Γ Εθνική

Τσικλητήρας Πύλου – Πανηλειακός 1-3:«Κλείδωσε» την τρίτη θέση από το πρώτο ημίχρονο (VIDEO)

Η ομάδα του Γ. Κούτση την τελευταία αγωνιστική θα υποδεχθεί στον Πύργο τον ΠΑΟ Βάρδας που μετά την εντός έδρας από την Αχαϊκή θέλει τη νίκη για να μείνει στην κατηγορία.

Ο αγώνας

Μόλις στο 7ό λεπτό ο Μπουρνέλης έβαλε μπροστά στο σκορ τον Πανηλειακό για το 0-1, όμως ο Τσικλητήρας ισοφάρισε στο 14’ με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γεωργιόπουλου που κόντραρε στο τείχος και άλλαξε πορεία καταλήγοντας στα δίχτυα.  Στο 20’ ο Σωτηρόπουλος με πλασέ έδωσε και πάλι το προβάδισμα στους ερυθρόλευκους κάνοντας το 1-2 και στο 33’ ο Γκοτσούλιας με σουτ έγραψε το 1-3 «κλειδώνοντας» ουσιαστικά το τρίποντο. Στο 39’ ο Σέου σημάδεψε το δοκάρι του Χατζηδάκη και στο 40’ ο Νικολόπουλος είχε ένα καλό σουτ που έφυγε λίγο άουτ. Στην τελευταία καλή φάση του α’ μέρους, ο Λεβέντης νικήθηκε από τον γκολκίπερ της Πύλου.

Στην επανάληψη, ο Πανηλειακός διατήρησε την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά δεν κατάφερε να φτάσει σε τέταρτο τέρμα αφού στο 52’ ο Σέου αστόχησε και στο 55’ ο Χατζηδάκης πρόλαβε τον Χατζηστάμου πριν εκτελέσει.

Οι συνθέσεις

ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ: Χατζηδάκης, Μαράντος, Γεωργιάδης (30’ Μέμα), Αμπραχαμιάν, Σεντεμέντες, Τσάτσος, Κωστόπουλος (65’ Χύσα), Ρήγας (71’ Κροτσίδας), Πήλιος, Γιαννόπουλος, Χατζηστάμου (46’ Σουσίου)

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ: Καπετανάκης, Νιφορόπουλος (85’ Κατελούζος), Λεβέντης, Κολόκας, Σούλης, Μπουρνέλης (76’ Γιαννακόπουλος), Νικολόπουλος, Γκοτσούλιας, Σέου (85’ Δαβουρλής), Χατζηστάμου, Σωτηρόπουλος (80’ Κρεββατάς)