ΞΕΝΟΦΩΝ ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ – ΑΠΟ ΚΟΥΡΤΕΣΙΟΥ 6-0: Σ-έξι Ξενοφώντας με καρέ Παναγόπουλου!

Με εμφατικό τρόπο επέστρεψε στις νίκες χθες το απόγευμα ο Ξενοφών Κρεστένων, που συνέτριψε με 6-0 τον ΑΠΟ Κουρτεσίου στην έδρα του και έφτασε τους 7 βαθμούς. Σε ένα ματς λοιπόν που δεν επιδέχεται κριτικής, οι γηπεδούχοι με τρία γκολ του Παναγόπουλου σε διάστημα οκτώ λεπτών και συγκεκριμένα στο 35’, 41’ και 43’, πήγαν με σκορ 3-0 στα αποδυτήρια. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 63’ ο σέντερ φορ τον γηπεδούχων ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0 πετυχαίνοντας καρέ τερμάτων,  ενώ το 5-0 σημείωσε στο 85’ ο Ζαπάντης. Το τελικό 6-0 διαμορφώθηκε ένα λεπτό αργότερα από τον Κωνσταντόπουλο.

ΞΕΝΟΦΩΝ: Κουτρουμπής, Σκαλτσάς (34’ Κωνσταντόπουλος), Ζαπάντης, Αναμουρλίδης, Πλατανίτης, Αλεξόπουλος (78’ Κουτσογιαννάκης Π.), Γαλανόπουλος, Σακέλης (63’ Ζωγόπουλος), Παναγόπουλος, Μιλοσέσκι (76’ Ματζαράπης), Μπακατσέλος

ΑΠΟΚ: Ψυχογιός, Φιλιππακόπουλος (78’ Καραβέλας), Σωτηρόπουλος Ι., Δημητρουλόπουλος, Λυκουργιώτης (55’ Κόσκορης), Κουρλός, Κωστόπουλος, Κουργιαλάς (62’ Σωτηρόπουλος Γ.), Κουλούρης (81’ Μουκάι), Καπώνης Κ., Χριστόπουλος