Αθλητισμός

OPEN CHAMPIONSHIP SUMMER EDITION IV: Διαφήμιση της Ηλείας και του Κick Boxing – Ξεχώρισε η «ευρωπαϊκή» νίκη του Δ. Μάλλιαρη

Μπορεί ο αγώνας του Δ. Μάλλιαρη με τον Αλεξάντερ Πόπεκ να μαγνήτισε τα βλέμματα των εκατοντάδων θεατών που κατέκλυσαν την Κυριακή το «ΑΕΘΛΙΟΝ», όμως στο σύνολο του το OPEN CHAMPIONSHIP SUMMER EDITION IV ήταν μια σπουδαία διοργάνωση, από τις καλύτερες των τελευταίων ετών που έχει ανάγκη τόσο το άθλημα του kick boxing όσο και η Ηλεία γενικότερα.

Για πάρα πολλές ώρες, αφού χαρακτηριστικό είναι, ότι ο αγώνας του Λεχαιναίου πρωταθλητή με τον Γερμανό αντίπαλο του ξεκίνησε λίγο μετά τη μία τα μεσάνυχτα, όσοι βρέθηκαν στο Κλειστό της Ανδραβίδας απόλαυσαν σπουδαίες μάχες που καθήλωσαν μικρούς και μεγάλους.

Ο Δημήτρης Μάλλιαρης κράτησε για μια ακόμα σπουδαία διοργάνωση τη σημαία της Ελλάδας ψηλά και στο τέλος πανηγύρισε μαζί με τον πατέρα του, πρώην αθλητή και Αναπληρωτή Δήμαρχο, Διονύση Μάλλιαρη

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της διοργάνωσης ήταν:

19) Ευρωπαϊκόςτίτλος WKF -95 kg k-1 3x3

ΔΗΜΗΤΡΗΣΜΑΛΙΑΡΗΣ (ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣΤΕΑΜ)VS Alexander Poppeck (Team MFC Munich Fight Club)

Νικητής Μάλλιαρης Δημήτρης

MAIN EVENT

18) Ζώνηopen -79 kg K-1 3X3

ΚΛΕΑΝΘΗΣΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ( FIGHT CLUB GALATSI) VS Enrico Carrara(FOG) ITALY

Νικητής Κλεάνθης Μαυρόπουλος στον EXTRA γύρo

17) ΖΩΝΗ OPEN -71 kg k-1 3×3

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣΚΑΛΑΣΗΣ (GOLDEN PHOENIX TEAM) VS ANDREA ENTZO (JESOO TEAM ) ITALY

Νικητής με νοκ άουτ στον δεύτερο γύρο ANDRA ENTZO

16) ΖΩΝΗ OPEN -60 kg k-1 3x3

ΚΕΡΑΣΩ ΜΑΤΙΑΤΟΥ ( PromachosΧαλανδρίουMountakis team) VS ΚΑΤΕΡΙΝΑΑΜΠΤΑΛΑ (ΚΑΡΕΛΙΑΣΤΕΑΜ)

Νικήτρια Κερασώ Ματιάτου

15) ΖΩΝΗ OPEN PRO AM -71 kg 3x2

ΣΟΦΙΑΝΝΟΣΑΝΔΡΕΑΣ (ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣΤΕΑΜ ) VS ΔΗΜΗΤΡΗΣΚΡΙΤΗΚΟΣ (Victory Camp)

Νικητής Με Νοκ άουτ ΑΝΔΡΈΑΣ ΣΟΦΙΑΝΌΣ

GO MAIN EVENT

14)-80 KG LOW

ΜΠΑΚΑΣΝΙΚΟΣ (FIGHT CLUB ΠΑΤΡΑΣ )VS ΛΕΩΝ ΚΩΣΤΑΣ ( KONNSTANTOPOULOS TEAM )

Νικητής Λέων Κώστας

13) -60 KG LOW 3x2

ΛΟΥΛΑ ΜΑΡΙΟΣ ( FIGHTERS ATHANASOPOULOS TEAM) VS ΑΣΒΕΣΤΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (ΠΑΠΑΛΙΝΑΡΔΟΣΤΕΑΜ)

Νικητής Μάριος Λούλα

12)-75 KG K-1 3χ2

ΠΑΠΟΥΤΗΣ (ΚΑΨΙΜΑΛΗΣΤΕΑΜ) VS ΚΟΝΙΔΑΡΗΣΣΠΥΡΟΣ KATOPODIS TEAM LEFKADA )

Νικητής  Μανώλης Παπουτσής

11)-55 Κ-1 3×2

ΑΝΤΙΓΟΝΗ  ΚΟΝΤΑΞΗ(ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΠΑΤΡΩΝ) VS ΞΑΝΘIΠΠΗ ΡΑΥΤΟΠΟΥΛΟΥ (EFL)

Νικήτρια Αντιγόνη Κονταξή Με Νοκ Άουτ

10)-72 KG K-1 3X2

ΜΥΛΟΝΑΚΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ  (fighters ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΤΕΑΜ) VS PANTAZIS ANTONIS (TRIANTIS TEAM)

Νικητής Σταύρος Μυλονάκος

9)-65 KG LOW

ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΠΑΛΙΟΥΡΑΣ ΤΕΑΜ) VS ΣΟΛΩΜΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ (GIANNAKOPOYLOS TEAM )

Νικητής Ευθύμιος Σολωμός

SUPERFIGHT

8)-68 kgK-1 3X2

ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣΑΝΔΡΕΑΣ (FIGHTERSATHANASOPOULOSTEAM) VS ΠΕΡΑΤΙΚΟΣΔΙΟΝΥΣΗΣ (ALEXAKISTEAM)

Νικητής Διονύσης Περατικός

7)-60 κιλά 3×2

ΒΑΝΙΚΙΩΤΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ  (ΑΘΛΗΤΙΚΟΣΟΜΙΛΟΣ Κ1 ΑΘΗΝΩΝ) VS ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΣΑΜΙΟΥ (GIANNAKOPOULOSTEAM)

Νικήτρια Αναστασία Σαμίου

6)-64 KG LOW KICK 3X2

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΥΛΟΣ (CLORY  PATRAS) VS ΛΙΟΚΑΥΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΚΑΨΙΜΑΛΗΣ ΤΕΑΜ)

Νικητής Κωνσταντίνος Λιοκαύτος

5)-61 KG LOW KICK 3X2

ΕΛΟΥΛ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ALEXAKIS TEAM) VS ΚΟΚΚΩΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (KONSTANTOPOULOS TEAM)

Νικητής Κωνσταντίνος Ελούλ

4)-62 kg LOW 3×2

ΔΟΛΙΑΝΙΤΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ (ALEXAKIS TEAM )VS ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ  (KAKARELIS TEAM)

Νικητής Στέφανος Δολιανίτης

3)-68 KG K1 3x2

ΜΑΛΚΑ ΝΙΚΟΣ (PROTECT – HELLAS TEAM) VS ΜΟΣΧΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ (ALEXAKIS TEAM)

Νικητής  Σωκράτης Μόσχος

2)-80 KG LOW 3x2

ΘΕΟΦΙΛΟΠΟΥΛΟΣΛΕΩΝΙΔΑΣ(ΑΣΑΡΤΕΜΗΣΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣΤΕΑΜ) VS ΜΠΑΜΠΑΓΙΑΝΕΣΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΓΚΟΥΒΡΑΣΤΕΑΜΠΑΤΡΑ)

Νικητής Θεοφιλόπουλος Λεωνίδας

1)-52 KG LOW 3x2

ΤΣΙΛΙΚΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ (KAKARELHS TEAM) VS ΣΟΦΙΑ ΜΗΤΡΟΥ (DELIS TEAM TRIPOLI)

Νικήτρια Μαριάννα Τσιλίκη με Νοκ Άουτ

Αγώνας επίδειξης 3χ1

1Α) ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΖΟΥΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ( PROTECT – HELLASTEAM) VS ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΝΔΥΛΗΣ (PROTECT -HELLAS TEAM)

 

(Φωτογραφίες: Ανδρέας Μίγκος)

 

Όλη η επικαιρότητα