Αθλητισμός

Βαλκανικό Πρωτάθλημα Πάλης: Χρυσό μετάλλιο για Κολιτσόπουλο και Τσαρουχά του Π.Σ. Τιτάν Πύργου!

Ο 15χρονος ταλαντούχος αθλητής του Αλέξη Κολιτσόπουλου,  πέτυχε 3 νίκες και προκρίθηκε στον τελικό, όπου νίκησε τον Τουντόριτσα από τη Μολδαβία με 4-1 και ανέβηκε στο πρώτο σκαλί του βάθρου.

Ο Βασίλης Τσαρουχάς  του Π.Σ. Τιτάν Πύργου,  κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των 52 κιλών της ελληνορωμαϊκής πάλης U15, στο Βαλκανικό πρωτάθλημα που διεξήχθη  στο Σιδηρόκαστρο των Σερρών.

Όμως, μετά τον Βασίλη Τσαρουχά, ήταν η σειρά του Αρίωνα Κολιτσόπουλου να πάρει το χρυσό μετάλλιο στα 71 κιλά της ελληνορωμαϊκής U17 στο Βαλκανικό πρωτάθλημα πάλης στο Σιδηρόκαστρο των Σερρών.

Ο 16χρονος σπουδαίος αθλητής του Π.Σ. Τιτάν Πύργου νίκησε στον τελικό τον Βούλγαρο πρωταθλητή Ευρώπης 2022, Στόεφ, με 3-1 και ανέβηκε στο πρώτο σκαλί του βάθρου. Ο Βασίλης Τσαρουχάς διπλασίασε τα μετάλλιά του στο Βαλκανικό, καθώς, πήρε το ασημένιο και στα 52 κιλά της U17.