Τα φιλικά του Σαββάτου: Πολλά γκολ… πλούσιο θέαμα!

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ...

Τρία φιλικά ματς διεξήχθησαν  το περασμένο Σάββατο , μεταξύ ομάδων της Α1 Κατηγορίας Ηλείας. Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ είχαν ως εξής:

Αναλυτικά τα  αποτελέσματα και οι σκόρερ  είχαν ως εξής:
Πέλοπας Πύργου-Ολυμπιάδα Γουμέρου 3-2
Με δυο γκολ του πρώην… Χρ. Διαμαντάκου!

Με έναν πρώην παίκτη της Ολυμπιάδας, τον Χρ. Διαμαντάκο, να σκοράρει δις, ο Πέλοπας Πύργου, επικράτησε με 3-2 της Ολυμπιάδας Γουμέρου,  σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στον Πύργο. Ο Πέλοπας προηγούνταν 1-0 στο πρώτο μέρος. Για τους γηπεδούχους σκόραρε και ο Χαρλαμπόπουλος, ενώ τα δυο τέρματα της Ολυμπιάδας σημείωσαν οι Ροδόπουλος Νίκος Ροδόπουλος και Θανάσης Καλαντζής.

Νίκη Τραγανού-Ηλειακός Βαρθολομιού 1-1
Τα  μοιράστηκαν όλα…

Ισόπαλο σε όλα έληξε το φιλικό στο Τραγανό, ανάμεσα στη Νίκη και τον Ηλειακό Βαρθολομιού. Οι δυο ομάδες, πέτυχαν από ένα γκολ, ενώ είδαν και από μια φορά ο καθένας, οι προσπάθειές τους να σταματούν στα δοκάρια.  Η Νίκη προηγήθηκε στο 42΄ με τον Χρήστο Σπανό. Νωρίτερα στο πρώτο μέρος, ο Πέτρος Τσουκαλάς είχε απευθείας φάουλ στο οριζόντιο δοκάρι. Για τον Ηλειακό Βαρθολομιού, ισοφάρισε στο 55΄ο Μάριος Δουλαβέρης. Στο δεύτερο μέρος πάντα, έπειτα από φάουλ βολίδα του Δημήτρη Κολοτούρου η μπάλα στο δοκάρι, αφού αλλοίωσε και την πορεία της ο Μανουσιάδης. Από τη Νίκη έλειψαν οι Καλογερόπουλος, Σαραντούλιας και Ζαπάντης, ενώ από τον Ηλειακό δεν έπαιξε ο Ράλλης ο οποίος είναι τραυματίας (έσπασε τη μύτη του).

Δόξα Ν.Μ.-Πανμοβριακός Ριόλου 1-4
Με «καρέ».. Ρουμπάτου!

Νικητής για ακόμα μια φορά σε ηλειακό γήπεδο , ηταν  το απόγευμα του Σαββάτου ο Πανμοβριακός του Γιώργου Λαγού, ο οποίος αν και με δέκα παίκτες από το 15΄ (αποβολή του Κοκκίνη και πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Παπαδάτος), γύρισε το παιχνίδι, στο γήπεδο της Ν. Μανωλάδας, επικρατώντας της τοπικής Δόξας, με σκορ 4 – 1, και αφού στο α’ ημίχρονο ήταν μπροστά στο σκορ με 2 – 1!. Ο Αντώνης Ρουμπάτος, σημείωσε τέσσερα γκολ από τρεις ασίστ του Βασίλη Καζαντζή. Το ημίχρονο ήταν 1-2, με τον Πανμοβριακό να επιβεβαιώνει ότι είναι μια εξαιρετική ομάδα.