Φ., Σπηλιωτόπουλος , Μπαρτζάκος(λ.τρ. 30΄Νικολόπουλος), Κόσσυφας (67 ΄Σταμόπουλος ), Οικονομίδης, Μαντάς, Μπιμπής, Μπενάλντο(85΄Σάλλα).

ΞΕΝΟΦΩΝ: Κουτρουμπής, Μυλωνάς(λ. τρ. 46΄Τ. Κουτσογιαννάκης), Αχ. Ζαπάντης, Αναμουρλίδης , Πλατανίτης, Δημάκης, Γαλανόπουλος, Αλεξόπουλος  (35 ΄ Π. Κωνσταντόπουλος ), Παναγόπουλος , Μιλοσέσκι (75΄Μιχαλόπουλος), Μπακατσέλος(80΄Π. Κουτσογιαννάκης).