Πέλοπας Πύργου – Αλφειός Επιταλίου 1-1: Ισοπαλία στο Ενωσιακό

Σε ένα παιχνίδι με καλό ρυθμό αλλά χωρίς πολλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, Πέλοπας Πύργου και Αλφειός Επιταλίου αναδείχθηκαν ισόπαλοι.

Σε ένα παιχνίδι με καλό ρυθμό αλλά χωρίς πολλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, Πέλοπας Πύργου και Αλφειός Επιταλίου αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1 χθες το απόγευμα στο Ενωσιακό.

Στο ξεκίνημα του ματς και μέχρι το 30’, οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων όμως εκτός από δύο καλά σουτ από Κανελλόπουλο και Αστερόπουλο που δεν είχαν ευτυχή κατάληξη, δεν μπόρεσαν να μετουσιώσουν σε γκολ την υπεροχή τους. Στο τελευταίο τέταρτο του πρώτου μέρους, οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν όμως και εκείνοι δεν απείλησαν ιδιαίτερα, με εξαίρεση ένα σουτ του Αγριδιώτη που έφυγε άουτ στο 40’.

Στην επανάληψη, ο ρυθμός του παιχνιδιού άνοιξε με τον Αλφειό να ανοίγει το σκορ στο 63’ όταν μετά από σέντρα του Τσαντίλη και διώξιμο του Παναγόπουλου με το κεφάλι η μπάλα πήρε ψηλοκρεμαστή τροχιά προς την εστία με τον Πετρόπουλο να μην μπορεί να τη συγκρατήσει και αυτή να καταλήγει στα δίχτυα για το 1-0. Η απάντηση του Πέλοπα ήταν σχεδόν άμεση και έξι λεπτά αργότερα, μετά από σέντρα του Χαραλαμπόπουλου, ο Κανελλόπουλος με πλασέ στην κίνηση ισοφάρισε σε 1-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα αφού τα εναπομείναντα λεπτά δεν επεφύλαξαν ιδιαίτερες συγκινήσεις.

Οι συνθέσεις

ΠΕΛΟΠΑΣ: Πετρόπουλος, Χριστακόπουλος, Καλαθάς, Παπαγεωργίου, Παναγόπουλος, Δ. Πλατής (65’ Τσιχλιάς), Σπανός (65’ Γεωργίου), Χαραλαμπόπουλος, Αστερόπουλος, Δημητρόπουλος (85’ Δαβουρλής), Κανελλόπουλος

ΑΛΦΕΙΟΣ: Βυθούλκας, Δρογγίτης, Καρανάσης, Τσαντίλης, Αβραμόπουλος, Τζουβάνι, Λιαρόπουλος (75’ Καλομοίρης), Βαραμπούτης (88’ Μπεβούδας), Παργινός, Αγριδιώτης, Λαμπρόπουλος