Χωρίς κατηγορία

Πανηλειακός: Μεγάλη νίκη στο 90′ με απευθείας φάουλ του Κυριάκου! (1-0)

Την τρίτη συνεχόμενη (και σημαντικότερη) νίκη του πέτυχε το μεσημέρι της Κυριακής Πανηλειακός στο Δημοτικό Στάδιο Πύργου, καθώς νίκησε την Καλλιθέα με 1-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τάσου Κυριάκου στο 90′.

Με αυτήν τη νίκη ο Πανηλειακός αποτινάσσει για τα καλά το άγχος της παραμονής και πλέον βάζει «πλώρη» για την τετράδα.

Λήξη του αγώνα, μεγάλη νίκη για τον Πανηλειακό

89′ Γκοοοολλλ 1-0 ο Πανηλειακός με απευθείας φάουλ του Κυριάκου!

75′ Αλτιπαρμακόφσκι αντί Λαλίν για τον Πανηλειακό, Αβόνγκ αντί Σταύρου.

67’ Μεγαλη ευκαιρία για τον Πανηλειακό σε εκτέλεση φάουλ του Κυριάκου, η μπάλα έσκασε μπροστά στον Λυμπερόπουλο αλλά δεν αιφνιδιάστηκε και έδιωξε σε κόρνερ

61΄Σουτ του Μπιτάνγκ, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι

60’ Κίτρινη κάρτα για τον Φλίγκο

59’ Μιχαλόπουλος αντί Αρναρέλη για την Καλλιθέα και Μπιτάνγκ αντί Πόνσε για τον Πανηλειακό

49’ Ωραία κεφαλιά του Κοτσώνη έδιωξε σε κόρνερ ο Λυμπερόπουλος

Εναρξη β’ ημιχρόνου

Λήξη ημιχρόνου, 0-0 στο Δημοτικό Στάδιο Πύργου.

45′ Φάουλ από δεξιά του Κυριάκου απομάκρυνε με γροθιές ο Λυμπερόπουλος, στην επαναφορά ο Παγώνης έδιωξε με κεφαλιά το επικίνδυνο σουτ του Πόνσε.

Μίνι «πολιορκία» για τον Πανηλειακό με 4 σερί κόρνερ με εκτελεστή τον Κυριάκο, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

42′ Καλή στιγμή για τον Πανηλειακό, με προβολή του Βοσκόπουλου που κατέληξε κόρνερ.

41′ Κίτρινη για τον Βοσκόπουλο για σκληρό μαρκάρισμα.

35′ Αυστηρές συστάσεις από τον διαιτητή στον προπονητή της Καλλιθέας Κριστόφ Βαζέχα. Τον προειδοποίησε ότι θα αποβληθεί εάν περάσει ξανά τα όρια του αγωνιστικού χώρου.

31′ Κίτρινη στον Κοτσώνη για δυνατό μαρκάρισμα

Παιχνίδι κέντρου από τις δύο ομάδες, χωρίς αξιόλογη φάση.

12′ Κίτρινη κάρτα για τον Πίτκα, ο οποίος ανέτρεψε τον Φαγιέ έξω από τη μεγάλη περιοχή προς τα αριστερά, καθώς ο παίκτης της Καλλιθέας κυνήγησε χαμένη μπαλιά και δεν ακολούθησε αμυντικός του Πανηλειακού.

9′ Σύγχυση μέσα στην περιοχή του Πανηλειακού, αλλά οι αμυντικοί έδιωξαν εγκαίρως σε κόρνερ, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο

8΄Κόρνερ για την Καλλιθέα

6΄Καλή στιγμή για την Καλλιθέα με σουτ του Καραλή, λίγο άουτ η μπάλα

Βύζας Μεγάρων – Επισκοπή 0-1

1′ Ξεκίνησε ο αγώνας

Oι συνθέσεις των δύο ομάδων

Πανηλειακός:

Πίτκας, Κοτσώνης, Βοσκόπουλος, Λιόσης, Λαλίν, Κυριάκος, Λαμπρόπουλος, Γαλανόπουλος, Βαγγελής, Πόνσε, Φλίγκος

Καλλιθέα:

Λυμπερόπουλος, Αρναρέλης, Παγώνης, Γκαλάν, Ρουσάκης, Φαγιέ, Χριστοφιλέας, Καραλής, Μπριλάκης, Πίκολο, Aβόνγκ

—————————————-

Με τον Νίκο Παντελή για πρώτη φορά στον πάγκο του, ο Πανηλειακός υποδέχεται σήμερα στις 3 το μεσημέρι στο στάδιο Πύργου, την Καλλιθέα, για την 17η αγωνιστική της Β’ Εθνικής.

Ο Νίκος Παντελής δεν έχει κάποιο ιδιαίτερο αγωνιστικό πρόβλημα, αφού έχει όλους τους παίκτες της ομάδας στη διάθεσή του.

Διαιτητής του αγώνα είναι ο Γιώργος Φουκάκης (Ηρακλείου) και βοηθοί του οι Νικολακάκης (Ηρακλείου) και Παπαδήμας (Αχαΐας).

Το patrisnews.com θα σας μεταφέρει τις σημαντικότερες στιγμές του αγώνα.