Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – DEDALOS SECURITY
11 η Αγωνιστική – Αποτελέσματα
Ηλειακός Βαρθολομιού – Κένταυρος Μαγούλας 0-2
Ενιππεύς Λατζοΐου – ΑΟ Χαβαρίου 2-2
ΑΠΟ Κουρτεσιου – Νίκη Τραγανού 0-0
Αλφειός Επιταλίου – Ξενοφών Κρεστένων 2-1
Προοδευτική Μανολάδας – Ολυμπιακός Ζαχάρως 4-0
Αίας Γαστούνης – Λευκός Αστήρ Σκουροχωρίου 6-2
Κεραυνός Καλλικώμου – Ολυμπιακός Σαβαλίων 1-1
Κεραυνός Χειμαδιού – Αστέρας Αμαλιάδας 1-4
Βαθμολογία (Σε 11 αγώνες)
Αστέρας Αμαλιάδας 29 32-13
Προοδευτική Μανολάδας 23 28-14
Κένταυρος Μαγούλας 20 19-11
Αλφειός Επιταλίου 19 25-16
Ενιπέας Λατζοΐου 19 24- 16
Νίκη Τραγανού 18 13-7
Ηλειακός Βαρθολομιού 17 12-16
Ξενοφών Κρεστένων 15 13-9
Aίας Γαστούνης 15 20- 14
Κεραυνός Χειμαδιού 12 18-19
ΑΠΟ Κουρτεσίου 12 7- 7
ΑΟ Χάβαρι 11 12-16
Ολυμπιακός Ζαχάρως 8 6-24
Ολυμπιακός Σαβαλίων 8 9-19
Κεραυνός Καλλικώμου 7 14-26
Λευκός Αστέρας Σκουρ. 0 12-34
* Στη βαθμολογία δεν υπολογίζεται ο αγώνας Ολυμπιακός Ζαχάρως – ΑΠΟΚ που διεκόπη και θα συνεχιστεί την Τετάρτη
Οι σκόρερ
10 γκολ: Νικολετάκης (Προοδευτική)
9 γκολ: Μπάρκας(Ενιπέας)
8 γκολ: Μάζης (Αλφειός)
6 γκολ: Κηπουρός (Καλλίκωμο), Χατζηστάμου (Αλφειός), Μπουρλάκης (Προοδευτική), Δ. Στροφύλλας (Κένταυρος)
5 γκολ: Βλαχόπουλος Δαραμάρας (Αίας) , Σ. Αντωνόπουλος (Αστέρας), Δ. Κολοτούρος (Νίκη), Ν. Κατσώλης, Τσαντίλης (Ενιπέας), Χατζηστάμου (Αλφειός)
4 γκολ: Λυμπέρης (Αίας), Μπερούκας (Ξενοφών), Μπισμπάρδης (Προοδευτική), Θ. Αντωνόπουλος (Αστέρας), Καλαντζής, Αγριδιώτης (Χειμαδιό), Αχαμνός (Λευκός Αστ.), Λιούρης (Νίκη), Ζωγόπουλος (Καλλικωμο), Ν. Σταματελάτος (Λευκός Αστέρας)
3 γκολ: Καλουτάς (Ηλειακός), Παναγιωτακόπουλος, Σιούτης (Ξενοφών), Κόσσυφας (Ζαχάρω), Σταυρούλιας (Χάβαρι), Κλάδης (Κένταυρος), Τριγάζης, (Ενιπέας), Καπώνης (ΑΠΟΚ), Μαρκόπουλος, Παρασκευόπουλος, Σταθάτος (Αστέρας), Ράλλης (Ηλειακός), Παπαθεοδώρου (Αίας) Μακρής (Αλφειός)
2 γκολ: Μενίκου, Μπουτσικάκης (Αστέρας), Π. Κωνσταντόπουλος, Χαραλαμπόπουλος, Δημητρόπουλος (Χειμαδιό), Γιαννόπουλος, Γαβριλόπουλος, Καράμπελας (Σαβάλια), Μουρούτης (Λευκός Αστέρας), Παναγόπουλος (Ηλειακός), Πεσκελίδης, (Αλφειός), Λούρμπας (Αίας), Τζ. Αλαϊμπέου (Ενιπέας), Μπιτούνης, Παναγιωτόπουλος (Προοδευτική) Π. Στροφύλλας (Κένταυρος) Δόσης (Χάβαρι)
1γκολ: Μπουρούκης, (Αστέρας), Αγγελόπουλος, Μούτσος, Πρίφτης, Γκουβέρος (Αλφειός), Σιούλας, Μπακογιάννης, Γκίνης, Μπάχα (Ηλειακός), Κ. Νανόπουλος, Δ. Κατσιώλης, Μπίρμπας (Κένταυρος), Ορλώφ, Κουρκουμέλης, Βασιλόπουλος, Σάμαρης (Προοδευτική), Μπουντόπουλος, Χρονόπουλος (Ενιπέας) Γεωργιόπουλος, Ν. Κολοτούρος , Κ. Κολοτούρος, Καπατσούλιας (Νίκη), Κλάδης (Αίας), Αναμουρλίδης, Δαβουρλής (Ξενοφών), Καλύβας, Μπιμπής, Kούνας (Ζαχάρω), Γαλανόπουλος, Κουβελιώτης, (Χειμαδιό), Ραυτόπουλος, Μπατζακόπουλος, (Σαβάλια), Μαργαρώνης, Αργυρόπουλος, Διαμαντόπουλος, Μπερούκας, Ρούνης (Χάβαρι), Κριαράς, Πρίνος Γ., Ν. Νικολόπουλος, Κύτταρης (Καλλίκωμο), Θ. Δημητρουλόπουλος, Σέφα (Λευκός Αστέρας), Κωστόπουλος, Θ. Καλογερόπουλος, Καλομοίρης, Στουπάκης (ΑΠΟΚ)
Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – DEDALOS SECURITY
Τα αποτελέσματα της 11 ης αγωνιστικής
Ατρόμητος Καβασίλων – Ηλειακός Λεχαινών 2–2
Νέος Κόροιβος Κατσαρού – Εθνικος Αμαλιαδας 3–1
Εθνικος Αμπελοκαμπου – Θύελλα Καταρραχίου 0–0
ΑΟ Χελιδόνια – Μυρσιναϊκός Μυρσίνης 4–1
ΑΟ Νεοχωρίου Ζαχάρως – Αργοναύτης Κατακόλου 1–4
Πέλοψ Πύργου – Άρης Αρχαίας Ολύμπιας 1–0
Ολυμπιάδα Γουμέρου – Δόξα Ελαιώνα 0–1
Ολυμπιακός Μυρτιάς – Αχιλλεύς Νεοχωρίου 2–3
Η βαθμολογία (Σε 11 αγωνιστικές )
Θύελλα Πύργου 26 –6 26
———————————————————-
ΑΟ Χελιδόνια 26 –14 22
Ολυμπιάδα Γουμέρου 21 –11 20
Ηλειακός Λεχαινών 24 –13 20
———————————————————
Εθνικός Αμπελοκάμπου20–14 20
Ατρόμητος Καβασίλων 19 –7 19
Πέλοπας Πύργου 20 –15 17
Αχιλλέας Νεοχωρίου 18 –15 15
Αργοναύτης Κατακόλου15 –26 13
Ολυμπιακός Μυρτιάς 19 –20 12
—————————————————-
Δόξα Ελαιώνα 18 –15 12
Ν. Κόροιβος Κατσαρού 13 – 19 11
Μυρσιναϊκός Μυρσίνης16–26 8
Άρης Αρχ. Ολυμπίας 14 –10 6
————————————
Εθνικός Αμαλιάδας 15 –28 4
ΑΟ Νεοχωρίου Ζαχάρως10 –55 3
* Ο Ατρόμητος Καβασίλων ξεκίνησε το πρωτάθλημα με – 8 βαθμούς, ενώ ο Άρης Αρχ. Ολυμπίας με – 12
Η επόμενη αγωνιστική(12η )
Νέος Κόροιβος Κατσαρού – Ατρόμητος Καβασίλων
Ηλειακός Λεχαινών – Εθνικός Αμπελοκάμπου
Εθνικός Αμαλιάδας -ΑΟ Χελιδόνια
Θύελλα Καταρραχίου – ΑΟ Νεοχωρίου Ζαχάρως
Μυρσιναϊκός Μυρσίνης – Πέλοψ Πύργου
Αργοναύτης Κατακόλου – Ολυμπιάδα Γουμέρου
Άρης Αρχαίας Ολύμπιας – Ολυμπιακός Μυρτιάς
Δόξα Ελαιώνα – Αχιλλεύς Νεοχωρίου
Οι σκόρερ
10 γκολ: Σταθόπουλος (Πέλοπας Π.).
9 γκολ: Παργινός(Θύελλα Π.)
8 γκολ: Ν. Τσακοπιάκος (Αμπελόκαμπος),Μουσερής(Ηλειακός Λεχαινών)
6 γκολ: Σπανός(Αχιλλέας Νεοχωρίου), Θαν. Γεωργίου(Θύελλα Π.)
5 γκολ: Τσαγρής(Εθνικός Αμαλιάδας), Τσίγκρηλας Π.(ΑΟ Χελιδόνια), Π. Αργυρίου, (Ολυμπιάδα), Χ. Κανελλόπουλος(Πέλοπας Π.)
4 γκολ:Βατσής (Ηλειακός Λεχαινών), Φιορέτος(ΑΟ Νεοχωρίου Ζαχάρως), Βασιλόπουλος(Μυρτιά), Πετρόπουλος Γ.(ΑΟ Χελιδόνια), Χριστοφοράτος(Καβάσιλα)
3 γκολ: Κακαλής Β. (Ολυμπιάδα), Γκατζούνας, Γέμος (Μυρσιναικός), Παπακωστόπουλος, Κατσώλης , Τζούβαλης (Άρης Αρχ. Ολυμπίας ), Παναγόπουλος, Αλεξόπουλος (Αχιλλέας), Ζωγόπουλος , Παπαδόπουλος(Εθνικός Αμ.) Στ. Νάστος, Μητρόπουλος Ν. (Μυρσιναικός), Ζ. Μιαούλης(Ν. Κόροιβος Κατσαρού), Σπηλιωτόπουλος, Λεβέντης (Μυρτιά), Μενίκου, Μαργαρίτης (Καβάσιλα), Νικολακόπουλος, Διαμαντόπουλος, Ρηγόπουλος (Δόξα Ελαιώνα), Γκολφίνος, Ισσα (Χελιδόνια)
2 γκολ: Π. Χρόνης, Θ. Τσάμης. Λάβδας, Ουλής , Ηρ. Μαγκαφάς, Σπ. Αντωνόπουλος (Αμπελόκαμπος), Γκριγκοράσι(Μυρτιά), Κωνσταντόπουλος Χ., Κωνσταντόπουλος Στ., Μπεβούδας , Σκουτέρης (Αργοναύτης), Κουρλός , Τσάμης, Χριστόπουλος (Ηλειακός Λεχαινών ), Αγριδιώτης , Μπίρμπας Σοφ. (Χελιδόνια), Ζορμπάς(Άρης Αρχ. Ολυμπίας) , Μπίρμπας Δ., Μπίρμπας Γ. , Κακαλής Θ. (Ολυμπιάδα), Ραβάνης (Α.Ο. Νεοχωρίου Ζαχάρως), Χηνοφώτης (Δόξα Ελαιώνα), Παπαδόπουλος Αν., Παπαδόπουλος Ι., Σταματάτος, (Καβάσιλα) , Κωστόπουλος, Κωνσταντόπουλος Λ. , Σαΐνης (Θύελλα Πύργου), Παπαδόπουλος (Αχιλλέας Νεοχωρίου), Αγ. Μπουλούτας(Πέλοπας Π.), Κακαλής Θ., Ροδόπουλος (Ολυμπιάδα), Κωνσταντακόπουλος (Εθνικός Αμαλιάδας), Γαλανόπουλος(Ν. Κόροιβος) .
1 γκολ: Τζουανόπουλος , Καλαντζής Αθ., Φωτακόπουλος Ι., Γ. Μπίρμπας, (Ολυμπιάδα )
Μπίλιας, Κωστόπουλος, Δημητρίου (Καβάσιλα ), Αλεξανδρής , Μπλετσάκης , Λάζαρης , Χατζήπαπας (Αχιλλέας Νεοχωρίου), Τριγάζης, Καλαντζής , Τζουβάνη, Διαμαντάκος (Θύελλα Πύργου) , Δούζας, Τσίγκρηλας Γ. , Ασημακόπουλος Μ., Τσίγκρηλας Δ., Μπίρμπας Στ. , Γκολφινόπουλος (Χελιδόνια), Παναγόπουλος, Γεωργόπουλος , Θεοδωρόπουλος , Σπηλιόπουλος, Καραβατάς , Γκάγκος (Αργοναύτης), Στασινόπουλος, Βυθούλκας Χρ. (Εθνικός Αμαλ.) , Ασημακόπουλος, Ράις , Λαμπρόπουλος (ΑΟ Νεοχωρίου), Τσάμης, Κουτσουράκης, Μπούκης , Οικονομίδης, Ζωγόπουλος, Γιαννόπουλος (Δόξα Ελαιώνα), Μπέλλης, Γέμος , Γκατζούνας (Μυρσιναικός), Γεωργόπουλος, Τ. Πλατής (Πέλοπας Πύργου), Καλαμαράς , Σπ. Μουγκός (Μυρτιά), Χριστακόπουλος, Αθάνατος , Σκουρής , Μπουτσικάκης Χρ., Χρονόπουλος , Μπουτσικάκης Ηλ. , Φ. Ν. Μαρνέρας, Φ. Γ. Μαρνέρας (Ν Κοροιβος), Μαρινόπουλος, Κράγκαρης Ι., Κόστα Λ. , Στριγγάς , Κόστα Β. , Εντρίτ (Ηλειακός Λεχαινών), Περιβολιώτης, Γ. Νικολόπουλος, Σπ. Μουγκός, Καλαμαράς (Μυρτιά), Μουζής Αντ., Κύτταρης (Άρης Αρχ. Ολυμπίας).
Αυτογκόλ: Κουτσουράκης, Παπάς (Δόξα Ελαιώνα), Τριγάζης Ι.(Α.Ο. Νεοχωρίου), Αναγνωστόπουλος(Εθνικός Αμαλιάδας), Σκουρής(Ν. Κόροιβος Κατσαρού).
Β’ κατηγορία – Ασφάλειες Αριστογείτων
1ος όμιλος
Αποτελέσματα (10η Αγωνιστική)
Πελόψ Πελοπίου – Πήγασος Πρασίνου 7–0
Κεραυνός Βρίνας – Αε Κανουλίων Πύργου 1–0
ΑΟ Ανδρίτσαινας – Απόλλων Ν. Φιγαλίας 0–2
Πρόοδος Σαλμώνης – Απόλλων Σμίλα Ολύμπια Φ.Κ. 0–3
Ατρόμητος Βαρβάσαινας – Ολυμπιακός Πύργου 3–6
ΠΑΟ Κακοβάτου – ΑΠΣ Βροχίτσας Άφοβος 6–0
ΑΟ Αμπελώνα – ΑΟ Μακρυσίων 0–0
ΑΟ Κουτσοχέρας – Ωλενειακός Ωλενας 1–2
Η βαθμολογία (Σε 10 αγώνες)
Απόλλων Σμίλα 25– 4 27
ΑΟ Μακρυσίων 27–13 19
Ολυμπιακός Πύργου 19 –11 19
———————————————————
Απόλλων Ν. Φιγαλείας 16 –7 19
Άφοβος Βροχίτσας 16 –14 19
Κεραυνός Βρίνας 11– 7 18
ΠΑΟ Κακοβάτου 22 –10 17
Πέλοπας Πελοπίου 20 –10 17
Πρόοδος Σαλμώνης 16 –15 16
ΑΕ Κανουλίων 24 –14 15
Ωλενιακός Ωλενας 18 –24 12
ΑΟ Αμπελώνας 8 –13 8
———————————————————–
ΑΟ Ανδρίτσαινας 6 –24 7
Ατρόμητος Βαρβάσαινας 17 –32 6
———————————————————–
Πήγασος Πρασίνου 7 –32 3
ΑΟ Κουτσοχέρας 8 –32 1
- Ο Πέλοπας Πελοπίου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με –2 βαθμούς από την περασμένη περίοδο!
Η επόμενη αγωνιστική(11η)
Πήγασος Πρασίνου – ΑΕ Κανουλίων Πύργου
Απόλλων Ν. Φιγαλίας – Πέλοψ Πελοπίου
Απόλλων Σμίλα Ολύμπια Φ.Κ. – Κεραυνός Βρίνας
Ολυμπιακός Πύργου – ΑΟ Ανδρίτσαινας
ΑΠΣ Βροχίτσας Άφοβος – Πρόοδος Σαλμώνης
ΑΟ Μακρυσίων – Ατρόμητος Βαρβάσαινας
Ωλενειακός Ωλενας – ΠΑΟ Κακοβάτου
ΑΟ Κουτσοχέρας – ΑΟ Αμπελώνα
2ος όμιλος
Αποτελέσματα (10η αγωνιστική)
Λέοντες Αμαλιάδας – Απόλλων Γαστούνης 3–0
Αθλητικός Όμιλος Αρετής – Δάφνη Ανδραβίδας 0–2
Αετός Αλποχωρίου ΑΟ – ΑΟ Καστρου 4–0
Ιφιτος Καλυβίων Ήλιδας – ΑΟ Περιστέρι 0–0
ΑΕ Πηνείας – Κένταυρος Σωστίου 6–0
Εθνικός Γερακίου – Πηνειακός Αμαλιάδας 2–1
Άρης Δήμητρας – Πρίγκιπες Λεχαινών 0–1
Φίλιππος Ανδραβίδας ΑΟ – Θύελλα Καρδαμά 2–0
Η βαθμολογία(Σε 10 αγώνες )
Δάφνη Ανδραβίδας 28–4 28
Πηνειακός 18–9 20
Αετός Αλποχωρίου 20–13 19
——————————————————-
ΑΕ Πηνείας 23 –12 18
Πρίγκιπες Λεχαινών 19 –11 18
ΑΟ Αρετής 18 –15 17
Εθνικός Γερακίου 18 -19 17
Λέοντες Αμαλιάδας 22 –18 15
Φίλιππος Ανδραβίδας 18–16 15
Απόλλων Γαστούνης 13–15 12
Θύελλα Καρδαμά 16–23 11
Ιφιτος Καλυβίων 12 –20 10
ΑΟ Κένταυρος Σωστίου 14 –27 8
Άρης Δήμητρας 14 –24 7
—————————————————-
ΑΟ Κάστρου 12 –28 6
ΑΟ Περιστερίου 8 –21 5
*Ιφιτος Καλυβίων και Α.Ο. Αρετής έχουν ένα ματς λιγότερο!
Η επόμενη αγωνιστική(11η)
Απόλλων Γαστούνης – Δάφνη Ανδραβίδας
ΑΟ Κάστρου (Α.Ο.Κ.) – Λεοντές Αμαλιάδας
ΑΟ Περιστέρι – Αθλητικός Όμιλος Αρετής
Κένταυρος Σωστιου – Αετός Αλποχωρίου ΑΟ
Πηνειακός Αμαλιάδας – Ιφιτος Καλυβίων Ήλιδας
Πρίγκιπες Λεχαινών – ΑΕ Πηνείας
Θύελλα Καρδαμά – Εθνικός Γερακίου
Φίλιππος Ανδραβίδας ΑΟ – Άρης Δήμητρας
Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – LEGEΑ (6η αγωνιστική)
Διγενής Χαριάς – Αγ. Δημ. Πουρναρίου 2–0
Ν. Ατρόμητος Λαστεΐκων – Αίολος Πύργου 4–0
Βάρδα 2015 – Αλφειονίδα Αλφειούσας 2–0
ΑΟ Αγ. Γεωργίου – Ελπίδα Βαρθολομιού 2–1
Η βαθμολογία (σε 6 αγώνες)
Διγενής Χαριάς 24-4 16
Βάρδα 2015 16-8 13
Ελπίδα Βαρθολ. 10-12 8
Αίολος Πύργου 6-11 7
Αγ.Δημ.Πουρναρ. 7-12 7
ΑΟ Αγίου Γεωργίου 10-15 6
Ν.Ατρόμητος Λαστεΐκων 9-14 2
Αλφειονίδα Αλφ.3-8 -1
* Τα Λαστέικα ξεκίνησαν το πρωτάθλημα με -4 βαθμούς, ενώ η Αλφειονίδα με -6
Η επόμενη(7η αγωνιστική)
Ελπίδα Βαρθολομιού – Βάρδα 2015
Αγιος Δημήτριος Πουρναρίου – Αλφειονίς Αλφειούσας
Αίολος Πύργου – Διγενής Χαριάς
Ν. Ατρόμητος Λαστεΐκων – ΑΟ Αγίου Γεωργίου