Αθλητισμός

Πανηλειακός: Ξανα«Χ»άρισε βαθμούς… – Αποτελέσματα και Βαθμολογία (VIDEO)

Το… συνηθισμένο αποτέλεσμα για φέτος έφερε ο Πανηλειακός, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 στην Κόρινθο με την ομώνυμη τοπική ομάδα. Οι «ερυθρόλευκοι» ανέτρεψαν μέσα σε δύο λεπτά το εις βάρος τους 0-1, αλλά δεν μπόρεσαν να κρατήσουν το προβάδισμα του α’ ημιχρόνου και δέχτηκαν το γκολ της ισοφάρισης στο β΄ημίχρονο. Σωτηρόπουλος και Σπανός οι σκόρερ για τον Πανηλειακό.

Παίζονται οι καθυστερήσεις. Παναιαγιάλειος-Ρούβας 0-1 τελικό

80′ Με δέκα παίκτες συνεχίζει ο Πανηλειακός, καθώς αποβλήθηκε ο Τομαράς.

Χανιά-Αστέρας Μαγούλας 0-1

54΄2-2 Ισοφαρίζει η Κόρινθος.

Ξεκίνησε το β’  ημίχρονο. Στα υπόλοιπα ματς, σκορ υπάρχει μόνο στο Παναιγιάλειος-Ρούβας 0-1.

Λήξη α΄ημιχρόνου, 1-2 νικά ο Πανηλειακός!

Σπανός ο σκόρερ, ο οποίος πετυχαίνει γκολ για δεύτερο σερί ματς! Λίγο πριν από το ημίχρονο, ο Πανηλειακός ανατρέπει την εις βάρος του κατάσταση!

Γκοοοολλλ 1-2!

Σωτηρόπουλος ο σκόρερ του Πανηλειακού με προβολή.
Ισοφαρίζει άμεσα ο Πανηλειακός το γκολ του Λώττα!

40′ Γκολ 1-1!

39′ Γκολ για την Κόρινθο. 1-0.

O Ρούβας κάνει την έκπληξη μέχρι στιγμής, καθώς προηγείται 0-1 στο Αίγιο. Παναιγιάλειος-Ρούβας 0-1

30′ 0-0 το σκορ. Ελαφρά υπεροχή για την Κόρινθο. Το 0-0 είναι το σκορ όλων των αγώνων στη Football League 2.

23′ Παραμένει το 0-0. Η Κόρινθος απείλησε με ένα σουτ του Λώττα, αλλά μπλόκαρε ο Αθανασόπουλος.

Eχουν συμπληρωθεί 15 λεπτά παιχνιδιού, χωρίς κάτι ιδιαίτερο. Ο Τομαράς υπέστη έναν μικροτραυματισμό σε σύγκρουση με τον Αρχοντάκη, αλλά συνεχίζει κανονικά.

1′ Ξεκίνησε ο αγώνας

Oι ενδεκάδες των δύο ομάδων

Κόρινθος: Αρχοντάκης, Φίλης, Σπυρόπουλος, Παππάς, Λουμπαρδέας, Αράπογλου, Λούβρης, Σαμπάνης, Γκάτσης, Λώττας, Κοτσόκολος

Πανηλειακός: Αθανασόπουλος, Κουλός, Σαραμαντάς, Κολόκας, Αποστολόπουλος, Σταματέας, Ζαγκούρσκας, Τομαράς, Αλ. Καραχάλιος, Σπανός, Σωτηρόπουλος

15:55 Περίπου 70 οπαδοί του Πανηλειακού βρίσκονται στις εξέδρες του Δημοτικού Σταδίου Κορίνθου, ενισχύοντας για πολλοστή φορά τους «ερυθρόλευκους»!

Tον κρισιμότερο αγώνα της χρονιάς δίνει ο Πανηλειακός στις 16:00 στο Δημοτικό Στάδιο της Κορίνθου με την ομώνυμη τοπική ομάδα.

Στον πάγκο θα καθίσει ο Θοδωρής Βαγγόπουλος, ενώ την αποστολή που έχει επιλέξει απαρτίζουν οι: Αθανασόπουλος, Μολώνης, Κουλός, Σαραμαντάς, Κολόκας, Αποστολόπουλος, Γεωργόπουλος, Σταματέας, Αλ. Καραχάλιος, Οικονομόπουλος, Ζαγκούρσκας, Σωτηρόπουλος, Σπανός, Κατσαρός, Τομαράς, Παναγόπουλος, Ντάλλας, Γκρίλλας, Μπιταξής.

Απόντες είναι οι τραυματίες Παναγιώτης Καραχάλιος και Κώστας Βλαχόπουλος, καθώς και ο τιμωρημένος Κυριακίδης.

Παρόντες για μια ακόμη φορά θα είναι οι φίλαθλοι του Πανηλειακού, για να στηρίξουν την ομάδα τους, καθώς αναχώρησε πούλμαν για την Κόρινθο, ενώ αρκετός κόσμος θα μεταβεί με Ι.Χ.