Αθλητισμός

Πρωταθλητής ο Άρης Αρχαίας Ολυμπίας!

Πρωταθλητής της Α1 για την ποδοσφαιρική σεζόν 2013-2014 αναδείχθηκε ο Άρης Αρχαίας Ολυμπίας, καθώς το απόγευμα της Κυριακής επικράτησε με σκορ 2-0 επί της Νίκης Τραγανύ στον μεταξύ τους αγώνα μπαράζ.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Παναγιώτης Μπρης, ο οποίος πέτυχε και τα δύο γκολ του αγώνα.

Ο Άρης Αρχαίας Ολυμπίας ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, ενώ έχασε και πέναλτι στο 14’ με τον Ζ.Δημητρουλόπουλο, ύστερα από ανατροπή του Γεωργιόπουλου από τον Λαμπρόπουλο.

Τώρα ο πρωταθλητής Άρης θα διεκδικήσει μαζί με τους πρωταθλητές Αχαΐας, Ζακύνθου και Κεφαλληνίας την άνοδο στη Γ΄Εθνική.

Στο γήπεδο του Στρεφίου βρέθηκαν πάνω από 800 φίλαθλοι και των δύο ομάδων δημιουργώντας εξαιρετική ατμόσφαιρα.

Αρης Αρχαίας ΟλυμπίαςΑλεξανδρόπουλος, Γαλανόπουλος, Αναμουρλίδης, Νικολόπουλος, Δημητρουλόπουλος, Πανάκης, Καρύδης, Μπράβος (89′ Οικονομίδης)Γεωργιόπουλος (81′ Πετρόπουλος), Μπρης (90+ Καπατσούλιας), Στρίγκας

Νίκη Τραγανού: Λαμπρόπουλος, Φάσκο (71′ Κ.Κολοτούρος), Γουβαλάρης, Μπαρδούσης (48. Νικολόπουλος Β’.), Ψυχογιός (37′ Παναγόπουλος), Βουρτσάνης, Δούλος, Στ.Κολοτούρος, Δ. Κολοτούρος, Μαρκόπουλος, Ν.κολοτούρος

Περισσότερα σε νεότερη ανάρτηση

———————————————

Παρακολουθήστε Live από τo patrisnews.com την εξέλιξη του μπαράζ της Α1 μεταξύ Άρη Αρχαίας Ολυμπίας και Νίκης Τραγανού.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Αρης Αρχαίας ΟλυμπίαςΑλεξανδρόπουλος, Γαλανόπουλος, Αναμουρλίδης, Νικολόπουλος, Δημητρουλόπουλος, Πανάκης, Καρύδης, Μπράβος, Γεωργιόπουλος (81′ Πετρόπουλος), Μπρης, Στρίγκας

Νίκη Τραγανού: Λαμπρόπουλος, Φάσκο (71′ Κ.Κολοτούρος), Γουβαλάρης, Μπαρδούσης (48. Νικολόπουλος Β’.), Ψυχογιός (37′ Παναγόπουλος), Βουρτσάνης, Δούλος, Στ.Κολοτούρος, Δ. Κολοτούρος, Μαρκόπουλος, Ν.Κολοτούρος

1′ Έναρξη του αγώνα

10′ 1-0 Γκολ για τον Άρη με τον Μπρή ύστερα από κάθετη πάσα του Μπράβου!

15′ Χαμένο πέναλτι για τον Άρη με τον Δημητρουλόπουλο, ο οποίος έστειλε την μπάλα στο δοκάρι! Το πέναλτι κέρδισε ο Γεωργιόπουλος όταν ανατράπηκε από τον Λαμπρόπουλο.

27′ 2-0 ο Άρης με σκόρερ ξανά τον Μπρη με σουτ έξω από την περιοχή.

29′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη Αρχαίας Ολυμπίας, με τον Λαμπρόπουλο να σταματά σε τετ α τετ τον Νικολόπουλο.

34′ Σούτ του Μπρη από διαγώνια θέση ύστερα από αντεπίθεση, αποκρούει δύσκολα με το πόδι (!) ο Λαμπρόπουλος.

Καταιγιστικός ο Άρης Αρχαίας Ολυμπίας στο α’ ημίχρονο.

37′ Αλλαγή για τη Νίκη Τραγανού, Παναγόπουλος αντί Ψυχογιού

Ημίχρονο

45′ Ξεκίνησε το β΄ημίχρονο

47′ Δυνατό σουτ του Παναγόπουλου, ξυστά από το δοκάρι η μπάλα

48′ Αλλαγή για τη Νίκη Τραγανού, Νικολόπουλος Β. αντί Μπαρδούση

52′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη Αρχαίας Ολυμπίας, σουτ του Νικολόπουλου, λίγο πάνω από το δοκάρι η μπάλα.

54′ Προσωρινή διακοπή, καθώς κροτίδα έσκασε μέσα στον αγωνιστικό χώρο με αποτέλεσμα ο Αλεξανδρόπουλος να βρεθεί στο έδαφος.

59′ Σουτ του Β.Νικολόπουλου για τη Νίκη Τραγανού, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

64′ Σουτ του Μπρη από δεξιά, η μπάλα πέρασε δίπλα από το κάθετο δοκάρι και κατέληξε άουτ.

71′ K.Koλοτούρος αντί Φάσκο για τη Νίκη.

79′ Πετρόπουλος αντί Γεωργιόπουλου για τον Άρη

88′ Tεράστια ευκαιρία για τη Νίκη Τραγανού, με τον Αλεξανδρόπουλος να διώχνει ενστικτωδώς την μπάλα σε σουτ του Παναγόπουλου μέσα από τη μεγάλη περιοχή.

89′ Οικονομίδης αντί Μπράβου για τον Άρη

Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις

90+ Καπατσούλιας αντί Μπρη

95′ Άστοχη συνεννόηση σε γύρισμα του Στ. Κολοτούρου στον Λαμπρόπουλο, επωφελείται ο Στρίγγας μπαίνοντας ανάμεσα, αλλά ο Λαμπρόπουλος προλαβαίνει να διώξει σε κόρνερ.