ΘΥΕΛΛΑ ΠΥΡΓΟΥ – ΧΑΒΑΡΙ 2-2: Έβρισκε τις απαντήσεις το Χάβαρι!

Ισόπαλοι με σκορ 2-2 αναδείχθηκαν το Σάββατο το απόγευμα στο Ενωσιακό, Θύελλα και Χάβαρι καθώς και τις δυο φορές που προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι, οι φιλοξενούμενοι απάντησαν και «τσίμπησαν» το βαθμό. Ο Διαμαντάκος έδωσε προβάδισμα στους Πυργιώτες στο 30’, με το 1-0 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους. Με την έναρξη της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 47’, ο ΑΟΧ έφερε το ματς στα ίσια με τον Κυριαζή για το 1-1. Έτσι φτάσαμε στα τελευταία λεπτά που είχαν συγκλονιστική εξέλιξη. Η Θύελλα πήρε εκ νέου κεφάλι στο σκορ με τον Παπαδάτο στο 87’ όμως το Χάβαρι δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και στο 89’ ο Μπουρούκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έγραψε το τελικό 2-2.

Οι συνθέσεις

ΘΥΕΛΛΑ: Παπάς, Ι. Ντάβαρης, Σούφης(25΄Κοζοκάρου), Μπίρμπας, Βασιλακόπουλος, Δ. Ντάβαρης, Παπαδάτος, Τζουβάνης, Γιούρτας(87’ Μπλάθρας), Κουβελιώτης, Διαμαντάκος

ΧΑΒΑΡΙ: Κουτσαβίτης, Μπουντουβής, Κοκκώνης(70’ Σταθόπουλος), Ρούνης, Μπελεκούκιας, Χριστόπουλος, Καμαρινός, Γιαννόπουλος(40’ Κυριαζής), Μαργαρώνης(46’ Μπερούκας – 90’ Σπυρόπουλος), Μπουρούκης, Μπατζακόπουλος