Αθλητισμός

Στίβος Κ18: Μαζική συμμετοχή και διακρίσεις από τους Ηλείους αθλητές!

Με τη συμμετοχή εκατοντάδων αθλητών από 24 σωματεία της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βόρειας Πελοποννήσου διεξήχθη στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο της Πάτρας το διασυλλογικό πρωτάθλημα στίβου Κ18 (Παίδων – Κορασίδων), το περασμένο Σάββατο.

Από ηλειακής πλευράς, στους Παίδες ξεχώρισαν ο Δημήτρης Τσαμπάς του Απόλλωνα Πύργου που κέρδισε το μήκος και ήταν δεύτερος στον ακοντισμό, ο Γιώργος Αναστασόπουλος της ΑΕ Λεχαινών που βγήκε πρώτος στον ακοντισμό και τρίτος στη σφαιροβολία, ο Στέφανος Παπαναγόπουλος της Αναγέννησης Πύργου που κέρδισε τη δισκοβολία και ήταν δεύτερος στη σφαιροβολία, ο Λάμπρος Κουτσαβίτης του Κοροίβου που νίκησε στο τριπλούν και ήρθε δεύτερος στο μήκος, ο Νίκος Παναγιωτακόπουλος της Αναγέννησης Πύργου που διακρίθηκε σε μήκος και ακοντισμό, ο Νίκος Λιάπης της ΑΕΛ στον ακοντισμό και ο Ιωάννης Παναγιωτακόπουλος του Κοροίβου στο άλμα σε μήκος.

Στις κορασίδες, η Γεωργία Δεσπολλάρη του Απόλλωνα βγήκε πρώτη στα 800 μ. και δεύτερη στα 400 μ., η Νικολία Ποϊραζίδη από το ίδιο σωματείο τερμάτισε πρώτη στο μήκος και τρίτη στο ύψος, η Μαρία – Ανθή Βυθούλκα της ΑΕ Λεχαινών κατετάγη πρώτη στα 1500 μ. και Τρίτη στα 800 μ. ενώ στα εμπόδια η Κατερίνα – Μαρία Γούργουρα της ΑΕΛ τερμάτισε δεύτερη και τρίτη η Ηλιάνα Ηλιοπούλου του Απόλλωνα. Τέλος, η Ελιπίδα Θεοχαροπούλου του Απόλλωνα κατετάγη δεύτερη στον ακοντισμό.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των Ηλείων:

ΠΑΙΔΩΝ  
α/α 100 Μ. ΟΡΙΟ:12.64 ΕΠΙΔΟΣΗ
4 ΚΑΚΟΓΙΑΝΝΟΣ  ΦΩΤΗΣ 2004 ΓΣ  ΑΠΟΛΛΩΝ 12.24
10 ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2005 ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 12.85
12 ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 2005 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 12.94
14 ΜΠΕΛΙΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 2004 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 13.08
15 ΡΑΛΛΗΣ  ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 2004 ΓΣ  ΑΠΟΛΛΩΝ 13.15
 
17 ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2003 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 13.24
18 ΣΚΟΥΤΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2005 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 13.38
20 ΙΩΑΝΝΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ-ΣΠΥΡΙΔΩΝ 2004 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 13.67
200 Μ. ΟΡΙΟ:26.14
4 ΒΟΡΛΟΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2004 ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΠΥΡΓΟΥ 24.84
6 ΚΑΣΤΗΣ  ΦΩΤΙΟΣ 2005 ΓΣ  ΑΠΟΛΛΩΝ 24.99
13 ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2004 ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΠΥΡΓΟΥ 26.51
16 ΡΑΛΛΗΣ  ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 2004 ΓΣ  ΑΠΟΛΛΩΝ 27.02
17 ΜΠΕΛΙΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 2004 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 27.26
400 Μ. ΟΡΙΟ:58.94
4 ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ 2005 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 58.78
800 Μ. ΟΡΙΟ:2.16.14
8 ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2003 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 2.36.83
10 ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2004 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 2.52.28
1.500 Μ. ΟΡΙΟ:4.50.14
5 ΠΕΠΠΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2006 ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 4.31.27
9 ΒΥΘΟΥΛΚΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 2006 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ 4.45.96
13 ΞΟΥΛΕΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 2004 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 5.01.49
110 Μ. ΕΜΠΟΔΙΑ ΟΡΙΟ:18.74
2 ΛΙΑΠΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2005 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ 16.95
ΜΗΚΟΣ ΟΡΙΟ:5.40
1 ΤΣΑΜΠΑΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2004 ΓΣ  ΑΠΟΛΛΩΝ 6.33
2 ΚΟΥΤΣΑΒΙΤΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 2004 ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 6.28
3 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2005 ΓΠΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΥΡΓΟΥ 6.07
4 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2006 ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 5.98
7 ΡΕΝΤΕΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 2006 ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 5.32
10 ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2006 ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 4.88
11 ΒΥΘΟΥΛΚΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 2006 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ 4.68
ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΟΡΙΟ:11.55
1 ΚΟΥΤΣΑΒΙΤΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 2004 ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 13.11
ΥΨΟΣ ΟΡΙΟ:1.64
5 ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2005 ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 1.60
ΣΦΑΙΡΑ ΟΡΙΟ:10.90
2 ΠΑΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 2005 ΓΠΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΥΡΓΟΥ 12.53
3 ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2004 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ 12.10
7 ΚΟΡΙΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2004 ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 9.83
8 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2006 ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 9.72
ΔΙΣΚΟΣ ΟΡΙΟ:31.00
1 ΠΑΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 2005 ΓΠΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΥΡΓΟΥ 35.07
ΑΚΟΝΤΙΟ ΟΡΙΟ:34.50
1 ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2004 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ 55.05
2 ΛΙΑΠΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2005 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ 47.41
3 ΤΣΑΜΠΑΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2004 ΓΣ  ΑΠΟΛΛΩΝ 45.84
4 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2005 ΓΠΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΥΡΓΟΥ 43.40
 
 
 
 
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
100 Μ. ΟΡΙΟ:14.64
9 ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 2006 ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 13.55
12 ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ  ΗΛΙΑΝΑ 2004 ΓΣ  ΑΠΟΛΛΩΝ 13.77
13 ΓΚΙΟΝΙ ΛΑΟΥΡΑ 2006 ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 13.87
15 ΘΕΟΦΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ 2006 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ 14.30
17 ΓΕΡΑΣΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 2004 ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 14.42
19 ΜΠΕΡΤΣΑΤΟΥ ΜΑΡΙΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ 2006 ΓΣ  ΑΠΟΛΛΩΝ 14.47
21 ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΑ 2006 ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 14.64
22 ΤΣΙΓΚΛΑ  ΕΙΡΗΝΗ 2005 ΓΣ  ΑΠΟΛΛΩΝ 14.75
23 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ  ΕΥΓΕΝΙΑ 2004 ΓΣ  ΑΠΟΛΛΩΝ 14.97
26 ΘΕΟΧΑΡΙΔΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 2005 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 16.76
200 Μ. ΟΡΙΟ:31.04
10 ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΩ-ΦΩΤΕΙΝΗ 2004 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ 28.87
12 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ 2003 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 28.93
15 ΖΑΓΚΛΗ  ΣΟΦΙΑ 2006 ΓΣ  ΑΠΟΛΛΩΝ 29.18
400 Μ. ΟΡΙΟ:69.94
2 ΔΕΣΠΟΛΛΑΡΗ  ΓΕΩΡΓΙΑ 2003 ΓΣ  ΑΠΟΛΛΩΝ 58.72
5 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ 2003 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 1.05.19
6 ΦΡΑΓΚΟΠΑΝΑΓΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ 2004 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ 1.06.17
800 Μ. ΟΡΙΟ:2.48.14
1 ΔΕΣΠΟΛΛΑΡΗ  ΓΕΩΡΓΙΑ 2003 ΓΣ  ΑΠΟΛΛΩΝ 2.19.11
3 ΒΥΘΟΥΛΚΑ ΜΑΡΙΑ-ΑΝΘΗ 2004 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ 2.29.01
1.500 Μ. ΟΡΙΟ:6.03.64
1 ΒΥΘΟΥΛΚΑ ΜΑΡΙΑ-ΑΝΘΗ 2004 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ 5.15.09
100 Μ. ΕΜΠΟΔΙΑ ΟΡΙΟ:19.14
2 ΓΟΥΡΓΟΥΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΜΑΡΙΑ 2005 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ 15.71
3 ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ  ΗΛΙΑΝΑ 2004 ΓΣ  ΑΠΟΛΛΩΝ 16.02
7 ΠΕΠΠΑ ΕΥΓΕΝΙΑ 2003 ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΚ.
400 Μ. ΕΜΠΟΔΙΑ ΟΡΙΟ:1.17.14
1 ΦΡΑΓΚΟΠΑΝΑΓΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ 2004 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ 1.17.72
ΜΗΚΟΣ ΟΡΙΟ:4.50
1 ΠΟΪΡΑΖΙΔΗ  ΝΙΚΟΛΙΑ 2004 ΓΣ  ΑΠΟΛΛΩΝ 5.64
7 ΘΕΟΧΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΠΙΔΑ 2004 ΓΣ  ΑΠΟΛΛΩΝ 4.80
8 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 2004 ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 4.74
9 ΜΗΤΣΟΣΤΕΡΓΙΟΥ ΑΡΕΤΗ 2006 ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 4.70
10 ΜΠΕΡΤΣΑΤΟΥ ΜΑΡΙΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ 2006 ΓΣ  ΑΠΟΛΛΩΝ 4.64
12 ΘΕΟΧΑΡΙΔΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 2005 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 4.41
13 ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΡΕΒΕΚΚΑ 2006 ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΠΥΡΓΟΥ 4.38
15 ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ 2005 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 4.13
ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΟΡΙΟ:9.40
5 ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΩ-ΦΩΤΕΙΝΗ 2004 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ 10.44
ΥΨΟΣ ΟΡΙΟ:1.38
3 ΠΟΪΡΑΖΙΔΗ  ΝΙΚΟΛΙΑ 2004 ΓΣ  ΑΠΟΛΛΩΝ 1.58
ΣΦΑΙΡΑ ΟΡΙΟ:9.40
2 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΉ 2004 ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 9.72
3 ΜΑΝΤΖΩΡΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 2004 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ 9.22
4 ΜΠOΖΙΝΑΚΗ  ΧΡΙΣΤΙΝΑ 2006 ΓΣ  ΑΠΟΛΛΩΝ 8.65
8 ΜΑΡΚΕΣΙΝΗ ΜΑΡΙΑ 2003 ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΠΥΡΓΟΥ 6.00
11 ΝΤΑΗ ΚΑΛΛΙΡΟΗ 2006 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 4.82
ΑΚΟΝΤΙΟ ΟΡΙΟ:28.00
2 ΘΕΟΧΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΠΙΔΑ 2004 ΓΣ  ΑΠΟΛΛΩΝ 40.42
4 ΠΕΠΠΑ ΕΥΓΕΝΙΑ 2003 ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 32.35
7 ΚΟΡΙΖΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 2006 ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 26.00
4 Χ 100 Μ. ΟΡΙΟ:58.94
2 ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΑ 2006 ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 55.70
ΓΕΡΑΣΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 2004
ΓΚΙΟΝΗ ΛΑΟΥΡΑ 2006
ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 2004
ΤΕΛΙΚΗ 

ΚΑΤΆΤΑΞΗ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
 
ΠΑΙΔΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΣΥΝΟΛΟ
1ος ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 99 80 179
2ος ΑΣ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ 109 68 177
3ος ΑΓΣ ΑΡΙΩΝ 59 57 116
4ος ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ 39 58 97
5ος ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 31 64 95
6ος ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 26 64 90
7ος ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ 39 41 80
8ος ΑΟ ΠΕΛΟΨ 50 28 78
9ος ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 30 42 72
10ος ΓΕ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ 32 28 60
11ος ΑΟΠ ΚΟΥΡΟΣ 5 39 44
12ος ΑΕ ΕΣΠΕΡΟΣ 2004 28 12 40
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ 37 37
13ος ΓΠΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΥΡΓΟΥ 35 35
ΠΑΤΡΑΪΚΗ ΕΝΩΣΗ 32 32
ΓΣ ΧΑΡ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 20 20
14ος ΦΛ ΛΕΣΧΗ ΑΙΓΙΟΥ 10 7 17
15ος ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 7 7 14
16ος ΠΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ 80 12 12
17ος ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΠΥΡΓΟΥ 7 7
18ος ΑΜΣ ΠΝΟΗ 6 6
20ος ΑΓΣ ΝΙΚΗ ΠΑΤΡΑΣ 5 5
LEPANTO ΣΜΥ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ 1 1
21ος ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ 0

Όλη η επικαιρότητα